Studiowanie przez iPhone’a w WSB-NLU poprzez aplikację CloudA

Studiowanie przez iPhone’a w WSB-NLU poprzez aplikację CloudA

0

Kształcenie się na odległość, daje możliwości nauki poprzez użycie najnowszych technologii, za sprawą których to, osoba ucząca się ma możliwość wyboru czasu, miejsca, atmosfery oraz indywidualnego tempa nauki – brzmi fajnie, prawda? Każdy z nas w latach szkolnych, marzył bądź wciąż marzy, aby lekcje odbywały się w łóżku, z ciepłą herbatą, śniadaniem i w naszej piżamie. Brzmi jak sen, racja? Nowoczesne systemy nauki umożliwiają nam spełnienie tego marzenia z lat szkolnych – dziś przybliżę wam ofertę WSB-NLU o nazwie „CloudA – uczelnia w chmurze”.

Co możemy studiować na odległość? Na czym to polega i jakie korzyści daje?

Nauka we własnym domu nie jest jednak tak kolorowa, jak większości z was może się wydawać. Osoby zainteresowane tym sposobem kształcenia się, powinny liczyć się z wymaganiami jakie stawia nam to rozwiązanie. Osoby chętne do rozpoczęcia studiów na odległość powinny:

 • Posiadać zmysł organizowania swojej pracy i czasu
 • Posiadać samodyscyplinę i determinację
 • Być chętne do nauki i dalszego samorozwoju

Takie rozwiązanie jest krokiem w stronę osób pracujących, z obowiązkami rodzinnymi lub innymi sprawami, które uniemożliwiają podjęcie nauki w stacjonarnej uczelni. Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądają przykładowe wykłady na stronie uczelni:

Jakie korzyści niesie to dla studenta?

Poza możliwością nauki z dowolnego miejsca na świecie, mamy dostęp do wirtualnego dziennika oraz indeksu, materiałów dydaktycznych, zagadnień, testów, projektów i wielu innych rzeczy – a dostęp do tego wszystkiego uzyskujemy we własnym łóżku. Uczeń uczestniczy również w interaktywnych zajęciach dzięki modułowi multitransmisji zajęć oraz ma możliwość odtwarzania offline, w dowolnej chwili, zajęć, które zostały już przeprowadzone.

Wyobrażacie sobie, jakim ułatwieniem w przygotowaniu się do sprawdzianów w latach szkolnych byłaby możliwość odtwarzania sobie lekcji w domu? Myślę, że wiele osób by korzystało z takiego rozwiązania. W końcu po co siedzieć cały czas nad książką, skoro możemy sprzątać i w tle słuchać wykładu? – dla mnie opcja nie do zastąpienia.

Uczelnia w moim komputerze?!

Logując się do naszego konta, przywita nas ekran główny, na którym zobaczymy najnowsze komunikaty, playlistę wykładów, harmonogram zajęć i egzaminów, ogłoszenia, zakładkę z nowymi materiałami czy linki do aplikacji na iOS i Androida.

Po lewej stronie natomiast, widoczny jest pasek pełen zakładek. Znajdziemy tam między innymi:

 • Oceny
 • Praktyki
 • Stypendia
 • Finanse
 • Kariera
 • Seminaria
 • Testy
 • Kursy
 • Konferencje
 • Pracownicy

Aplikacja Cloud Academy – do czego służy?

Aplikacja mobilna dostępna na systemy iOS i Android pozwala nam na studiowanie (dosłownie) z każdego miejsca na świecie – nawet bez dostępu do Internetu (ponieważ wykłady możemy zapisać sobie offline do pamięci smartfona).

Jadąc metrem, czekając w kolejce do lekarza, czy na spacerze z psem – w każdej sytuacji, kiedy tylko macie słuchawki możecie posłuchać sobie wykładów, a co za tym idzie – lepiej przećwiczyć materiał i dobrze przygotować się do egzaminów. W aplikacji mamy dostęp do wszystkich opcji, które są obecne w wersji desktopowej.

Aplikacja CloudA – czy daje radę?

No właśnie, a co myślę o samej aplikacji? Jest przyjemna, ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim mamy dostęp do każdej opcji na naszym koncie, co umożliwia nam rezygnację ze strony desktopowej. Aplikacja zaprojektowana jest w przyjemnej kolorystyce, co ważne – jest „rozciągnięta” do nowszych modeli iPhone, więc zagospodarowanie przestrzeni również jest dobre. Na ekranie powitalnym widnieje okno logowania na ładnym, gradientowym tle. Po zalogowaniu do systemu naszym oczom ukazuje się ekran z „nowościami”, czyli z najważniejszymi i najnowszymi informacjami dotyczącymi naszej nauki.

Od lewej strony mamy wysuwane menu, z którego mamy dostęp do tych samych zakładek, które wymieniałem wyżej. Jako iż jestem okropnie zapominalską osobą, fajnym dla mnie „bajerem” jest możliwość ustawienia sobie powiadomień, które będą informować nas o aktualnościach, przypominać o egzaminach, pokazywać nowe oceny itp. W czasach, kiedy nasz mózg atakowany jest mnóstwem informacji z każdej możliwej strony – uznaje takie funkcje za bardzo pomocne. Czy jest coś, do czego mógłbym się przyczepić? Tak. Nie podoba mi się sposób wysuwania menu bocznego. Klikamy w trzy paseczki w prawym górnym rogu, po czym od lewej wysuwa się belka? Nie wiem dlaczego, ale dziwnie czuje się, kiedy to widzę. Może to już moje czepialstwo – ale liczę, że zostanie to poprawione w przyszłych wersjach aplikacji.

Co uważam o systemie studiowania na odległość?

Moim zdaniem jest to naprawdę fajna alternatywa dla osób, które są zabiegane przez pracę, posiadają rodzinę czy inne obowiązki, a pomimo tego nadal chcą zwiększać swoje kwalifikacje i dalej się rozwijać. Jeśli ktoś chce się uczyć, to dlaczego miałby mieć to utrudnione? W końcu nauka to potęgi klucz. I dzięki takim inicjatywom jak ta od WSB-NLU jest to możliwe! Zachęcam wszystkich do zapoznania się z ofertą uczelni pod adresem

Oceń post
Dominik Rudkowski Hej! Fajnie że tu wpadłeś :)Możesz zajrzeć także tutaj: Instagram: https://www.instagram.com/dominikrudkowski/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *