
Inteligentne oświetlenie Philips Hue uchodzi za najbardziej funkcjonalne i intuicyjne w instalacji wśród wszystkich producentów oświetlenia IoT. W zasadzie każdy użytkownik, potrafiący używać smartfon i komputer poradzi sobie z konfiguracją domowego oświetlenia i wyczaruje niesamowite efekty świetlne pozwalające stworzyć niepowtarzalny nastrój. Teraz można zrobić to jeszcze prościej i taniej, dzięki nowym elementom Philips Hue z Bluetooth, niewymagającym mostka.
Dzięki nowemu rozwiązaniu zaprezentowanemu po raz pierwszy na targach CES 2019 w Las Vegas, rozpoczęcie przygody z inteligentnym oświetleniem nigdy nie było tak łatwe jak teraz. Konkretnie chodzi tu o oświetlenie Hue oparte o łączność Bluetooth, pozbawione konieczności posiadania mostka sprawującego funkcję centrali. Wystarczy Ci smartfon z iOS lub Androidem, aby móc zarządzać aż 10 punktami świetlnymi w Twoim domu. Jeżeli masz niewielkie mieszkanie lub po prostu Twoje potrzeby automatyzacji nie wymagają rozbudowanej instalacji, oświetlenie Hue Bluetooth pozwoli ci w pełni cieszyć się inteligencją domowego oświetlenia, bez dużych nakładów finansowych.
Co więcej, urządzenia Hue z Bluetooth są kompatybilne z mostkiem Hue. Gdy tylko najdzie Cię ochota na więcej wspaniałych realizacji z Hue, wystarczy że dokupisz mostek, a Twoje żarówki Bluetooth wykorzystasz w budowaniu instalacji inteligentnego oświetlenia w oparciu o jego funkcje. To sprawia, że oświetlenie Hue Bluetooth jest idealnym sposobem na rozpoczęcie przygody z inteligentnym oświetleniem, pozwalającym doświadczyć tego wszystkiego co oferuje Hue, niewielkim kosztem, łatwo i zupełnie bez komplikacji.
Smartfon z aplikacją Twoją centralą
Do zarządzania domem nie potrzebujesz żadnych dodatkowych urządzeń. Wystarczą żarówki oraz aplikacja Hue. Taśmy LED, wtyczki do kontaktu, ewentualnie gotowe lampy oraz piloty to dodatki, o które możemy rozbudować swoje inteligentne oświetlenie. Centralą jest natomiast Twój smartfon z zainstalowaną aplikacją Hue Bluetooth.
Aplikacja umożliwia zarządzanie aż 10 punktami świetlnymi – wystarczy to do oświetlenia całego salonu z kuchnią.
Przy użyciu aplikacji możemy sterować podstawowymi funkcjonalnościami Hue, jak przyciemnianie, uruchamianie i gaszenie czy korzystanie z aranżacji świetlnych z możliwością zapisania aż 30 ustawień. Philips Hue Bluetooth pozwala także na sterowanie światłem przy pomocy asystentów głosowych.
Jakie światła Bluetooth znajdę w ofercie Hue?
Z tego co udało mi się sprawdzić, w ofercie są niemal wszystkie żarówki do tej pory oferowane jako wymagające mostka. Dodatkowo można także nabyć inteligentne gniazdka sieciowe, które pozwalają dodać nieco inteligencji do urządzeń elektrycznych czy też piloty będące również przyciskami ściennymi do sterowania światłem Hue bez telefonu.
Możesz więc wybierać w żarówkach białych, RGBW czy oferujących różną temperaturę światła białego z najpopularniejszym gwintem E27.
Są także dostępne żarówki z gwintem E14 czy GU10. Nie zabrakło także ledowych taśm. Jak sami widzicie w ofercie Philips Hue Bluetooth nie brakuje żadnego typu oświetlenia, które byłoby nam potrzebne do wykonania najbardziej wymyślnej aranżacji świetlnej Waszego mieszkania.
Mało tego, oferta tej marki poszerza się sukcesywnie o gotowe lampy punktowe, ścienne, sufitowe i wiszące, które także oferują komunikację Bluetooth. Pełną ofertę znajdziecie na stronach Hue.
A co, jeśli zachcę więcej?
Żaden problem. System Philips Hue jest w pełni skalowalny i gotowy do rozbudowy w dowolnym momencie. Wystarczy dokupić do LEDów Hue Bluetooth mostek Philips Hue, który pozwoli nie tylko obsłużyć do 50 elementów inteligentnego oświetlenia Hue, ale także skorzystać z wielu dodatkowych smart funkcji, w tym, ze zdalnego zarządzania domem, ustalenia rutyn czy automatycznej zmiany świateł dzięki czujnikom.
Możemy też skorzystać z funkcji dodatkowych, jak rozrywka, która oferuje efekt Ambilight zsynchronizowanego oświetlenia z ekranem komputera oraz telewizora przy dodatkowej przystawce Hue Sync.
Wpis powstał przy współpracy z marką Philips Hue