LockApps – bezpieczeństwo i prywatność na iPadzie.

LockApps – bezpieczeństwo i prywatność na iPadzie.

LockApps – bezpieczeństwo i prywatność na iPadzie.

7
0

Musieliście kiedyś pożyczyć swojego iPada mamie? Bratu? Koledze? Jeśli tak to zapewne zjadał was stres, czy przypadkiem ktoś nie wszedł w galerię lub wasze wiadomości, tak? Mam dla was wtyczkę idealną. Zapraszam!

LockApps – iPad z ograniczeniami? 

Jak napisałem wyżej – dzielenie sprzętu z innymi ludźmi niesie za sobą pewne ryzyko. Wiecie zapewne o tym, że iMessage synchronizują się pomiędzy waszymi urządzeniami. Co to oznacza? Że wysłana przez was wiadomość pojawi się zarówno na Macu, iPadzie jak i iPhonie. To niesamowita wygoda, ale potrafi generować kłopoty. Przykładowa sytuacja – dajecie iPada młodszemu rodzeństwu, żeby mogli sobie pograć, czy obejrzeć jakiś filmik na YouTube. Oni w ramach „zabawy” mogą wejść sobie w galerię i zobaczyć twoje zdjęcia z imprez, mogą wejść w messengera i wysłać do twojego szefa coś w stylu „mam cie dość niszczysz mi życie, rzucam te robotę” – masakra, nie? A to tylko dwa przykłady!

W takiej sytuacji pojawia się… LockApps!

Funkcja znana z niektórych telefonów z Androidem właśnie została przeniesiona do twojego iPada! Wtyczka jest niezwykle prosta w działaniu – wchodzicie w ustawienia, wybieracie która aplikacja ma zostać zablokowana i… gotowe! Od teraz, jeśli ktokolwiek będzie chciał wejść do zablokowanej przez was aplikacji będzie musiał podać kod pin bądź użyć TouchID. Od dziś zero przeglądania galerii czy wiadomości! Basta!

Czy moim zdaniem warto? 

Jak najbardziej! Jeżeli wahasz się nad kupnem tej wtyczki, to już teraz Ci powiem, że robisz błąd! Nie wahaj się ani sekundy, instaluj czym prędzej! Na prywatności NIGDY nie powinnismy oszczędzać, tak samo jak na zdrowiu. W tym wypadku wtyczka LockApps może uratować nam tyłek w niejednej sytuacji. Tak jak wcześniej opisywana wtyczka Grupi – LockApps zajmuje równie wysokie miejsce na mojej liście „must have” wtyczek na iPada. 

Skąd pobrać i w jakiej cenie? 

Wtyczkę pobierzecie z tego repozytorium – *KLIK* w cenie około dziesięciu złotych. 

Zachęcam was do kupowania wtyczek z legalnego źródła i wspierania twórców, gdyż tylko wtedy pokazujemy im, że ich praca nie idzie na marne – a jeśli mowa o bezpieczeństwu, tylko kupując z legalnego źródła mamy pewność, że nie kupujemy sobie wirusa, który wykradanie nasze dane 😉

LockApps – bezpieczeństwo i prywatność na iPadzie.

(7)

Zalety Wady

Zalety

  • Pozwala zablokować aplikacje przed dostępem innych osób
  • Prosta w obsłudze
  • Łatwa do zainstalowania

Wady

  • Brak
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/