Recenzja Parrot Flower Power – kontrolujemy wzrost i zdrowie roślin za pomocą iPhone’a
Recenzja Parrot Flower Power – kontrolujemy wzrost i zdrowie roślin za pomocą iPhone’a

Recenzja Parrot Flower Power – kontrolujemy wzrost i zdrowie roślin za pomocą iPhone’a

0

To niesamowite jak bardzo rozwija się rynek Appcessory w ostatnim czasie. Po spięciu z moim iPhonem inteligentnego domu, samochodu, wagi, monitora aktywności fizycznej, drona  i wielu, wielu innych urządzeń, przyszedł czas na domowe roślinki. Dzięki urządzeniu znanej francuskiej firmy Parrot o nazwie Flower Power, możemy zapanować nad naszymi domowymi roślinami doniczkowymi. Producent zapewnia, że jeśli tylko będziemy się stosować do wyświetlanych wskazówek, nasze domowe roślinki będą rosnąć zdrowo i bujnie.

Parrot Power Flower Recenzja w AppleMobile.pl 1

Nigdy nie miałem ręki do domowych kwiatków. Dobre kilka lat temu samodzielnie wynająłem mieszkanie, w którym właściciel miał sporo doniczkowej zieleni. Gdy po roku się wyprowadzałem z dziewczyną do naszego nowego, wspólnego mieszkania z kwiatków niestety nic nie zostało? Obecnie domową zielenią zajmuje się moja Ania, która to lubi, chętnie je przesadza, podlewa itd. Ja swojego kwiatka nie miałem i mieć nie chciałem. Jedyne zielsko, które do tej pory towarzyszyło mi w moim miejscu pracy, to soczysta zielona trawa w metalowym wiaderku, kupiona w IKEI w dziale sztucznych kwiatów. Tak, trawa ta jest z plastiku. Wszystko się zmieniło wraz z nadejściem przesyłki.

Parrot Power Flower Recenzja w AppleMobile.pl 3

Parrot Flower Power – inteligentny monitor prawidłowego wzrostu roślin, to urządzenie, którego do tej pory na rynku nie było. Innowacyjne, małe, ładne i.. możliwe do podłączenia z iPhone’a. Musiałem je mieć. 🙂 Ania nie chciała dać mi żadnego swojego kwiatka ?na testy? z obawy, że skończy jak inne, które miałem pod swoją ?opieką?. Zażądałem więc, że chcę swój własny krzak w doniczce. Dostałem.

Parrot Power Flower Recenzja w AppleMobile.pl 7

Diffenbachia amoena – piękny zielony kwiatek w gustownej doniczce z czerwonym sercem od mojej lubej na następny dzień stanął w moim gabinecie. Zabrałem się więc do testów.

 

Co w zestawie?

Parrot Power Flower Recenzja w AppleMobile.pl 2

W pięknym, przesłodkim opakowaniu znaleźć można w zasadzie niewiele. Prócz skromnej instrukcji obsługi i imitacji doniczki, w której znaleźć można urządzenie Parrot, nie ma w nim nic więcej. Urządzenie komunikuje się z iPhonem bezprzewodowo za pomocą łączności Bluetooth. Jest to możliwe dzięki zasilaniu z jednej baterii AAA (cienki paluszek). Bateria jest w zestawie. Wystarczy ją wsadzić Flower Power, zamknąć zatyczkę, zaczekać na mignięcie diody i uruchomić wcześniej pobraną aplikację Power Flower z App Store. Według producenta jedna taka bateria spokojnie powinna wystarczyć na 6 miesięcy pracy.

Parrot Power Flower Recenzja w AppleMobile.pl 10

 

Urządzenie monitoruje stan zdrowia rośliny w czasie rzeczywistym. Producent przetestował jego działanie na ponad 6000 rożnych roślin. Całą ich baza dostępna jest  w księdze roślin dostępnej w aplikacji. W zasadzie trudno zagiąć aplikacje jakąkolwiek rośliną. Trzeba jednak przyznać, że nie zawsze udaje się nam odnaleźć naszą roślinę po znanej nam nazwie. Mojej Diffenbachii amoena nie mogłem znaleźć. Okazało się, że jest dostępna pod bardziej potoczną nazwą w języku angielskim – Dumb Cane.

Parrot Power Flower Recenzja w AppleMobile.pl 26

Co warto zauważyć – program nie w pełni jest w języku polskim. Ma to się jednak zmienić już w najbliższym czasie, a dokładnie w dniu polskiej premiery tego urządzenia. Widać, że producent intensywnie pracuje nad polską wersją programu, a jest nad czym. Cała baza roślin posiada bardzo szczegółowe informacje na temat każdego okazu. Wszystkie te opisy trzeba przetłumaczyć razem ze wskazówkami. Obecnie program jest spolszczony częściowo, podobnie jak opisy.

 

Jak oddać roślinkę pod opiekę Flower Power?

Po uruchomieniu aplikacji i sparowaniu jej z naszym Power Flower?em, należy w opcji Mój ogród dodać roślinę. Można zrobić jej zdjęcie lub wybrać z dostępnych. Można nadać jej imię lub pseudonim. Następnie bardzo ważne jest odszukanie okazu w bazie roślin. Dzięki temu aplikacja będzie potrafią dobrać najbardziej optymalne warunki dla naszej rośliny, a w przypadku gdy warunki nawożenia, nawadniania, nasłonecznienia czy temperatury, będą nieodpowiednie, natychmiast nas o tym poinformuje.

Parrot Power Flower Recenzja w AppleMobile.pl 33

Kolejną ważną informacją dla tego monitora jest to czy roślina rośnie w pomieszczeniu czy na zewnątrz, a także czy w glebie czy w doniczce. Po uzupełnieniu tych wszystkich informacji, nasza roślinka i warunki, w których przyszło jej rosnąć będzie analizowana przez 24 godziny. Po tym czasie w programie zostaną wyświetlone wszystkie informacje, które będzie można następnie przeglądać w czasie rzeczywistym.

 

Jak Power Flower dba o naszą zieleń?

Po wejściu w naszą roślinę w aplikacji pojawiają nam się wykresy oraz szybkie informacje o aktualnej kondycji i warunków życia. Mamy więc informację o nawodnieniu gleby, nawozie, temperaturze oraz nasłonecznieniu. Jeżeli monitorowany parametr jest dobry, to ikonka jest na zielono i pojawia się napisy OK.

Parrot Power Flower Recenzja w AppleMobile.pl 27

Jeżeli coś jest nie tak, wtedy mamy żółtą ikonkę, a po jej wybraniu dowiemy się jaki jest problem – za mało nawozu, wody, słońca?

Parrot Power Flower Recenzja w AppleMobile.pl 30

Wykresy przedstawiają dokładne wartości. W zależności od wybranego filtru, możemy oglądać te wartości w czasie rzeczywistym, na przestrzeni dnia, tygodnia, miesiąca, 3 miesięcy, połowy roku, a nawet całego roku.

Parrot Power Flower Recenzja w AppleMobile.pl 35

Obracając telefon poziomo, wykresy są dokładniejsze, gdyż są wyświetlane na całym ekranie telefonu.

IMG_2362

By dowiedzieć się jakich warunków oczekuje nasza roślinka, wystarczy w tym menu ponownie dotknąć jej zdjęcia z ikonką książki w prawym dolnym rogu.

Parrot Power Flower Recenzja w AppleMobile.pl 41

To tutaj producent umieścił nasze zdjęcie, a także inne zdjęcia tego okazu. Dodatkowo znalazło się tu miejsce na pełen opisu gatunku, a także wskazówki dotyczące opieki nad rośliną, jej potrzeb i sposobów pielęgnacji.

Parrot Power Flower Recenzja w AppleMobile.pl 40

 

Podsumowując

Całość jest przedstawiona bardzo czytelnie, w formie ikonek i opisów. Przyznaję jest rewelacyjnie! Okazało się, że trochę zalałem mój kwiatek i miał zdecydowanie za dużo wody. Dzięki Parrot Flower Power zacząłem podlewać go dopiero wtedy, gdy było to potrzebne. Zainteresowałem się nieco pielęgnacją, co do tej pory raczej było dla mnie nie do pomyślenia. Kupiłem nawóz i dbam o mój kwiatek. Może dzięki Parrot Flower Power w końcu uda mi się wyhodować coś, co zaraz mi nie zwiędnie J W każdym razie Parrot Flower Power to doskonały gadżet. Świetny na oryginalny prezent, wspaniały by kupić go sobie samemu i zająć się domowymi doniczkami.

 

kup ten produkt

 

Zalety:

  • + Niezwykle oryginalny i innowacyjny gadżet
  • + Komunikacja z iPhonem i ciągły nadzór nad roślinką
  • + Sprawdza najważniejsze parametry
  • + Pozwala pielęgnować roślinę wtedy gdy tego potrzebuje
  • + Bardzo bogata baza roślin i informacji na ich temat

 

Wady:

  • – Brak

Recenzja Parrot Flower Power – kontrolujemy wzrost i zdrowie roślin za pomocą iPhone’a

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *