Mężczyzna z Iowa aresztowany po próbie prześladowania kobiety za pomocą AirTag
0

Mężczyzna z Iowa aresztowany po próbie prześladowania kobiety za pomocą AirTag

0

Środki bezpieczeństwa Apple dotyczące urządzenia do śledzenia przedmiotów AirTag nadal działają zgodnie z przeznaczeniem. Nowy raport z Iowa mówi, że mężczyzna został aresztowany po próbie prześladowania osoby, z którą twierdził, że jest żonaty. Ofiara jednak powiedziała śledczym, że „nigdy nie miała związku”. Mężczyzna został zablokowany przed dzwonieniem i wysyłaniem wiadomości.

63-letni Carl Steven Shawver trzykrotnie próbował prześladować ofiarę. Najpierw umieścił AirTag na kole zapasowym w samochodzie ofiary, „ponieważ wierzył, że ofiara miała romans”. Kobieta została powiadomiona o AirTagu dzięki wbudowanym środkom ostrożności Apple, które zaalarmowały ją o urządzeniu, które się z nią poruszało.

Ofiara udała się następnie do wydziału policji w Bettendorf w stanie Iowa. Zgłosiła fakt, że była śledzona przez AirTag. Shawver, widząc, że lokalizacja AirTag znajduje się na wydziale policji, pojawił się tam później. Powiedział funkcjonariuszom, że jego zdaniem ofiara „miała romans na posterunku, dlatego tu ich szukał”.

Wydaje się, że na tym etapie sprawy nie dokonano żadnego aresztowania. Ale potem ofiara została powiadomiona o drugim AirTag, który śledził jej lokalizację. Funkcjonariusze policji z West Des Moines zlokalizowali ten AirTag. Był umieszczony w portfelu i wewnątrz plastikowej torby na kanapki, leżącej na kole zapasowym.

Ofiara została później powiadomiona o kolejnym AirTagu, który śledził ich lokalizację. W tym momencie ofiara zabrała samochód do warsztatu mechanicznego. Do wyszukania urządzenia wykorzystano podnośnik samochodowy. W tym momencie Shawver stał się bardziej kreatywny. AirTag znajdował się na ramie pomocniczej samochodu w pobliżu przedniej opony pasażera, owinięty plastikiem i plastikowym pudełkiem.

W tym momencie wszystkie AirTagi zostały umieszczone jako dowód w wydziale policji.

Shawver jest przetrzymywany w więzieniu hrabstwa Polk za kaucją w wysokości 3000 USD, a wstępna rozprawa ma się odbyć 19 grudnia.

źródło: 9to5mac.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.