Siri przeszkadzająca w pracy? SmallSiri na iPadzie Ci pomoże!

Siri przeszkadzająca w pracy? SmallSiri na iPadzie Ci pomoże!

Siri przeszkadzająca w pracy? SmallSiri na iPadzie Ci pomoże!

1
0

Denerwuje Cię okno Siri zajmujące cały ekran twojego iPada? SmallSiri zredukuje ten problem do rozmiaru okna powiadomień! Zapraszam! 

Funkcjonalność Siri 

Oczywiście jak każdy z was się spodziewa – asystentka głosowa od Apple nie mówi w języku polskim. Ostatnio pojawiło się ogłoszenie o pracę w Warszawie wystawione przez Apple, które to poszukuje osób do pracy właśnie nad Siri. Czy to zwiastuje nadejście asystentki w naszym rodzimym języku? Ciężko powiedzieć. Jeżeli takie prace trwają, to efekty będziemy mogli zobaczyć najwcześniej w iOS 15, gdyż nie ma szans, aby firma wyrobiła się z dodaniem naszego języka do premiery iOS 14, która odbyć ma się w tym roku. Ale wracając – dzięki Siri możecie obsługiwać swój telefon głosowo, bez angażowania rąk. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcecie zadzwonić w trakcie jazdy samochodem czy wysłać wiadomość tekstową. A co z iPadem? Siri na iPadzie przydaje się tak samo (o ile nie bardziej…) jak na iPhonie! Przykładowa sytuacja – robicie pizzę i macie całe ręce w cieście, szybka komenda z prośbą o wyświetlenie nam przepisu na pizzę i gotowe! Wystawiacie ciasto do piekarnika? „Hey Siri, set timer for 30 minutes” – i w spokoju możecie iść umyć ręce, a czas się odlicza. Jeżeli chcecie poczytać sobie więcej o tym co potrafi Siri, to odsyłam was na stronę Apple poświęconą ich asystentce głosowej – *KLIK*

Co robi Small Siri? 

Wtyczka pozwala nam na zredukowanie rozmiaru zajmowanego przez Siri miejsca na ekranie. Kojarzycie takie ładne okienko pop up wyskakujące na Macu po wywołaniu Siri? Dokładnie taki sam baner pojawi się na waszym iPadzie dzięki tej wtyczce. Niesie to za sobą wiele plusów, gdyż uruchamiając Siri nadal będziecie mogli pracować na innych aplikacjach (a przypomnijmy, że na iPadzie można mieć ich odpalonych kilka) gdyż Siri pojawi się na górze (lub dole) naszego ekranu. To ważne, gdyż iPad chce uchodzić za urządzenie zastępujące nam komputer, a nie oszukujmy się – asystent przerywających nam pracę nie jest dobrym dodatkiem do „komputera”. Szczególnie, że macOS taką funkcję (małe okienko z Siri) ma od początku wprowadzenia asystentki na komputery Apple. Apple postąpiło trochę dziwnie, zostawiając Siri w iPadOS taką samą jak na iPhonie.

Czy cokolwiek musimy tutaj konfigurować? 

Nie! I to jest w tej wtyczce najlepsze. W ustawieniach możecie zmienić jedynie, czy okno Siri ma się otwierać w dolnej czy górnej części ekranu. Szybko, prosto i bez zbędnych udziwnień – czyli tak, jak lubimy najbardziej.

Gdzie i za ile? 

Wtyczkę możecie pobrać (uwaga!) za darmo! Znajdziecie ją w repozytorium Packixa pod tym linkiem – *KLIK*

Czy warto?

Moim zdaniem tak, wtyczka nie zmienia może diametralnie całego systemu urządzenia, ale usprawnia go w taki sposób, aby był dla nas jak najbardziej przyjazny. Denerwowała mnie duża Siri, to zamieniłem ją na SmallSiri ;). Zachęcam was do wypróbowania wtyczki na waszych urządzeniach, może wasz iPad również polubi się z malutką Siri? Kto wie!?

Siri przeszkadzająca w pracy? SmallSiri na iPadzie Ci pomoże!

(1)

Zalety Wady

Zalety

  • Wygoda
  • Brak ustawień
  • Cena
  • Współpraca z iPadOS 13

Wady

  • Brak
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/