Recenzja Twelve South Forté for Apple Watch – piękna podstawka pod zegarek

0

Widzisz logo Twelve South i od razu wiadomo, że będzie to produkt, będący klasą samą w sobie. Nie inaczej jest w przypadku podstawki Twelve South Forté for Apple Watch. Jeżeli macie ochotę poczytać nieco zachwytów, polecam dalsze czytanie tego artykułu… 

Apple Watch od samego początku był dla Apple urządzeniem mającym wpływać na wyobraźnie i modowe trendy. Od chwili prezentacji producent pieczołowicie dbał o prezentowanie zegarków w luksusowych butikach oraz modowych eventach. Najdroższe modele Watch’a dostały gwiazdy show-biznesu na światowym poziomie, by zegarek kojarzył się z czymś luksusowym i pożądanym przez wszystkich.

Początkowo nawet to wszystko się udało. Zegarki sprzedawały się przez bardzo długi czas na pniu, a na zamówiony egzemplarz o przekątnej 42mm należało czekać czasem miesiącami. Kiedy dodamy do tego cenę, która w przypadku stalowych egzemplarzy, nie mówiąc już o tych złotych osiągały horrendalne ceny, można powiedzieć, ze smart zegarek Apple przez chwilę można było uznać za luksus.

Dla tak wyglądającego zegarka, który niestety wymaga niemal codziennego ładowania nie mogło zabraknąć godnego miejsca, w którym będzie można zegarek odłożyć na czas doładowania baterii. Przy tym, co przecież ważne podczas tej czynności smartwatch musi się dobrze prezentować. Apple wydało swoją podstawkę do ładowania zegarka. Jednak to Twelve South pokazało, że to oni potrafią wycisnąć maksimum smaku i klasy w tego typu gadżetach.

Twelve South Forté for Apple Watch do podstawka ładująca dla zegarka Apple, której zadaniem jest nie tylko wygodne ładowanie zegarka w chwili, gdy tego potrzebuje, ale także eksponowania jego piękna.

Eleganckie chromowane ramkę z luksusową skórzaną podstawką doskonale uwydatnia linię smartwatcha Apple. Uchwyt utrzymuje zegarek w pozycji doskonale podtrzymuje zegarek pod optymalnym kątem do wygodnej obsługi także podczas ładowania.

Co więcej, możemy zegarek zamocować pionowo do zarządzania nim lub horyzontalnie, by przełączył się w tryb szafki nocnej i wyświetlał jedynie czas i datę, którą możemy podejrzeć w nocy, gdy ten ładuje się na naszej nocnej szafce.

Co w zestawie?

Twelve South lubi pakować swoje akcesoria w sposób, po którym od razu można zgadnąć, że to właśnie ich misterna robota. Nie inaczej jest w przypadku tej podstawki. Zamknięta w sześcianie podstawkę wyjmujemy ciągnąc za specjalny czerwony sznurek.

Ta z gracją wyjeżdża nam z opakowania prezentując swoje wdzięki. Kurczę, ona jest po prostu piękna. Brak mi słów.

Jednak poza samą podstawką w zestawie znajdziemy niewiele. Jedynie bardzo skromną dokumentację. Podstawka składa się z dwóch elementów. Podstawki oraz pierścienia maskującego indukcyjny przewód do ładowania Watch’a.

Całość wykonana jest z ogromną dbałością o szczegóły. Chromowane elementy mienią się niczym diament, a skórzana platforma nadaje całości szyku i charakteru.

Montowanie przewodu

Sama podstawka Twelve South Forté for Apple Watch zegarka nam nie naładuje. Do tego potrzebny jest magnetyczny przewód z zestawu z zegarkiem, który mocujemy w podstawce.

Wystarczy zdjąć metalowy pierścień, zamocować magnetyczny wkład, a ciągnący się od niego przewód ukryć w również metalowym ramieniu.

Ramię jest wygięte, jednak nie bez powodu. Dzięki takiemu zabiegowi, możemy zegarek umocować pionowo i wygodnie z niego korzystać.

Zegarek wspiera jednak także tryb szafki nocnej. Wystarczy zamocować go poziomo.

Podsumowując 

Twelve South Forté for Apple Watch to piękny gadżet, który potrafi sporo wnieść do wystroju naszego wnętrza. Nie ważne czy akurat mamy na nim zawieszony nasz smartwatch czy nie. I tak świetnie się prezentuje.

Jako, że wykonany został ze stali, gadżet jest bardzo ciężki, co przy zastosowaniu gumowej podkładki sprawia, że nie przesuwa się po blacie podczas zakładania i ściągania czasomierza. Pasuje do wersji 38 i 42mm.

Tej z paskiem skórzanym, gumowy ale także z bransoletą. Strasznie mi się podoba. Do testów otrzymałem go od iCroner.pl, a by stał się mój będę musiał wyłożyć ponad 200 złotych…

Produkt do testów dostarczył https://iCorner.pl, marka produktów konsumenckich firmy ALSTOR

Recenzja Twelve South Forté for Apple Watch – piękna podstawka pod zegarek

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Idealnie wykonany
  • Ekskluzywne materiały
  • Doskonale prezentuje się sama i z zegarkiem

Wady

  • Tania nie jest...
Oceny
  • Jakość/Cena
  • Jakość wykonania
  • Spasowanie
  • Prezentacja zegarka
  • Funkcjonalność
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *