Home Recenzje Akcesoria Recenzja: OSO GRIP i OSO GRIP EX ? dobry uniwersalny uchwyt do smartfona
Recenzja: OSO GRIP i OSO GRIP EX ? dobry uniwersalny uchwyt do smartfona

Recenzja: OSO GRIP i OSO GRIP EX ? dobry uniwersalny uchwyt do smartfona

0

Jeżeli choć raz próbowałeś użyć telefonu w roli nawigacji, to doskonale zdajesz sobie sprawę jak ważny jest dobry uchwyt samochodowy. OSO podobno taki wyprodukowało.W sprzedaży dostępna jest cała gama uchwytów do telefonów. Ich ceny zaczynają się od kilku do kilkuset złotych. Różnią się od siebie jakością wykonania i dodatkowymi funkcjami. Królują głównie produkty uniwersalne. Ich budowa jest nieskomplikowana. Niestety rzadko kiedy można uświadczyć w nich dodatkowych funkcji. Marka OSO wprowadziła do swojej oferty uchwyty właśnie tego typu.

Są to uniwersalne chwytaki, które mają podbić serca kierowców jakością wykonania.

Jak ugryzie, to nie puści

OSO GRIP wykonany jest z twardego plastiku. Dzięki temu posłuży wiele lat. Zapewnić ma to również jego uniwersalność. Szeroki, regulowany uchwyt pozwala na zamontowanie dowolnego smartfona dostępnego na rynku dziś i w przyszłości. Wystarczy położyć telefon na uchwycie i z wyczuciem zacisnąć szczęki.

Chwytaki od wewnątrz wyłożone są delikatną antypoślizgową gumą. Dzięki temu uchwyt telefonu jest pewny, a przy tym nie ma niebezpieczeństwa zarysowania delikatnej obudowy telefonu. Trudno również o przypadkowe wypuszczenie telefonu z uchwytu. By go uwolnić zaciskamy dwa mechaniczne przyciski na jednej ze szczęk. Sprężyna puszcza i wysuwa ramiona szczęk na maksymalnie możliwą odległość.

Regulacja w każdą stronę

Krótkie ramie uchwytu jest regulowane. Kulkowa głowica pozwala na manewrowanie urządzeniem góra-dół, lewo-prawo, a także na obrót w tryb poziom-pion. Uchwyt można zamontować w samochodzie w dowolnym płaskim, niemateriałowym miejscu.

Może to być szyba, może to być kokpit czy ściana tunelu skrzyni biegów. Wszystko za sprawą przyssawki, która wspomagana jest efektem zassania próżniowego i specjalnie zaprojektowanej gumy, która klei się do wszystkiego, jakby polana została super-glue, jednak nie pozostawia żadnych śladów po odklejeniu.

Swego czasu na rynku sprzedawane były specjalne maty z podobnego tworzywa, które naklejało się na desce samochodu, a do niej można było dokleić telefon, okulary itp. Przyssawka wykonana została z tego samego materiału.

Bez spuszczenia dźwigni zabezpieczającej mocowanie, odklejenie go od blatu jest niezwykle trudne. Mnie się nie udało, nie chciałem zniszczyć gadżetu. To tylko potwierdza jego praktyczność i jakość.

Na wyciągnięcie ręki

Dla osób poszukujących czegoś bardziej ?na wyciągnięcie ręki?, producent przygotował model OSO GRIP EX (nie mylić z popularnym środkiem na grypę). Jest to rozbudowany model uchwytu OSO GRIP o praktyczny, regulowany wysięgnik.

W zestawie znajduje się krótki uchwyt pozwalający na zamontowanie telefonu w sposób analogiczny jak w przypadku OSO GRIP, oraz dodatkowy składany wysięgnik.

Dzięki temu, mając kokpit lub szybę oddaloną od kierowcy, możemy przybliżyć telefon tak, by  był dla nas na wyciągnięcie reki, co na pewno umożliwi obsługę telefonu podczas prowadzenia pojazdu.

Uchwyt ugina się w połowie, dzięki czemu można naprawdę dostosować jego położenie do każdych potrzeb. Dodatkowo szczęki podtrzymujące telefon można montować na ramieniu na jednej z trzech wysokości.

Kulkowa głowica podobnie jak przy podstawowym modelu pozwala na wygodne manewrowanie uchwytem telefon. Oba modele przesłała do nas firma ZGSKLEP.pl – oficjalny dystrybutor tych gadżetów w Polsce.

Model podstawowy na ich stronie został wyceniony na 114 złotych. Wersja z ramieniem na 149 złotych. To niewiele jak na markowy, świetnie wykonany uchwyt do auta. Jakieś wady? Jedyne do czego mogę się tu przyczepić to brak możliwości blokowania mechanizmu zmiany położenia w ramieniu wysięgnika, dostępnym w modelu GRIP EX. Jeżeli mamy ciężki smartfon, a ramie jest wyprostowane i najedziemy na jakieś wyboje, to wysięgnik potrafi samoczynnie się ugiąć. Brak blokady może być więc trochę uciążliwy. Podstawowy model według mnie wad nie posiada.

Zalety:

– Montaż w dowolnym miejscu

– Doskonale trzyma się każdej gładkiej powierzchni

– Pewny uchwyt smartfona

– Regulacja uścisku

– Manewrowanie w dowolną stronę

Wady:

– Brak blokady wysięgnika w modelu GRIP EX

 

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *