Recenzja PURO ICON LINK – Magnetyczny pasek dla Apple Watch, który warto kupić

Recenzja PURO ICON LINK – Magnetyczny pasek dla Apple Watch, który warto kupić

Recenzja PURO ICON LINK – Magnetyczny pasek dla Apple Watch, który warto kupić

0

Zegarek Apple jest obecnie najlepiej sprzedającym się czasomierzem na świecie. Trudno dziś nie minąć osoby, która nie miałaby zegarka Apple na ręce. PURO ICON LINK to bardzo interesujący pasek magnetyczny, wykonany z wysokiej jakości silikonu, mocowany na ręce samoczynnie za sprawą wbudowanych magnesów.

Marka PURO w swoich produktach bardzo mocno kładzie nacisk na kwestie ekologiczne. Niedawno testowaliśmy etui PURO, które w całości podlega rozkładowi, gdyż zostało wykonane w 100 procentach z roślin. Duża świadomość marki na temat tego, jak wielkie spustoszenie w przyrodzie powoduje produkowanie, a w konsekwencji częste wymieniane akcesoriów do popularnych gadżetów użytkowych. Sam w swoich zbiorach posiadam mnóstwo etui i pasków, które choć są niemal jak nowe, to pewnie prędzej czy później trafią do śmieci…

Obecnie nie sposób obyć się jeszcze bez tworzyw sztucznych. Dlatego tak ważny jest choćby najmniejszy krok, pozwalający choćby częściowo eliminować ich produkcji, szczególnie elementów tak bezsensownych, jak opakowanie na opakowanie jak to się ma w przypadku kosmetyków, czy niepotrzebnych plastikowych wytłoczek, jakie bardzo często stosują producenci właśnie etui i innych akcesoriów.

W przypadku PURO ICON LINK producent zrezygnował z elementów opakowania, których nie można by poddać recyklingowi. Nie ma więc tu grama plastiku, a wyłącznie papier. Takie postawy powinno się pochwalać. Wracając jednak do samego paska. PURO ICON LINK jest kompatybilny z każdą generacją Apple Watcha od serii 0 po najnowszą szóstkę.

Model paska, który otrzymałem jest dedykowany dla kopert 42/44mm.

Pasek oferuje pełną, niemal precyzyjną możliwość regulacji w przedziale 144-220mm w przypadku rozmiaru M/L. Niestety, w odróżnieniu od zestawów z paskami jakie oferuje producent, tutaj mamy tylko pasek górny i dolny. Brakuje dodatkowego krótszego w rozmiarze S, który oferowany jest po prostu jako osobny zestaw.

Mocowanie paska na zegarku jest identyczne jak w przypadku każdego innego paska dla Apple Watcha.

Nie ma tu żadnej filozofii – zwalniamy blokadę paska, wysuwamy stary i wsuwamy nowy.

Dopasowanie PURO ICON LINK jest bardzo dobre. Pasek bardzo dobrze komponuje się z moją ciemną wersją kolorystyczną Watcha 5. Jest przyjemny w dotyku, taki lekko satynowy, mięciutki, ale jednak sprawia wrażenie solidnego.

 

Wbudowane magnesy są silne. Bardzo mocno „łapią”, wystarczy tylko trochę zbliżyć jedną część paska do drugiej. Jednak skłamałbym, że zegarek nie potrafi się odpiąć przy uderzeniu czy nacisku. Można z nim jednak z powodzeniem biegać czy ćwiczyć i trzyma się na ręce tak jak trzeba. Dużą zaletą jest łatwość z jaką możemy zacisnąć go na nadgarstku – lekko czy też bardzo mocno, choćby właśnie podczas treningu.

 

TopBuy.eu, czyli sklep, który dostarczył nam ten produkt do recenzji wycenił ten pasek na 139 złotych. Myślę, że to uczciwa kwota, która jest zdecydowanie niższa od tych, jakie żąda od nas Apple za swoje paski, a jakościowo dostajemy produkt również klasy premium.

Pasek do testów udostępnił sklep TopBuy.eu

Recenzja PURO ICON LINK – Magnetyczny pasek dla Apple Watcha, który warto kupić

4.9/5 - (7 votes)
Zalety Wady

Zalety

  • Świetnie wykonany
  • Ekologiczne opakowanie
  • Łatwy w instalacji
  • Sam się zapina
  • Precyzyjna regulacja

Wady

  • Łatwo kleją się do niego pyłki kurzu
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *