Recenzja Mobee The Magic Charger dla Magic Mouse

Recenzja Mobee The Magic Charger dla Magic Mouse

0

Firma Mobee Technonlogy, która stworzyła specjalne dedykowane rozwiązanie, pozwalające na bezprzewodowe ładowanie akumulatora myszy Apple Magic Mouse, dzięki indukcyjnej ładowarce The Magic Charger.

W zestawie The Magic Charger znajdziemy specjalną platformę indukcyjną, przewód USB, do podłączenia stacji do dowolnego źródła zasilania z USB, oraz odpowiedni akumulator zapakowany w klapkę, pozwalającą na ładowanie go przy użyciu zjawiska indukcji prądu.

Wymiary platformy ładującej, wykonanej zgodnie z designem stosowanym w produktach Apple, to 118 x 68 x 9 mm, przy masie 55 gramów.

Jak to działa?

Z naszej magicznej myszy wymontowujemy klapkę oraz baterie, które do tej pory stosowaliśmy. W zamian montujemy w niej battery pack – moduł akumulatora z wbudowaną nową klapką, pozwalającą na ładowanie indukcyjne.

Następnie podłączamy platformę ładującą do dowolnego komputera, dzięki załączonemu przewodowi USB. Wystarczy już tylko położyć mysz na platformie. By mieć pewność, że akumulator w naszej myszce jest faktycznie ładowany, wystarczy spojrzeć na diodę zamontowaną na brzegu platformy.

Bez myszy na jej powierzchni, dioda świeci na czerwono. Po ułożeniu myszy na platformie, dioda zmienia kolor na zielony i zaczyna migać. Nie jest ważne jak ułożymy myszy na powierzchni The Magic Charger?a. Kładziemy dowolnie i już – akumulator po chwili będzie doładowany.

Jak to się ma w praktyce?

Czy The Magic Charger od Mobee, to tylko szpanerski gadżet, czy praktyczne i warte swojej ceny rozwiązanie dla wszystkich fanów ?dotykalskiej? myszy? Pełne ładowanie akumulatora nie trwa dłużej niż 5-6 godzin. Po jego napełnieniu, mysz jest gotowa do pracy nawet przez 6 dni. Można więc spokojnie zabrać mysz w krótką podróż, nie martwiąc się, że baterie nie wytrzymają.

Nawet gdyby o zgrozo, zabrakło prądu w naszym wskaźniku, platforma ładująca jest tak lekkim i małym przedmiotem, że można ją spokojnie zapakować do podręcznego bagażu, razem z komputerem.  Wbudowany w battery pack akumulator, pozwala na wykonanie 500 cykli ładowania, bez utraty właściwości akumulatora. Po zakupie można więc na zawsze zapomnieć o przykrym dla naszej kieszeni i środowiska, użytkowaniu zwykłych baterii alkaicznych. Przyznam, że Magic Mouse używam bardzo sporadycznie.

Pracując na komputerze, bardzo rzadko potrzebuję precyzyjnego wskaźnika i korzystam głównie z gładzika wbudowanego w MacBooka. Podczas miesięcznego testu, musiałem tylko raz naładować do pełna akumulator od Mobee. Przez cały ten okres, kiedy sporadycznie korzystałem z magicznego gryzonia, był on w pełnej gotowości.

U oficjalnego dystrybutora, firmy CaseAddict.com można zakupić opisywane akcesorium za ?44.99 + wysyłka do Polski. Trzeba się więc przygotować na wydanie ponad 200 złotych. Jest to bardzo dobry gadżet dla użytkowników korzystających do tej pory z jednorazowych ?paluszków?, lub użytkowników ceniących sobie komfort, przekładający się na brak potrzeby rozbierania myszy za każdym razem, kiedy chcemy naładować standardowe akumulatorki.

Zalety:

+ Innowacyjna technologia

+ Świetny design

+ Szybki czas ładowania

+ Wydajny akumulator

Wady:

– Brak

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *