Home Newsy Temat opóźnień iPhone’a 8 powraca
Temat opóźnień iPhone’a 8 powraca
0

Temat opóźnień iPhone’a 8 powraca

0

Już kilkukrotnie w przeszłości rozpisywano się w sieci na temat opóźnień jakie doskwierać mają premierze rynkowej iPhone’a 8. Powodem takiej sytuacji mają być rzekome problemy natury technicznej jakie dotknęły fabryki zajmujące się produkcją urządzenia. Wiele wskazuje na to, iż iPhone 8 faktycznie trafi do sprzedaży w mocno ograniczonej ilości, a to oznacza przestoje na rynku zbytu.

Zaawansowana technologia jaka ma zostać zaimplementowana we flagowy model jabłkowego smartfona na taśmach produkcyjnych okazała się ciężka w wytworzeniu i montażu. Sytuacja ta zdaniem redaktorów serwisu Economic Daily News przyczyni się do uruchomienia masowej produkcji flagowca dopiero na przełomie listopada/grudnia tego roku. Pierwsze egzemplarze iPhone’a 8 miałyby zatem trafić na półki sklepowe dopiero w połowie grudnia i oczywiście mowa jest o bardzo mocno ograniczonej ilości tego urządzenia.

Można w związku z powyższym przyjąć, iż zakup iPhone’a 8 jeszcze w tym roku będzie graniczył z cudem. W tym samym raporcie jest również wzmianka o pozostałych modelach, które zostaną zaprezentowane wraz z iPhone’m 8. Odsłony 7s oraz 7s Plus również mają trafić do masowej produkcji z lekkim opóźnieniem. Nastąpi to w sierpniu, czyli jeden, dwa miesiące później niż miało to miejsce w latach ubiegłych przy okazji poprzedników. Informacja ta jednak budzi kontrowersje, bowiem według niektórych źródeł w minionych latach masowe wytwarzanie urządzeń uruchamiane było właśnie w sierpniu, co może oznaczać, że następcy iPhone’a 7 i 7 Plus pojawią się na rynku jeszcze we wrześniu.

Na koniec warto dodać, iż produkcją iPhone’a obecnie zajmują się trzy fabryki Foxconn, Pegatron oraz Wistron. Ta ostatnia zajmie się wyłącznie produkcją modelu z ekranem 5,5 cala. Za produkcję iPhone’a 8 odpowiedzialna będzie głównie fabryka Foxconn.

Źródło: Digitimes

 

Temat opóźnień iPhone’a 8 powraca

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)