Test Cygnett DashView Uniwersal – CAR DOCK do urządzeń Apple

Test Cygnett DashView Uniwersal – CAR DOCK do urządzeń Apple

0

W związku z tym, że fabryczna nawigacja w moim aucie często mnie zawodzi, często wspomagam się aplikacjami dostępnymi w AppStore. Używam Don’t Panic i MapaMap, które są rewelacyjnymi produktami jeżeli chodzi o polskie miasta. Największym jednak problemem podczas jazdy jest umiejscowienie telefonu. Opływowe kształty kokpitu nie pomagają w ułożeniu telefonu w dobrym miejscu i ze wstydem się przyznaje, że zdarza mi się jechać autem i trzymać telefon w ręce…. Firma Cygnett, która w swojej ofercie ma ciekawe akcesoria do różnych urządzeń mobilnych przysłała mi prosty, mały i bardzo praktyczny uchwyt na szybę, który podobno ma rozwiązać mój problem.

Tak to wygląda po wyjęciu z pudełka. Malutki, mieszczący się w kompletnie nie przemyślanymi schowku mojego samochodu gadżet, który zawsze jest w pogotowiu.

Uchwyt wyposażono w ruchomą, a przy tym sztywną głowicę. Pozwala ona na ustawienie odpowiedniego kąta, dzięki czemu telefon może być widoczny na wprost naszego wzroku. Niezależnie jaki model iPhone’a czy innego urządzenia chcemy zamontować w uchwycie, to jedna ze ścian jest rozszerzalna w zależności od potrzeb.

Uchwyt montujemy na szybie na przyssawkę. Wystarczy polizać, umiejscowić docisnąć i na koniec dokręcić pokrętem, by przykleiła się naprawdę mocno.

Tak to wygląda w praktyce. Dzięki temu, że głowica jest sztywna, bez problemu możemy wybierać kolejne funkcje na dotykowym ekranie bez problemu przechylania się uchwytu. Ani razu nie zdarzyło mi się, żeby uchwyt odpadł. Gwarantuje to duża przyssawka wraz z pokrętłem wyciskającym spod niej powietrze. Cena? śmieszna – 50 PLN. Jakość bardzo wysoka. Szczerze mogę polecić bo sam już zamówiłem do prywatnego użytku.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *