Home Newsy Światło z Philips Hue, a Twoje samopoczucie
Światło z Philips Hue, a Twoje samopoczucie
0

Światło z Philips Hue, a Twoje samopoczucie

0

Światło ma dla naszego samopoczucia gigantyczne znacznie. Naukowcy dowiedli, że ma wpływ nie tylko na zdolność do koncentracji, energię czy chęć do działania. Ponadto, bierze również udział w przemianie materii czy normowaniu ciśnienia tętniczego. Dzięki Philips Hue dopasujesz rodzaj oświetlenia do sytuacji, samopoczucia czy sposobu spędzania czasu lub nauki. Każdym z punktów świetlnych Hue możesz zarządzać komendami głosowymi lub apką na telefon.

Od światła zależy całe nasze życie. To ono odpowiada za „nakręcanie” naszego zegara biologicznego, regulowania dobowych okresów z podziałem na budzenie, aktywność oraz sen. To dzięki niemu możemy niejako wymusić zdolność do koncentracji podczas nauki czy znacznie łatwiej zregenerować się podczas chwil odpoczynku.

Kluczowa jest tu barwa i intensywność światła. Dlatego też korzystanie z inteligentnego oświetlenia umiejącego dopasować się do pory dnia, samopoczucia czy wykonywanej czynności, potrafi poprawić jakość życia i pozwala czerpać z niego jeszcze więcej.

Budzenie z Philips Hue 

Nasz zegar biologiczny jest sterowany światłem. Dlatego w jasnych sypialniach z oknem bez rolet, dużo łatwiej wstać wcześnie rano niż gdy sypialnia jest solidnie odizolowana od światła dziennego. Dzięki Philips Hue możesz budzić się bez odsłaniania rolet o godzinie, która najbardziej Ci odpowiada z wykorzystaniem funkcji naturalnego budzenia. Polega ona na stopniowym rozświetlaniu sypialni. Światło imitując wschodzące słońce na nawet 30 minut przed dźwiękiem budzika, obudzi Cię naturalnie i stopniowo.

Taka imitacja wstającego słońca będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż co chwilę przekładana funkcja drzemki, powodująca wyłącznie irytację. Płynnie rozświetlane miękkie światło o barwie wstającego słońca wprawi nasz organizm w tryb rozbudzania, delikatnie wyciągając nas z najgłębszych faz snu. Wstaniemy wypoczęci i bez uczucia stresującego wyrwania z objęć Orfeusza.

Funkcja budzenia dostępna jest w aplikacji Hue do sterowania domowym oświetleniem. Wystarczy przejść do sekcji definiowania działań Rutynowych, uruchomić Pobudkę, a następnie dodać nową pobudkę.

Użytkownik może ustawiać wiele alarmów budzenia. Każdy osobno konfigurując, choćby poprzez wybór dni tygodnia, w których ma obowiązywać, punkty świetlne, które mają brać czynny udział w budzeniu czy czasu budzenia światłem, nim rozlegnie się dźwięk budzika.

Nauka i inne domowe aktywności 

W zależności od potrzeb i aranżacji pomieszczenia, w ofercie Philips Hue znajdziesz różnego rodzaju źródła światła. W aplikacji Hue znajdziesz gotowe sceny konfigurujące barwę oraz intensywność światła lub jeżeli masz ochotę, sam możesz dobrać najbardziej odpowiedne parametry dla siebie.

Gotowe sceny ułatwią Ci dobranie odpowiedniego światła do czynności, którą wykonujesz.

Energia i koncentracja to sceny wykorzystujące chłodne białe światło. Jego intensywność możesz ręcznie kontrolować, co może się bardzo przydać, szczególnie, że taka dawka światła potrafi dać potężnego kopa energii i ułatwić naukę.

Dla książkowych moli też coś się znajdzie. Scena ze światłem do czytania zapewni jasne, ale znacznie cieplejsze światło, które zadba o to, aby czytając nie męczyć oczu, a dodatkowo wprowadzić nas w delikatny nastrój relaksu z ulubioną lekturą.

Więcej na temat zestawu oświetlenia Philips Hue oraz jego funkcjonalności przeczytasz w naszej recenzji.

Materiał powstał przy współpracy z Philips Hue

Światło z Philips Hue, a Twoje samopoczucie

tags:
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.