Słuchawki nauszne Sony MDR-XB450AP – poczuj prawdziwy bas!

Słuchawki nauszne Sony MDR-XB450AP – poczuj prawdziwy bas!

Słuchawki nauszne Sony MDR-XB450AP – poczuj prawdziwy bas!

0

Sony jest jednym z lepszych producentów sprzętu audio-wideo i chyba nie muszę tego nikomu z was uświadamiać. Poza świetnymi telewizorami i aparatami (nie licząc konsoli) tworzą także dobre… słuchawki! I to za prawdziwy bezcen. Zapraszam!

Słuchawki – trochę inaczej.

Dzisiaj niecodzienna dla mnie recenzja, gdyż wziąłem na celownik słuchawki MDR-XB450AP od Sony, które zostały wyposażone w technologię EXTRA BASS. Za sprawą przetworników akustycznych o średnicy 30 mm i systemowi wzmacniania basu słuchawki są w stanie zagwarantować nam wspaniały dźwięk. Pilot i mikrofon na przewodzie ułatwiają nam zmianę słuchanego utworu czy odebranie połączenia. To tak w skrócie o dzisiejszym produkcie!

Specyfikacja i kilka słów ode mnie

W słuchawkach zastosowano 30 milimetrowy przetwornik akustyczny oraz specjalny system wzmacniania basu (nazwany EXTRA BASS). Mimo niewielkich rozmiarów, przetwornik ten jest w stanie zapewnić nam naprawdę mocny i czysty dźwięk. Zakres pracy słuchawek waha się od 5Hz do 22Hz. Dzięki rozszerzonemu w dół zakresowi częstotliwości bas brzmi niezwykle czysto, wyraźne i… mocno! Aż miło słuchać. Dźwięk wydobywający się z tych słuchawek jest niezwykle ciepły i przyjemy. Słuchawki posiadają lepsze uszczelnienie (względem wcześniejszego modelu), które sprawia że dźwięk nie wydostaje się na zewnątrz. Bardzo przyjemnym dodatkiem jest natomiast obrotowy mechanizm w obudowie, który umożliwia złożenie słuchawek na płasko — i bardzo ułatwia ich przenoszenie.

Jeśli chodzi o czystą specyfikację, to proszę:

 • System Beat Response Control tworzy bogate tony niskie

 • Obrotowa i składana konstrukcja umożliwia słuchanie w ruchu

 • Stały, dwustronny przewód z pilotem
 • Aluminiowa obudowa

 • Długość przewodu: około 1,2 metra
 • Nauszniki z wykładziną
 • Pasmo przenoszenia: 5–22 000 Hz
 • Przetwornik akustyczny: 30 mm, kopułkowy
 • Złącze Jack 3,5 mm

Słuchawki dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych:

Źródło zdjęć – *KLIK*

Dla chcących wiedzieć więcej!

Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmiku na kanale Sony Polska, z którego możecie dowiedzieć się ciutkę więcej i zobaczyć jak słuchawki prezentują się „na żywo”.

Czy warto je kupić?

Jeżeli posiadacie przejściówkę z Jacka na Lightning to tak. Nie no – to tylko taki żart. Słuchawki w mojej ocenie grają naprawdę dobrze jak na swoją cenę. Dźwięk wydobywający sie z nich jest ciepły i przyjemy dla ucha. Sony mocno poszło tutaj w niskie tony. Szczególnie fajnie sprawdzały mi się w grach sieciowych bądź podczas jazdy rowerem – ale tutaj już konieczna była przejściówka.

Myślę, że była to fajna odmiana od AirPodsów, których to używam na codzień. Jestem zadowolony z dźwięku oraz jakości wykonania tych słuchawek, gdyż stoi ona na najwyższym poziomie. Co prawda – błyszczące boki trochę sie rysują, ale cóż… taki mamy klimat, sory. Jeżeli wam to jednak nie przeszkadza, to serdecznie zachęcam do zakupu, ponieważ są one bardzo dobrymi słuchawkami w jeszcze lepszej cenie.

Gdzie je kupić?

Na Ceneo możecie je znaleźć już za (uwaga) 75 złotych! – *KLIK* Jak za taką cenę, to one powinny grać jak słuchawki z bazaru – a nie w tak przyjemny i przede wszystkim ładny sposób. Myślę, że jeśli uda wam się jeszcze dorwać jakąś promkę i kupić je za pięć dyszek – to trafiliście najlepiej jak się dało, serio.

Słuchawki nauszne Sony MDR-XB450AP – poczuj prawdziwy bas!

Zalety Wady

Zalety

 • Wygląd
 • Konstrukcja ułatwiająca przewożenie
 • Dźwięk
 • Cena
 • Wygoda

Wady

 • Nauszniki się łatwo przecierają
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/