Home Recenzje Akcesoria Recenzja: Ctech Wireless Slide Keyboard Case – praktyczne etui do iPhone 4 z klawiaturą QWERTY
Recenzja: Ctech Wireless Slide Keyboard Case – praktyczne etui do iPhone 4 z klawiaturą QWERTY

Recenzja: Ctech Wireless Slide Keyboard Case – praktyczne etui do iPhone 4 z klawiaturą QWERTY

2

W moje ręce trafił bardzo praktyczny gadżet dla telefonu iPhone 4. Ctech Wireless Slide Keyboard Case, to dedykowane etui dla ostatniego telefonu od Apple z wbudowaną, wysuwaną od spodu na sliderze, klawiaturą QWERTY, komunikującą się z urządzeniem przez Bluetooth.

Polski dystrybutor akcesoriów dla Apple, firma Poldom oddała do naszej dyspozycji ciekawe etui z wspomnianą wcześniej klawiaturą QWERTY. Etui wykonane jest w całości z plastiku, pokrytego antypoślizgowym i antypołyskowym materiałem. Jego działanie jest bardzo proste – wsadzamy nasz telefon w uchwyt etui, przełącznikiem znajdującym się z prawej strony uruchamiamy klawiaturę, a następnie wyszukujemy dostępne urządzenia Bluetooth.

Na ekranie pojawi się informacja o możliwości nawiązania połączenia z klawiaturą i prośba o wpisanie kodu autoryzacyjnego. Korzystając z klawiszy na klawiaturce, wpisujemy kod i potwierdzamy go klawiszem Enter. Od tej chwili, nasza klawiatura jest gotowa do pracy.

Co ciekawe, uchwyt telefonu jest odpowiednio dopasowany do czarnego, jak również do nieco grubszego, białego telefonu iPhone 4. Klawiatura wysuwana z pod spodu zamocowana jest na szynach z miękką sprężyną, dzięki czemu całość mechanizmu otwierania i zamykania, działa bardzo sprawnie. Niektórym może się wydawać, że klawiatura wysuwa się zbyt delikatnie. Nie ma jednak mowy o samoczynnym rozsuwaniu się elementów.

Niezależnie czy klawiatura jest wysunięta, czy etui jest złożone, możemy bez większego problemu korzystać z wbudowanego w telefonu aparatu fotograficznego. Dla niektórych może być problemem grubość urządzenia wraz z telefonem. Nasz iPhone łącznie z klawiaturą Ctech ma 19 mm grubości, do czego każdy nowy użytkownik musi przywyknąć.

Zamontowane w klawiaturę mechaniczne klawisze zdecydowanie usprawniają redagowanie tekstu, podnosząc komfort obsługi smartfona, względem klawiatury dotykowej, wyświetlanej bezpośrednio na ekranie. W momencie nawiązania połączenia  z etui, klawiatura ekranowa nie jest wyświetlana, dając nam więcej przestrzeni użytkowej na ekranie.

Według producenta, wbudowana w etui bateria pozwala na 45 dni ciągłej pracy na jednym, pełnym cyklu ładowania. Proces ładowania akumulatora odbywa się po podłączeniu etui do komputera przez portu USB, przy użyciu załączonego przewodu. Przyznam, że aż tak długo nie korzystałem z etui, jednak żywotność akumulatora jest naprawdę bardzo duża. Klawiatura spokojnie wytrzyma do 14 dni.

Ergonomia klawiatury jest dość przeciętna. Klawisze są małe, zamontowane bardzo blisko siebie, jednak odpowiednio wyprofilowane, by umożliwić bezbłędne pisanie tekstu. Górna linia przycisków jest niestety bardzo blisko krawędzi telefonu, co dla osób o dużych palcach, może być sporym utrudnieniem. Rozczarowują nieco przyciski kursora, które obsługują jedynie przemieszczanie się kursora w notatniku, czy innym edytorze tekstu. Możemy niestety pomarzyć o bezdotykowym przełączaniu się między pulpitami, czy obsłudze gier.

Producent zadbał o to, aby wszystkie  fabryczne klawisze, przełączniki i gniazda telefonu były bez problemu dostępne. Złącze DOCK nie jest w ogóle zasłonięte. Natomiast na przyciski zmiany poziomu głośności, oraz uruchamiania trybu wibracji, wycięty został odpowiedni otwór. By wymienić kartę SIM, trzeba jednak telefon wyjąć z etui, co nie należy do najłatwiejszych czynności. Za gadżet trzeba zapłacić u dystrybutora 149 złotych. To nie wiele jak za tak praktyczne etui.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(2)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *