Recenzja PURO 2 in 1 Mag Charging Stand – Obowiązkowe akcesorium dla użytkowników produktów Apple
Recenzja PURO 2 in 1 Mag Charging Stand – Obowiązkowe akcesorium dla użytkowników produktów Apple

Recenzja PURO 2 in 1 Mag Charging Stand – Obowiązkowe akcesorium dla użytkowników produktów Apple

1

Jeżeli poza telefonem Apple posiadacie inne akcesoria, jak słuchawki AirPods, a nawet drugi telefon czy zegarek Apple Watch, to stand ładujący PURO 2 in 1 Mag Charging Stand z MagSafe powinien być dla Was obowiązkowym akcesorium do kupienia.

Wraz z pojawieniem się iPhone’a 12, Apple zdecydowało się na wprowadzenie nowej technologii ładowania indukcyjnego o nazwie MagSafe. W rzeczywistości nie różni się ona od poprzedniej, ponieważ wciąż wykorzystuje tę samą technologię Qi, jednak zmienił się sposób mocowania urządzeń na magnetyczne. Dzięki temu nasz telefon może efekciarsko zwisać z ramienia indukcyjnych ładowarek bez żadnej podstawki, a indukcyjne kable ładowania nie odpadają bezwładnie od ładowanego telefonu.

Podstawka do ładowania urządzeń Apple PURO 2 in 1 Mag Charging Stand wykorzystuj technologię MagSafe do mocowania i ładowania urządzeń Apple, dzięki czemu możemy w bardzo estetyczny sposób zapanować nad wiszącymi kablami do ładowania naszych gadżetów ze stolika nocnego czy też biurka. Ogromną zaletą ładowarki PURO jest fakt, że potrafi w tym samym momencie ładować nie jedno, a dwa urządzenia. Chociaż w zasadzie trzy, ale o tym za chwilę.

Co znajdziemy w zestawie sprzedażowym? 

W opakowaniu ze stojakiem znajdziemy wyłącznie przewód USB z wtykiem do zasilacza typu A oraz wtykiem do ładowarki typu C. Przyznam szczerze, że to trochę komplikuje sytuację. Brak zasilacza w opakowaniu sprawia, że musimy skorzystać z własnego. Natomiast większość zasilaczy z wyjściem typu A, na przykład ładowarka Apple ma 5W mocy. To za mało, aby skorzystać z FastCharge oferowanego przez MagSafe, nie mówiąc już o ładowaniu jakichkolwiek 2 urządzeń na raz.

Można by co prawda skorzystać z 20W ładowarki USB-C, którą wybierając iPhone’a 12 czy aktualnie najnowszego iPhone’a 13, pewnie i tak większość z Was dokupi, do których producent w zestawie także nie dokłada zasilaczy.

Zakładając więc, że mamy telefon i taki zasilacz, to ma on wyjście typu C. Kabla z zestawu z ładowarką PURO też z nim więc nie użyjemy. Tego o od telefonu z wtykiem C do zasilacza i wtykiem Lightening po drugiej stronie również – nie pasuje. Wybierając ten zasilacz, musimy więc dodatkowo dokupić kolejny zasilacz uniwersalny, który mocą sprosta wymaganiom, a więc minimum 18W. Tu mogę przy okazji polecić ciekawy zasilacza marki Baseus, który niedawno testowałem. Pociągnie tę ładowarkę, ładując 3 urządzenia na raz, a jak będzie trzeba, to zasili prądożerny Macbook Pro 16”. Innym rozwiązaniem będzie ładowarka 20W od Apple oraz dodatkowy zakup kabla z obu stron zakończonego wtykiem USB typu C.

 

Bardzo ładnie wykonany stojak PURO Mag Charging 

Muszę przyznać, że po wyjęciu stojaka z opakowania sprawił on na mniej dobre pierwsze wrażenie. Monolityczna konstrukcja, bez składania, wciskania czy skręcania sprawia, że nie tylko jest gotowy do pracy od razu po wyjęciu z opakowania, ale przede wszystkim, nic tu nie pracuje, nie ugina się i nie porusza samo z siebie. Solidna konstrukcja.

Elementy tej konstrukcji wykonane są z anodyzowanego aluminium w kolorze grafitowym. Kolor ten bardzo dobrze współgra z ciemną kolorystyką iPhone’a Space Grey.

Plastikowa jest jedynie magnetyczna płytka dla telefonu z MagSafe oraz powierzchnia ładowarki indukcyjnej w podstawie dla drugiego telefonu lub na przykład słuchawek Apple AirPods Pro. Wynika to z ograniczeń technologii indukcyjnej – przez metale indukcja nie działa. Stąd wszystkie ładowarki indukcyjne są albo plastikowe, albo wyściełane jakimiś tkaninami. Nigdy w całości metalowe.

 

Zasilanie do stojaka podłączamy z tyłu za pomocą wtyku USB-C. Po podłączeniu prądu na płytce magnetycznej zapali się subtelnie podświetlony niebieskim światłem pierścień.

Wystarczy przyłożyć do płytki telefon wyposażony w MagSafe, a więc każdego iPhone’a z serii 12 i 13, aby natychmiast rozpoczęło się ładowanie. Płytka magnetyczna MagSafe jest w stanie ładować telefonu maksymalnie z mocą 15W. Wynika to z ograniczenia nałożonego przez Apple. Podczas ładowania taką mocą telefon robi się ciepły. Nie martwcie się jednak o to. To zupełnie normalnie. Jeżeli jednak Wasz telefon robi się ciepły i nie wiecie dlaczego, to polecam nasz artykuł.

Ładowarka indukcyjna w podstawie 

Stojak PURO 2 in 1 Mag Charging Stand potrafi ładować dwa urządzenia na raz. Pierwsze ładujemy za pomocą płytki magnetycznej i technologii MagSafe, o czym pisałem w akapicie wyżej.

Drugie urządzenie możemy ładować na podstawie za pomocą ładowania indukcyjnego Qi. Niestety, PURO przewidziało jedynie 3W mocy dla tej ładowarki. Co to oznacza?

Jeżeli zdecydujecie się ładować dwa telefony na raz za pomocą tej technologii, to w przypadku ładowania indukcyjnego Qi, ładowanie te będzie trwało bardzo długo. 3W to bardzo niewielka moc, dlatego owszem awaryjnie można podładować telefon tą ładowarką, na przykład podczas nocy, natomiast trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że te 3W sprawdzą się w przypadku chęci ładowania niewielkiego akumulatora, na przykład takiego, który znajdziemy w słuchawkach.

I nie, wcale nie muszą to być wyłącznie słuchawki Apple. Jest wielu producentów słuchawek typu TWS, którzy wyposażają ich etui w ładowanie indukcyjne. Wystarczy, że będzie ono kompatybilne z technologią Qi (a większość jest), to spokojnie naładujecie je na tej ładowarce.

 

Kiedy 2 w 1 tak naprawdę oznacza 3 w 1 

Bardzo możliwe, że na zdjęciach dostrzegliście złącze USB typu A na obudowie stojaka.

Znajduje się ono niedaleko wtyku zasilania ładowarki i pozwala na podłączenie dodatkowego urządzenia, które chcecie naładować. Może to być na przykład zegarek Apple Watch albo słuchawki, które na przykład nie posiadają indukcji.

Port USB oferuje moc 5W przy natężeniu 1A. Możecie za jego pomocą ładować wiele popularnych małych urządzeń elektronicznych bez obawy, że stanie się im coś złego. Ja z powodzeniem w tym samym czasie ładowałem iPhone’a 13 Pro, iPhone’a Xs oraz Apple Watcha czy też słuchawki AirPods Pro zamiast telefonu XS. Bez problemu działa.

Podsumowując o PURO 2 in 1 Mag Charging Stand

Stojak PURO 2 in 1 Mag Charging Stand to bardzo wszechstronna, estetycznie wyglądająca i dobrze wykonana ładowarka indukcyjna, przy pomocy której naładujesz nie jedno, nie dwa, ale nawet trzy urządzenia w tym samym czasie.

Warto dodać, że producent zadbał także o taki detal jak specjalne antypoślizgowe stopki. Na każdej naklejona jest folia, aby po odklejeniu dobrze przytwierdzić stand do blatu. Czy urządzenie ma jakieś wady?

Kosztuje 299 złotych i wymaga dodatkowego zakupu zasilacza. Jednak mimo to, myślę, że funkcjonalność i estetyka sprawiają, że i tak warto wydać te pieniądze.

Stojak PURO 2 in 1 Mag Charging Stand do recenzji wypożyczył sklep TopBuy.eu

5/5 - (1)
ZaletyWady

Zalety

  • Wysokiej jakości konstrukcja
  • Pozwala naładować 2, a nawet 3 urządzenia
  • 15W mocy z MagSafe
  • Praktyczne stopki antypoślizgowe

Wady

  • Cena 299
  • Ładowanie Qi tylko z mocą 3W
  • Brak zasilacza w zestawie
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

Comment(1)

  1. Z tego co sie orientuje, AirPodsy oraz AirPodsy Pro laduja sie bezprzewodowo 2,35-2,5W i pewnie dlatego Qi jest tylko 3W w tej ladowarce.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *