Home Newsy Twórca biografii Steve’a Jobs’a krytykuje Apple
Twórca biografii Steve’a Jobs’a krytykuje Apple
0

Twórca biografii Steve’a Jobs’a krytykuje Apple

0

Od czasu śmierci Steve’a Jobs’a w 2011 roku i objęcia stanowiska CEO przez osobę Tim’a Cook’a minęły już ponad dwa lata, w trakcie których niewiele się jednak wydarzyło.
Pojawiły się co prawda kolejne wersje urządzeń, ewoluowały usługi Apple, sporo mówi się także o całkiem nowych produktach jakie mają rzekomo wkrótce ujrzeć światło dzienne.

Są to jednak tylko czcze pogłoski, oficjalnie nie potwierdzone przez najwyższe władze z Cupertino, a rynek elektroniki z konkurencją na czele brnie nieugięcie do przodu.
Apple brak, zdaniem wielu znanych personaliów ze świata technologicznego innowacyjności, czyli tego, co niegdyś nieprzerwanie towarzyszyło marce pod panowaniem Steve’a Jobs’a.

Autor jego biografii  Walter Isaacson w ostatnim wywiadzie udzielonym amerykańskiej telewizji CNBC dołączył kilka własnych, krytycznych uwag pod adresem Tim’a Cook’a oraz poczynań jabłkowego giganta.
Wypowiedź znanego dziennikarza oddaje całkowicie słowa wstępu do niniejszego wpisu. Pełna jest ona bowiem obaw o przyszłość kalifornijskiej firmy, a brak innowacyjnych produktów ma, zdaniem Waltera, zaprowadzić Apple w ślepy zaułek.

Dni rządów obecnego CEO mogą być policzone, bowiem w świetle jego działalności i związanego z nią deficytu rewolucyjnych produktów Rada Dyrektorów, w której zasiada wielu zwolenników polityki Steve’a Jobs’a może podjąć kroki zmierzające do usunięcia Tim’a Cook’a ze stanowiska.

W wypowiedzi przewinął się również temat ostatniego zakupu Google, który przejął firmę Nest Labs, a tym samym zyskał w swoich szeregach osobę ważną z punktu widzenia Apple, czyli twórcę rewolucyjnego niegdyś iPoda.

Gorzkie słowa nie napawają optymizmem, a brak świeżych produktów w portfolio jest niepokojąco i mocno odczuwalny.
Niechże zatem plotki o inteligentnym zegarku, przełomowym odbiorniku TV, czy na nowo zaprojektowanym smartfonie staną się rzeczywistością i potwierdzą, iż Apple nadal ma siłę przebicia.

Źródło: 9To5Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *