Home Newsy OSX Dok wyczyści twoje konto bankowe
OSX Dok wyczyści twoje konto bankowe
0

OSX Dok wyczyści twoje konto bankowe

0

Coraz częściej słyszy się o nowych zagrożeniach czyhających na użytkowników ekosystemu oraz urządzeń od Apple. Widać rosnąca popularność produktów kalifornijskiej marki na świecie ma obok powodów do dumy także drugą stronę medalu w postaci złośliwego oprogramowania żerującego na nieuważnych użytkownikach.

Do listy zagrożeń można teraz także dopisać kolejne – OS X Dok, czyli złośliwe oprogramowanie wykradające prywatne hasła dostępu użytkownika, w tym również te przypisane do kont bankowych. Co ciekawe malware do złudzenia imituje szatę graficzną stron internetowych banków. Podszywając się pod nie wyświetla komunikat o konieczności zainstalowania dodatkowego oprogramowania, które niezbędne jest do bezpiecznego logowania się na prywatne konto.

W rezultacie nieuważny użytkownik pobiera i instaluje w pamięci swojego komputera oprogramowanie phishing’owe, które wykradać będzie loginy i hasła. Zaleca się ostrożność w zatwierdzaniu jakichkolwiek komunikatów, a także wyłączenie opcji automatycznego pobierania załączników przez programy typu e-mail.

Źródło: Neowin

 

OSX Dok wyczyści twoje konto bankowe

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)