Recenzja MOMAX Q.PAD PRO 10W – czterocewkowa ładowarka indukcyjna o mocy 10W

Recenzja MOMAX Q.PAD PRO 10W – czterocewkowa ładowarka indukcyjna o mocy 10W

0

Recenzja MOMAX Q.PAD PRO 10W – czterocewkowa ładowarka indukcyjna o mocy 10W

0

Ładowanie indukcyjne to jedna z tych innowacji, która nie wymagała szczególnego czasu do powszechnego przyjęcia się. Dziś trudno znaleźć topowy smartfon, którego nie udałoby się naładować tę technologia. Dzięki takim ładowarkom jak MOMAX Q.PAD PRO można to zrobić jeszcze szybciej.

Momax to producent wysokiej jakości akcesoriów. Jego produkty kilka razy już gościły na APPLEMOBILE.PL i zawsze osiągały bardzo dobra opinię. Q.PAD PRO to kolejny produk tej firmy, który trafił do nas do testów. Czy im tym razem MOMAX postarał się tworząc ten produkt?

Zestaw sprzedażowy

Ciekawe, transparentne opakowanie, a wewnątrz niego wszystko to, co byśmy potrzebowali do użycia ładowarki. No prawie wszystko. Nie ma zasilacza sieciowego. Dlatego też należy skorzystać z ładowarki USB od naszego smartfona. Problem polega na tym, że moc tego zasilacz to 10W. Natomiast standardowy zasilacz od iPhone’a 5W.

Za pomocą przewodu USB-C z zestawu podpiąłem ładowarkę do mojego uniwersalnego wieloportowego zasilacza USB, aby móc wycisnąć maksymalną moc z ładowarki.

MOMAX Q.PAD PRO praktyce

Ładowanie indukcyjne o mocy 10W można w tym urządzeniu uzyskać aż dla dwóch urządzeń jednocześnie. Ładowarka posiada aż cztery cewki indukcyjne. Nie oznacza to jednak, że poradzi sobie z ładowaniem czterech urządzeń w tym samym czasie. Niestety, ale nie.

Natomiast z powodzeniem naładujemy szybko dwa urządzenia lub jedno, które możemy wtedy odkładać na ładująca płytką stosunkowo niedbale.

 

Urządzenie wykonane zostało w dobrej jakości tworzywa sztucznego o przyjemnej satynowej fakturze. Natomiast boki, to aluminium z polerowaną krawędzią podkreślająca wygląd i dodającą mu ekskluzywności.

Podsumowując

MOMAX Q.PAD PRO to szybko i dobrze wykonana ładowarka indukcyjna, która poradzi sobie z szybkim ładowaniem dwóch nowoczesnych smartfonów wykorzystując do tego moc 10W dla każdego z nich.

Oczywiście nie naładuje ich tak szybko, jak zasilacz z pudełka od iPhone’a 11 Pro, który pozwala na szybkie ładowanie z mocą 18W, ale 10W dla indukcji stawia ten produkt na czele ładowarek indukcyjnych oferowanych dziś na rynku.

Ładowarkę indukcyjną MOMAX do recenzji wypożyczył sklep TopBuy.pl

Recenzja MOMAX Q.PAD PRO 10W – czterocewkowa ładowarka indukcyjna o mocy 10W

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.