Recenzja OSO Smart Touch oraz Smart Touch Air – to jest rewolucja!
Recenzja OSO Smart Touch oraz Smart Touch Air – to jest rewolucja!

Recenzja OSO Smart Touch oraz Smart Touch Air – to jest rewolucja!

0

Lato to zawsze okres, kiedy z uchwytów samochodowych korzystają nie tylko zawodowi kierowcy, ale także ci niedzielni, jeżdżący na urlop czy relaksacyjny wypad za miasto. OSO na rynku samochodowych uchwytów zawsze uważane było za producenta mogącego poszczycić się solidnością i przemyślanymi rozwiązaniami. W najnowszym modelu Smart Touch przeszli jednak samych siebie! Dawno nie testowałem tak praktycznego i potrzebnego mi gadżetu.

 Recenzja OSO Smart Touch oraz Smart Touch Air w AppleMobile.pl 2

Nietypowo w jednej recenzji będę opisywał test dwóch modeli produktu, gdyż różnią się one nieznacznie. Model podstawowy, czyli OSO Smart Touch to uchwyt, który możemy zamocować na kokpicie lub szybie samochodu. Posiada solidną przyssawkę, która dodatkowo pokryta jest substancją ułatwiającą przylepienie np. do kokpitu obitego tapicerką z widoczną faktura. Natomiast OSO Smart Touch Air, to uchwyt, który montujemy na kratce nawiewu.

W odróżnieniu od innych uchwytów tego typu. Smart Touch Air, nie jest mocowany jedynie „na wcisk”, co nie zawsze i nie przy każdym rodzaju kratki się sprawdzało, lecz na klips, który trudno rozpiąć, ale zapewnia to bardzo pewne mocowanie uchwytu do tego elementu auta.

Recenzja OSO Smart Touch oraz Smart Touch Air w AppleMobile.pl 3

W obu zestawach znajdziemy takie same akcesoria dodatkowe – niewielką folię ochronną do naklejenia na obudowę telefonu, aby nie pozostawić śladów od przeklejenia metalowej, cienkiej płytki. Płytki są dwie – mniejsza okrągła i większa prostokątna z zaokrąglonymi rogami.

Recenzja OSO Smart Touch oraz Smart Touch Air w AppleMobile.pl 4

Jeżeli nosimy telefon „nagi”, bez żadnego etui itd., oczywiście lepiej jest skorzystać z mniejszej blaszki – zakryje nam mniej telefonu, przez co ten będzie wyglądało ładniej. Jeżeli jednak i tak nosimy smartfon w etui, najlepiej wybrać płytkę większa. Większa powierzchnia to łatwiejsze odłożenie telefonu do uchwytu, to także solidniejszy „chwyt” w uchwycie, dzięki czemu telefon nie odpadnie od uchwytu nawet przy dużych dziurach, po których przejedziemy dużą prędkością. Telefon noszę w etui, toteż skorzystałem z większej płytki. Początkowo włożyłem ją tylko pod etui bez przyklejania, aby zobaczyć jak się to sprawuje. Płytka jest na tyle cienka, że zmieści się pod nawet najbardziej smukłe i dopasowane etui.

W uchwycie znajduje się bardzo silny magnes. Wystarczy przyłożyć telefon do uchwytu z płytką, by ten bardzo mocno został do niego przyciągnięty.

Telefon trzyma się na uchwycie niesamowicie mocno. Co ważne możemy sobie dokładnie ustawić telefon w takiej pozycji, w jakiej najbardziej nam odpowiada.

Recenzja OSO Smart Touch oraz Smart Touch Air w AppleMobile.pl 8

Co ważne, wsiadając do samochodu z telefonem, najczęściej odkładałem go na siedzenie pasażera. To nieraz się skończyło lotem do przodu podczas nagłego hamowania. Gdyby nie solidne etui i szkło hartowane, zapewne nie jedno zbicie ekranu miałbym przez coś takiego za sobą.

Mając OSO Smart Touch Air, wsiadam do auta i naturalnie odkładam telefon na uchwyt. Mając wcześniej uchwyt szczękowy robiłem to tylko przed dłuższą trasą, gdy z telefonu korzystałem jako nawigacji czy antyradaru. Konieczność  rozłożenia szczęk, odpowiedniego ich dociśnięcia, umiejscowienia zabiera za dużo czasu, aby robić to za każdym razem, gdy wsiadamy do samochodu, by tylko podjechać do sklepu czy pracy. W przypadku Smart Touch Air odłożenie telefonu na uchwyt nie wymaga od nas żadnego wysiłku. Podobnie jak jego zabrania, chwytamy, ciągniemy i już. Nie trzeba zbyt wiele o tym myśleć, używać drugiej ręki. Po prostu nic. To jest ogromna zaleta, która sprawiła, że teraz za każdym razem gdy wsiadam do auta, odkładam telefon na uchwyt, ten nie leży mi już na siedzeniu pasażera i nie lata po aucie.

Recenzja OSO Smart Touch oraz Smart Touch Air w AppleMobile.pl 20

Przyznaję, bez bicia, że nie sprawdzałem jak uchwyt radzi sobie z utrzymaniem telefonu na mniejszej okrągłej płytce. Bez zastanowienia zdecydowałem się na zamocowanie tej większej, zapewniającej większą powierzchnię do przyciągnięcia przez magnes. Jeżdżę z uchwytem już trzeci tydzień. Nie miałem jeszcze żadnej sytuacji, która mogłaby sprawić, żebym na coś narzekał przy tym produkcie. OSO po raz kolejny stworzyliście uchwyt, z którego jestem zadowolony jak z żadnego innego. Brawo!

AppleMobile.pl POLECA TEN PRODUKT

Uchwyty samochodowe OSO Smart Touch oraz OSO Smart Touch Air dostarczył do testów sklep internetowy ZGSKLEP.PL

kup ten produkt

Recenzja OSO Smart Touch oraz Smart Touch Air – to jest rewolucja!

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Bardzo zgrabne, niewielkie, ładne i nierzucające się w oczy
  • Solidnie trzymają telefon przy większej płytce
  • Naturalnie odkładasz i zabierasz telefon jednym ruchem ręki
  • Możesz ustawić telefon jak chcesz
  • Solidne mocowanie do kratki lub przy drugim modelu do szyby i kokpitu

Wady

  • BRAK
Oceny
  • Jakość/Cena
  • Solidność mocowanie w samochodzie
  • Solidność mocowania telefonu
  • Naturalność odkładania telefonu do uchwytu
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *