TweakRestrictor – niedziałające aplikacje na iPadzie z Jailbreak.

TweakRestrictor – niedziałające aplikacje na iPadzie z Jailbreak.

TweakRestrictor – niedziałające aplikacje na iPadzie z Jailbreak.

0

Korzystacie z Jailbreak na swoim iPadzie? Założę się ze tak – inaczej raczej nie czytalibyście tej serii. Zapewne wiecie, że niektórzy deweloperzy zakładają na swoje aplikacje blokady anty-kailbreakowe. Jak je obejść? Zapraszam!

Blokady Jailbreak.

Istnieje pewna grupa aplikacji, które nie przepuszczą was do swojego „wnętrza” jeśli tylko wykryją na waszym telefonie Root. Są to najczęściej aplikacje bankowe (co jest całkiem zrozumiałe), ale także McDonald’s, PayPal czy Rossman. Przyznam, że jest to całkiem dziwny ruch ze strony deweloperów tychże aplikacji, ale okej! Od tego mamy społeczność Jailbreak, która zajmuje się obchodzeniem właśnie takich głupich zabezpieczeń. Z pomocą przyjdzie nam…

Tweak Restrictor!

Czyli wtyczka, która potrafi oszukać aplikację w taki sposób, że ta nie potrafi wykryć Jailbrejka na naszym telefonie czy iPadzie. Magia prawda? Tweak Restrictor jest naprawdę pomocną wtyczką, gdyby nie ona nie mógłbym chociażby zjeść posiłku w McDonaldzie z kodami, ponieważ aplikacja nie odpali się na zrootowanym urządzeniu.

Jak to działa?

Bardzo prosto! Wchodzicie w ustawienia wtyczki i wybieracie, które z waszych zainstalowanych aplikacji mają „myśleć” że iPad działa na czystym oprogramowaniu. Po wybraniu musicie zrobić respring urządzenia i… gotowe! To wszystko moi drodzy. Wtyczka tak prosta a tak przydatna.

Chcę dowiedzieć się więcej!

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem blokowania jailbreaka dla poszczególnych apek, to zachęcam cię do poczytania sobie co nieco na ten temat w subreddicie r/jailbreak. Autor wtyczki przygotował nawet specjalny post, który odnosi się właśnie do niej i tego co możemy z nią zrobić (a także do rozwiązywania problemów i błędów) – *KLIK*.

Ile to kosztuje?

Zero! Wtyczka dostępna jest dla każdego za darmo. Wystarczy że pobierzecie ją poprzez Cydię i zainstalujecie. Znajdziecie ją tutaj, pod tym linkiem – *KLIK*, oraz tutaj – *KLIK*

Czy warto?

Jak najbardziej! Uważam, że ograniczenia nakładane na użytkowników przez deweloperów są często trochę przesadzone i fajne jest to, że możemy trochę tej „wolności” i możliwości decydowania o sobie odzyskać dzięki małej i darmowej wtyczce, jaką jest TweakRestrictor.

TweakRestrictor – niedziałające aplikacje na iPadzie z Jailbreak.

Zalety Wady

Zalety

  • Funkcjonalność
  • Cena
  • Współpraca z iOS 13 / iPadOS 13
  • Obsługuje każdą aplikację
  • Pozwala obejść "Blokadę działania na zrootowanym urządzeniu"

Wady

  • Czasem z niewiadomych przyczyn nie działa
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/