Recenzja Transcend ESD220C – dysk z przyszłości!

Recenzja Transcend ESD220C – dysk z przyszłości!

Recenzja Transcend ESD220C – dysk z przyszłości!

0

Dyski przenośne to moim zdaniem jedna z lepszych rzeczy jakie wymyślił człowiek. Niejednokrotnie są w stanie uratować życie. Spisują się idealnie jako miejsce do tworzenia kopii zapasowej, przenoszenia plików między urządzeniami, oraz jako pamięć dodatkowa do komputera. Standardowe dyski przenośne kojarzą się dosyć wielkimi rozmiarami, a na pewno całkiem sporą wagą, przez co mniejszy, ale lżejszy pendrive był chętniej przez nas wybierany. Sytuacja zmienia się dzięki dyskowi Transcend ESD220C.

Mały, ale za to jaki wariat!

Często przy wyborze jakiegokolwiek urządzenia musimy iść na kompromisy, w przypadku omawianego dysku nie ma mowy o takich dylematach! Dysk wyposażono w pamięć 480GB, przy zachowaniu rozmiarów pudełka zapałek, które na dodatek przejechał walec. Jest zgrabnie i bardzo lekko, bowiem dysk waży tylko 35 gramów!

Dysk wykonany został z plastiku, który w większości posiada chropowatą fakturę. Zastosowanie takiego, a nie innego materiału odbiło się pozytywnie na wadzę i nie wywiera ono złego wrażenia. Każdy kto widział to małe urządzenie był zaskoczony, co producent ukrył w tak małym pudełku.

Zgrabny i lekki, a na dodatek szybki jak strzała!

Szybkości jakie osiąga ten maluch są kolejnym etapem, który wywiera efekt „wow” i powoduje opad szczęki. Szybkość odczytu wynosi 410 MB/s, a zapisu 400 MB/s, wartości te zasługują na miano najlepszych z najlepszych.

Port USB zastosowany w dysku od firmy Transcend to USB-c, który pomału staję się standardem, a to bardzo dobra wiadomość. W zestawie otrzymujemy stosowny kabelek wykonany w technologi USB 3.1 zakończony wtykiem USB-c, zapewnia to błyskawiczną prace dysku z urządzeniami.

Urządzenie informuje nas o swojej pracy poprzez wbudowaną diodę LED.

Szybki backup? Tutaj to nie problem!

Producent przychodzi z pomocą dla wszystkich, którzy chcą mieć swój backup zachowany w bezpiecznym miejscu. Z pomocą programu Transcend Elite i guziczka znajdującego się na dysku w prosty sposób jesteśmy w stanie wykonać kopię zapasową naszych danych.

W połączeniu z kablem USB-c na USB-c i urządzenie z  systemem androidem mamy możliwość korzystania z dysku na telefonie. Smartfon bezproblemowo odczytuje dysk i jest z nim w 100% kompatybilny.

W okresie trwania moich testów dysk niejednokrotnie był używany jako rozszerzenie pamięci do konsoli PS4, spisywał się przy tym idealnie i był szybszy niż standardowo wbudowany dysk w konsoli, nawet pomijając fakt, że konsola nie obsługuje USB 3.0.

Recenzja Transcend ESD220C – dysk z przyszłości!

ZaletyWady

Zalety

  • kompaktowe rozmiary
  • niska waga
  • funkcjonalność
  • łatwe tworzenie backupów
  • rewelacyjne prędkości
  • zastosowanie USB-C

Wady

  • być może i cena, ale za jakość się płaci