Recenzja solidnego kabla USB-C WEKOME WDC-188 Wingle Series dla iPhone 15 Pro, iPad’a czy Macbooka
Recenzja solidnego kabla USB-C WEKOME WDC-188 Wingle Series dla iPhone 15 Pro, iPad’a czy Macbooka

Recenzja solidnego kabla USB-C WEKOME WDC-188 Wingle Series dla iPhone 15 Pro, iPad’a czy Macbooka

0

Okazuje się, że kabel ma znaczenie. Od tego jaki kabel wybierzecie zależy z jaką mocą, ale także czy w ogóle będzie ładowany wasz komputer, iPhone czy tablet iPad. Wekome WDC-188 Wingle Series to seria ciekawych wizualnie, ale co najważniejsze, porządnych kabli USB typu C o długości 1 metra, dostępnych w śmiesznej cenie.

ładowanie telefonu iphone 15 pro

Od jakiegoś czasu nasze urządzenia są bardziej prądożerne niż kiedyś. Ja pamiętam czasy telefonów, które wytrzymywały lekko tydzień a jednym ładowaniu. Dziś, gdy iPhone wytrzyma mi dłużej niż do 19.00 bez szukania gniazdka z prądem, to mogę to uznać, za dzień, kiedy mało z niego korzystałem. To rodzi problem w postaci konieczności częstego ładowania, a skoro już musi być częste, to niech chociaż będzie szybkie.

ładowanie macbooka kablem wekome

Producent oferują nam ładowarki Quick Charge oraz PowerDelivery, dzięki którym możemy takiego iPhone’a naładować do połowy już w mniej niż 30 minut. Jednak wymagają one nie tylko odpowiedniego zasilacza, ale także przewodu. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje w przypadku komputerów. Taki Macbook, który wymaga 85W zasilacza, na średniej jakości kablu po prostu nie będzie się ładował dla swojego i Waszego bezpieczeństwa. Musicie mu podłączyć solidny kabel wysokiej jakości, który wytrzyma pracę z taką moca.

wekome 100w

I tu pojawia się WEKOME Wingle Series. 

Ta seria przewodów dostępna jest w elektryzujących kolorach, które robią robotę. Jednak to nie kolor powinien być dla Was najważniejszy, a jakość tego przewodu. I tutaj zapewniam, że nie ma wstydu.

solidny kabel do ładowania telefonu

WEKOME WDC-188 otrzymałem w kolorze żarówiastej pomarańczy. Kabel jest gruby, ma przyjemny, miękki gumowy oplot, który mimo to, nie plącze się. Kabelek sprawia wrażenie solidnego. Wykonany z połączenia stopu cynku i elastycznego TPE, kabel zapewnia wytrzymałość i elastyczność.

można nim naładować każde urządzenie z usb c

Jest odporny na splątanie, co jest dużym plusem dla osób, które często podróżują z kablem. Prędkość transferu danych wynosząca 480 Mb/s jest wystarczająca dla większości zastosowań domowych i biurowych, umożliwiając szybką i efektywną wymianę informacji między urządzeniami.

iPhone i macbook są łądowane kabelm usb c

Zdolność do pracy z mocą do 100W jest imponująca. Oznacza to, że kabel jest idealny do ładowania nie tylko telefonu iPhone 15 Pro, ale także tabletów iPad i laptopów MacBook, wszystkich z portem USB-C.

metalowe wtyczki kabla usb

Na uznanie zasługują również wtyczki, które są metalowe. Taki kabel na bank podziała Wam długie lata. Jeżeli macie zużyty kabel, warto go wymienić właśnie na WEKOME. Jeżeli po prostu potrzebujecie kabla USB typu C, to ten będzie dobrym wyborem.

Dlaczego warto unikać sfatygowanego kabla?

Używanie zużytego lub uszkodzonego kabla może prowadzić do wielu problemów. Może to być niebezpieczne ze względu na ryzyko pożaru lub porażenia elektrycznego.

co może się stać z telefone po uszkodzeniu kabla

Dodatkowo, uszkodzony kabel często nie jest w stanie efektywnie ładować urządzenia, co może prowadzić do dłuższego czasu ładowania i w konsekwencji do uszkodzenia baterii lub elektroniki telefonu.

Jak rozpoznać zużycie kabla?

Zużycie kabla można rozpoznać po widocznych uszkodzeniach, takich jak pęknięcia, rozdarcia, czy ślady przetartego oplotu. Warto także zwrócić uwagę na to, czy kabel nadal dobrze łączy się z urządzeniem, czy też trzeba go manipulować, aby uzyskać połączenie. Używanie uszkodzonego przewodu może prowadzić zwarcia, uszkodzenia zasilacza, a nawet całego urządzenia!

Podsumowanie

Wekome WDC-188 Wingle Series to solidny i wszechstronny kabel, który z powodzeniem sprosta wymaganiom współczesnych urządzeń. Jego moc ładowania, jakość wykonania oraz możliwości transferu danych czynią go wartym rozważenia wyborem dla każdego, kto szuka niezawodnego i trwałego kabla USB-C.

Przewód Wekome dostarczył sklep Jablecznik.pl

5/5 - (3)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *