Recenzja słuchawek AUDICTUS Champion – do 50 godzin pracy na baterii!
Recenzja słuchawek AUDICTUS Champion – do 50 godzin pracy na baterii!

Recenzja słuchawek AUDICTUS Champion – do 50 godzin pracy na baterii!

0

Obecnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów słuchawek nausznych. Firm produkujących taki sprzęt jest mnóstwo. Decydując się zakup nowych, ciężko wybrać jeden konkretny model. Pojawia się często przy tym wiele pytań. A co jak te są za drogie? A co jeśli grają słabo? Może są niewygodne po dłuższym czasie użytkowania? Czy ludzie wkoło będą słyszeć co aktualnie odtwarzam? Długo pracują na jednym ładowaniu? Słuchawki AUDICTUS Champion, czy to możliwe, aby sprzęt, który kosztuje w okolicach 100zł i oferuje 50 godzin pracy na baterii, był niezawodny? Zapraszam do recenzji.

Recenzja słuchawek AUDICTUS Champion

Zawartość opakowania

Na przodzie pudełka możemy znaleźć głównie prezentację wizualną słuchawek. Natomiast na jego odwrocie ukazuje się nam ich krótka specyfikacja wraz z opisem. Wewnątrz szarego opakowania znajduje się dodatkowe, czarne pudełko ochronne, w którym starannie umieszone są słuchawki AUDICTUS Champion wraz z krótkim kabelkiem do ładowania i instrukcją obsługi urządzenia.

Szkoda, że producent nie pokusił się o dodatkowy, przenośny pokrowiec na słuchawki. Wrzucając sprzęt bezpośrednio do plecaka czy torebki, może w szybkim czasie się zniszczyć lub uszkodzić.

Jakość i estetyka wykonania słuchawek AUDICTUS Champion

Słuchawki są klasyczne, czarne i nietoporne. Nie sprawiają wrażenia dużych, są raczej minimalistyczne, bardzo podstawowe oraz przede wszystkim lekkie. Pałąk jest wykonany z tworzywa sztucznego, a nakładki na uszy oraz materiał na potylicy zostały zrobione ze skóry ekologicznej. Zatem jest to niestety kwestia czasu, kiedy materiał ten zacznie się marszczyć, a następnie kruszyć. Rok, może dwa lata słuchawki będą nienaruszone. Jednak po tym okresie, zaczną się mocno zużywać. W tej klasie cenowej, ciężko będzie znaleźć słuchawki, które wykonane są z bardziej odpornego materiału. Plusem natomiast jest to, że nakładki na słuchawki są całkiem solidnie wykonane. Są bardzo mięciutkie i przyjemna dla ucha. Dodatkowo cała konstrukcja słuchawek jest składana, dzięki czemu zmieszczą się nawet do dość małej kieszeni.

Recenzja słuchawek AUDICTUS Champion

Materiał na potylicy jest estetycznym dodatkiem do prezentacji wizualnej słuchawek. Nadaje on pewnego charakteru, który sprawia, że słuchawki nie są całkiem zwyczajne. Zastanawiam się natomiast, czy napis „Audictus” na zewnętrznej części nauszników specjalnie nie jest symetryczny? Według mnie mógłby znajdować się na samym środku, byłoby to znacznie bardziej komfortowe dla oka.

Jakość dźwięku i komfort użytkowania AUDICTUS Champion

Kiedy pierwszy raz założyłam słuchawki i odtworzyłam pierwszą lepszą piosenkę, stwierdziłam, że grają po prostu poprawnie. Jakość odtwarzanej muzyki jest raczej na średnim poziomie. Nie są „nieprzyjemne”, ale też nie powodują niewiadomo jakich ekscytacji. Według producenta, podczas słuchania muzyki można odczuwać „głęboki bass”. Jako miłośniczka mocnych basów, mogę potwierdzić, że jest on odczuwalny tylko jeśli zmienimy tryb odtwarzania, dzięki przyciskowi EQ. Podczas odsłuchu wielu utworów, w każdym mogłam znakomicie rozróżnić każdy głos czy instrument. Nic się ze sobą „nie zlewało”.

Test AUDICTUS Champion

Uważam, że zmiana trybów, dzięki przyciskowi EQ jest bardzo dużą zaletą. Nie każdy lubi wyeksponowanie basów w utworach. Jeśli ktoś woli klasycznie odtwarzany utwór, płaski i niebasowy, to przycisk EQ jest idealnym rozwiązaniem.

Test AUDICTUS Champion

Pierwsze wrażenie o komforcie użytkowania było u mnie pozytywne. Początkowo sprzętu używałam dość krótko. Większość razy to było słuchanie muzyki podczas podróży komunikacją miejską, która nie trwała zazwyczaj dłużej niż 20 minut. W późniejszym czasie słuchawki zaczęły pełnić u mnie funkcję komunikatora z racji wbudowanego mikrofonu. Część osób, z którymi rozmawiałam niestety uważała, że bardzo słabo mnie słychać. Dodatkowo po dłuższym czasie ich użytkowania (powyżej 2 godzin) zaczęłam odczuwać dość duży dyskomfort. Zarówno potylica jak i uszy potrzebowały odpoczynku od słuchawek.

Dane techniczne słuchawek AUDICTUS Champion

Słuchawki wytrzymują do 50 godzin pracy na baterii co jest zdecydowanie największą zaletą tych słuchawek. W momencie jak się wyładują, wystarczy je podłączyć za pomocą kabelka, który zapewnia producent.

Dane techniczne słuchawek AUDICTUS Champion 

Słuchawki są bezprzewodowe i łączą się z urządzeniem za pomocą bluetootha 5.0, który daje zasięg działania nawet do 15 metrów. Zdecydowanie plusem są także przyciski funkcjonalne, które znajdują się bezpośrednio na słuchawce. Możemy dzięki nim zatrzymać utwór, przełączyć na następny lub zmienić jego głośność odtwarzania. Dodatkowo na słuchawce znajduje się także przycisk EQ, który aktywuje podbicie basów w utworach. Ciekawym rozwiązaniem jest także zatrzymywanie utworu poprzez odkręcenie jednej słuchawki. Sprawdza to doskonale jeśli nie chcemy ominąć utworu, a nagle musimy zdjąć słuchawki z głowy i odłożyć je na stolik.

słuchawki AUDICTUS Champion 

AUDICTUS Champion i podsumowanie

Uważam, że w tej klasie cenowej, słuchawki AUDICTUS Champion są naprawdę w porządku. Mają długą pracę na baterii, a sama jakość dźwięku jest bardzo poprawna, a tryb podbicia basów jest całkiem niezły. Szkoda, że mikrofon się u mnie nie sprawdził oraz, że przy dłuższym użytkowaniu głowa i uszy potrzebują odpoczynku.

5/5 - (1)
ZaletyWady

Zalety

  • Niska cena
  • Sterowanie za pomocą przycisków wbudowanych na słuchawce
  • Przycisk EQ aktywujący tryb podbicia basów
  • Składana konstrukcja
  • 50 godzin pracy na baterii

Wady

  • Średnio działający mikrofon
  • Brak dodatkowego, przenośnego pokrowca
  • Przy bardzo długim czasie użytkowania, głowa i uszy potrzebują odpoczynku
Oceny
  • AUDICTUS Champion

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *