Recenzja Twelve South ParcSlope – Komfort pracy na laptopie według Twelve South

Recenzja Twelve South ParcSlope – Komfort pracy na laptopie według Twelve South

0

Recenzja Twelve South ParcSlope w AppleMobile.pl 26

Ostatni miałem okazję zakochać się w produktach marki Twelve South, dlatego możecie być pewni, że sukcesywnie będę się Wam starał je pokazywać. Tym razem miałem okazję przetestować stand pod komputer mobilny – ParcSlope.

 Recenzja Twelve South ParcSlope w AppleMobile.pl 23

Mojego MacBooka używa pracy każdego dnia. Nie lubię jednak pisać na nim dłuższych tekstów. Ogólnie nie lubię robić nic po za odpowiadaniem na maile, gdyż posiadam komputer 13 calowy, bez ekranu Retina. Mały komputer, mała rozdzielczość, a przy tym mała odległość mojej osoby od ekranu komputera zniechęca mnie do pracy na MacBooku.

Recenzja Twelve South ParcSlope w AppleMobile.pl 25

Dlatego moim głównym komputerem jest 27 calowy iMac. Twelve South jest świadoma niskiej jakości komfortu pracy na komputerze mobilnym, dlatego do swojej oferty wprowadziła hybrydowy stand dla komputerów z ekranem o przekątnej między 11 a 15 cali. Twelve South ParcSlope to jednak coś więcej niż zwykły stojak na laptop, jakich wiele na rynku – to stojak hybrydowy.

Recenzja Twelve South ParcSlope w AppleMobile.pl 22

Większość stojaków biurkowych podnosi MacBooka, ale na taką wysokość, że potem musisz używać  dodatkowej klawiatury i myszy, aby móc korzystać z komputera. ParcSlope to nowe, hybrydowe rozwiązanie, które podnosi ekran Twojego komputera jednocześnie przechylając klawiaturę do poziomu biurka, co umożliwia bardzo wygodne pisanie.

Recenzja Twelve South ParcSlope w AppleMobile.pl 19

Daje Ci to dodatkową wysokość ekranu która potrzebujesz, bez potrzeby użycia dodatkowej klawiatury. Ta uniwersalna, nowoczesna podstawka posiada również wbudowany system do zarządzania kablami, które trzyma wszystkie przewody gotowe do użycia.

Recenzja Twelve South ParcSlope w AppleMobile.pl 27

W bardzo schludnie zapakowanym kartonie znajdziemy nic więcej niż ParcSlope i skróconą instrukcję obsługi. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to produkt stworzony z ogromnym kunsztem i dbałością o detale.

Recenzja Twelve South ParcSlope w AppleMobile.pl 7

Wzornictwo i użyty materiał od razu nasuwa na myśl to, dla właścicieli jakiej marki komputerów jest ona dedykowana. Gięte, frezowane i anodowane aluminium to oczywiście znak rozpoznawczy firmy Apple.

Recenzja Twelve South ParcSlope w AppleMobile.pl 1

Co prawda kolor aluminium jest nieco ciemniejszy niż ten od obudowy komputerów Apple, ale przyznam że nie kłuje to w żaden sposób w oczy. Krzywizny, zagięcia i zaokrąglenia doskonale wpisują się we wzornictwo produktów z Cupertino.

Recenzja Twelve South ParcSlope w AppleMobile.pl 10

Stand jest bardzo solidny i ciężki. Po za gumowanymi okładzinami w całości wykonany jest z aluminium. Posiada gumowe stopki, które przeciwdziałają ślizganiu standu po stole, a przy tym tłumią wibracje pracującego komputera.

Recenzja Twelve South ParcSlope w AppleMobile.pl 24

Antypoślizgowe i perforowane okładziny znajdujące się na obu płaszczyznach podstawki solidnie utrzymują komputer w ryzach. Mimo śliskiej pokrywy aluminiowego komputera MacBook, bardzo trudno jest nim manewrować po okładzinie, co jest na duży Plus.

Recenzja Twelve South ParcSlope w AppleMobile.pl 28

ParcSlope dodaje wysokości do ekranu i lepszego kata nachylenia klawiatury – 18 stopni. To sprawia, że ekran laptopa rzeczywiście jest na przeciwko naszych oczu – nie niżej, nie wyżej.

Dokładnie w sam raz. To zwiększa komfort pracy na komputerze, który do tej pory był zarezerwowany dla osób podłączających do laptopa zewnętrzny monitor i klawiaturę.

Recenzja Twelve South ParcSlope w AppleMobile.pl 16

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby mimo ustawienia komputera na podstawce, korzystać z zewnętrznego monitora czy innych peryferiów. Ba! ParcSlope to nawet ułatwi. Stand jest przemyślany od początku do końca, dlatego nie tylko pozwala na o wiele bardziej komfortową pracę na samym komputerze, ale również zwiększa komfort Twojej pracy za sprawą łatwego ułożenia i przeciągnięcia przewodów pod podstawką, tak aby, nie leżały swobodnie na całym biurku i nie wprowadzały nieporządku.

Recenzja Twelve South ParcSlope w AppleMobile.pl 4

Dodatkowo uniesiony komputer o wiele mniej się grzeje, gdyż ciepło ma możliwość łatwiejszego opuszczenia wnętrza komputera. To nie tylko sprawia, że komputer pracuje ciszej, ale również może posłużyć o wiele lat dłużej.

Recenzja Twelve South ParcSlope w AppleMobile.pl 7

Podstawka pod komputer Twelve South ParcSlope to doskonale wykonany, niezwykle solidny i dobrze przemyślany stand dla komputerów przenośnych, dzięki któremu zwiększysz komfort pracy na komputerze przenośnym, a przy okazji zadbasz o dobre odprowadzanie ciepła.

kup ten produkt

Zalety:

  • Idealnie wpisuje się we wzornictwo produktów Apple
  • Świetnie wygląda
  • Doskonale wykonana

Wady:

  • -brak

 

Produkt dostarczyła firma ALSTOR

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *