Recenzja MOMAX Selfie Hero – porządny kijek do selfie, który wykrywa gesty, steruje muzyką i robi zdjęcia
Recenzja MOMAX Selfie Hero – porządny kijek do selfie, który wykrywa gesty, steruje muzyką i robi zdjęcia

Recenzja MOMAX Selfie Hero – porządny kijek do selfie, który wykrywa gesty, steruje muzyką i robi zdjęcia

0

Choć jakoś mam wrażenie, że moda na selfie sticki nieco zmalała, to wciąż można dostrzec w turystycznych miejscach osoby robiące sobie wspólne selfie. Dzięki MOMAX Selfie Hero tworzenie takich zdjęć będzie przyjemniejsze, a przy tym łatwiejsze.  

Kto próbował kiedyś kupić dobrego kija do selfie, ten zapewne wie jaki straszny chłam jest na rynku. Większość to fatalnej jakości teleskopowe kijki, które rzadko kiedy zapewniają komfort obsługi. Sam się składają, obracają. Zapięte w nich smartfony odpadają i się odchylają… No koszmar.

Zupełnie inaczej to wygląda w przypadku MOMAX Selfie HERO. Od sklepu TopBuy.eu otrzymałem model oferujący wysięgnik na 100 centymetrów, ale w sprzedaży jest również dłuższy, bo aż 150 centymetrowy.

Pierwsze wrażenie

Od momentu wyjęcia bogatego zestawu z kijem do selfie widać, że jest to produkt wysokiej jakości, w którym dużą wagę przyłożono do solidności i wygody użytkowania.

W zestawie sprzedażowym znajdziemy etui do wygodnego i bezpiecznego przewożenia, pasek do założenia na rękę, karabińczyk do przypięcia do szlufki w spodniach czy plecaka.

Gruby uchwyt został obłożony profilowaną solidną gumą. Dzięki temu chwyt jest pewny i nie ma obawy, że kij nam się wymsknie z ręki z włożonym do uchwytu telefonem.

Solidna konstrukcja teleskopowa wykonana została z aluminium. Wysięgnik wystarczy pociągnąć do wysunięcia całości i przekręcić do zablokowania teleskopowej konstrukcji.

Trzyelementowy wysięgnik pozwala nam wyciągnąć kijek na taką długość, jakiej właśnie potrzebujemy.

Gumowane wstawki w uchwycie zapewniają pewne mocowanie telefonu, nawet takich rozmiarów jak iPhone XS Max. Konstrukcja zacisku jakiej użyto to samo zaciskająca się sprężyna, która gwarantuje odpowiednie silny zacisk.

Dużą zaletą selfiesticka MOMAX jest mocowanie uchwytu telefonu. Producent wykorzystał tutaj standardowy nakręcany gwint, dzięki czmeu szczękę na telefon można łatwo zdemontować i zainstalować na kiju kamerę sportową czy aparat fotograficzny.

Aplikacja do obsługi kija

Aby móc w pełni wykorzystać możliwości dołączonego do MOMAX pilota, konieczna jest instalacja dedykowanej aplikacji MOMAX Cam. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w AppStore. Czy jej instalacja jest konieczna? Nie. Jednak tracimy wtedy dostęp do wszystkich dodatkowych funkcji pilota, który we wbudowanej aplikacji Aparat umożliwia wyłącznie uruchomienie wyzwalacza.

Aplikacja MOMAX Cam we współpracy z pilotem Bluetooth umożliwia nie tylko wyzwalanie migawki, ale również przełączanie się między przednim i tylnym aparatem, a jak również między funkcją aparatu i kamery wideo.

Mało tego, pilot w aplikacji MOMAX Cam pozwala także na korzystanie z funkcji zoom. Wystarczy nacisnąć przycisk + lub – aby zbliżyć lub oddalić kadr w kamerze.

Dodatkowo dostępne jest sterowanie gestem. Aplikacja wykrywa machnięcie ręką i uwalnia wyzwalacz. Niestety ten drobny, acz trzeba przyznać przydatny dodatek jest dostępny w ramach płatności w aplikacji w cenie 8.99 zł. Oczywiście kwota nie jest duża, szkoda jednak, że jeżeli już ktoś wydał pieniądze na sam kij do selfie, nie dostał tego w cenie.

Podsumowanie

Metrowy wysięgnik w MOMAX Selfie HERO spokojnie wystarcza do zrobienia dobrego selfie pokazującego nas i wszystkiego w około. Dużą zaleta tego kija jest modułowy wysięgnik, dzięki czemu nie trzeba korzystać od razu z metrowej długości, ale można również z tych dwóch pośrednich.

Osobnym tematem jest bardzo praktyczny pilot Bluetooth. Oczywiście przed skorzystaniem z niego, musimy podpiąć go bezprzewodowo do naszego smartfona, a w samym pilocie co jakiś czas wymieniać baterię w postaci typowej dużej, płaskiej pastylki, jednak żadne inne rozwiązanie w połączeniu z dedykowaną aplikacją MOMAX Cam nie da nam tyle funkcji co on.

Kijek sam w sobie wykonany jest z solidnych materiałów i przyjemnych, miękkich gumowych wstawek. Niestety solidność wymaga kompromisów, dlatego trzeba się pogodzić z tym, że aluminiowy kijek tej jakości, będzie cięższy, od tanich, plastikowych sprzętów konkurencji. Na plus wartym zauważenia jest bogaty zestaw, w którym znajdziemy etui, pasek itd.

Kijek selfie MOMAX Selfie HERO do testów dostarczył sklep TopBuy.eu. Kosztuje 134 złote. W ofercie znajduje się także jego przedłużona do 150cm wersja w cenie 161 złotych.

Kod rabatowy dla Czytelników – 10% rabatu na wszystkie akcesoria fotograficzne do końca maja – kod APPLEMOBILE10

Recenzja MOMAX Selfie Hero – porządny kijek do selfie, który wykrywa gesty, steruje muzyką i robi zdjęcia

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Bardzo solidna konstrukcja z aluminium
  • Funkcjonalny pilot bluetootoh z pełną obsługą aparat/kamera
  • Bogaty zestaw sprzedażowy
  • Pośrednie długości z maksymalnymi 100 cm
  • Możliwość demontażu szczeki i użycia gwintu

Wady

  • Dość ciężki
  • Trzeba dodatkowo dopłacić do obsługi gestów
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *