Recenzja MicroPod Bluetooth – PODSPEAKERS by Scandyna
Recenzja MicroPod Bluetooth – PODSPEAKERS by Scandyna

Recenzja MicroPod Bluetooth – PODSPEAKERS by Scandyna

0

Duński producent designerskich głośników do różnych zastosowań – od domowego grajka do iPoda, po elementy dla domowego kina, dodał do swojej oferty ciekawy zestaw głośników, który zapewne zainteresuje niejednego fana designu gadżetów Apple. MicroPod Bluetooth to zestaw stereo aktywnych głośników z wbudowaną komunikacją Bluetooth i obsługą zewnętrznego subwoofera, który świetnie współpracuje z gadżetami od Apple.

W niewielkim kartonowym opakowaniu, zabezpieczone zwałami styropianu i nylonowym materiałem, znaleźć można dwie bardzo niepozorne satelity. W zależności od wybranej wersji mogą być one w kolorze czerwonym, czarnym lub białym. Każdy znajdzie więc najbardziej odpowiedni kolor dopasowany do swojego wnętrza.

Satelity są niewielkie i na pierwszy rzut oka wyglądają jak kolejne sprzedawane masowo biurkowe grajki. Jednak bardzo szybko zmieniłem o nich zdanie i nabrałem do tego produktu dużego respektu. Wystarczyło je unieść. Pojedyncza satelita jest ciężka. Czuć, że to solidny kawałek muzycznego sprzętu, a nie tanie chińskie pudełka z wbudowanymi ?pierdziawkami?.

Każdy z głośników wyposażony został w dwa przetworniki. Większy to 3 calowy przetwornik kevlarowy średnio-nisko tonowy. Mniejszy to ?? calowy tweeter z miękką jedwabną kopułką. Taki zestaw pozwala na uzyskanie dźwięku z dynamiczną sceną, której spodziewalibyśmy się raczej po znacznie większych konstrukcjach.

Aktywne uszczęśliwianie 

W jednym z głośników producent zamontował wzmacniacz klasy D. Na wyjściu znajdziemy moc 2 x 20W o impedancji 4 Ohmów.  Dzięki temu głośniki potrafią działać jako autonomiczne urządzenie, dla którego źródłem dźwięku może być dowolne urządzenie muzyczne wyposażone w łączność Bluetooth – tablet, komputer, telefon itp.

Głośniki o mocy 40W i wysokiej jakości wzmacniacz cyfrowy pozwalają narobić sporo hałasu. Wystarczy odszukać je w naszym komputerze, tablecie czy smartfonie poprzez Bluetooth i uruchomić odtwarzanie ulubionych utworów.

Z tyłu głównej satelity znajdziemy potencjometr służący do ustawienia głośności, wyjścia dla podłączenia drugiej kolumny, wejście Lin-In ze złączem JACK 3.5mm, wyjście stereo line-out dla zewnętrznego subwoofera dla zwiększenia wrażeń z odsłuchu i oczywiście złącze do podłączenia zasilania z dołączonego do zestawu zasilacza.

Głośniki są niesamowite głównie za sprawą designu charakterystycznego dla tej marki, który jest idealnym wyrażeniem ich właściciela – młodego, nowoczesnego, pełnego życia człowieka, który lubi żyć dynamicznie, szybko, a przy tym z klasą. Ich szerokość wynosi 125 mm,  wysokości 160 mm (lub 195 mm z zamontowanymi aluminiowymi nóżkami, a głębokość 114 mm.

Zróbcie hałas! 

Podczas testów MicroPody głównie pracowały jako nagłośnienie dla mojego iMac?a. Komunikacja odbywała się przeważnie poprzez Bluetooth – tak było raz, że wygodniej, dwa że dźwięk był jakby mocniejszy niż, gdy komunikacja odbywała się poprzez dołączono do zestawu przewód JACK.

Jak MicroPod Bluetooth grają? Świetnie, choć nie idealnie. Głośniki są naprawdę niesamowicie głośne i oferują bardzo dynamiczny dźwięk. W pierwszej chwili trudno uwierzyć, że z czegoś tak małego, może wydostać się tak dużo mocy i hałasu. Problem w tym, że jest dźwięk głównie z środka i góry.

MicroPod świetnie spisują się w roli biurkowych głośników z obsługą naprawdę wielu urządzeń. Warunek jest jeden – musimy zapomnieć o gatunkach, których domeną są niskie zejścia i dynamika bazująca na tonach niskich, a nie na rytmice. Niestety 3 calowe przetworniki nisko-średnio tonowe to za mało na zbudowanie takiej sceny muzycznej.

MicroPod Bluetooth doskonale znajdują się w utworach, gdzie pierwsze skrzypce gra środek i góra. Nie oznacza to jednak, że odtwarzając mocne klubowe kawałki nie uświadczymy basu. Bynajmniej nie! Będzie to jedna bas dosyć płytki, nie wykończony tak, jak artysta by tego chciał.

Co najważniejsze to nie jest wadą tych głośników. Dlaczego? Dlatego, że jest to zestaw, który nie miał oferować takiego pasma. Dla amatorów niskiego brzemienia PODSPEAKERS przygotował dedykowane subwoofery, które możemy podłączyć poprzez zamontowane w MicroPOD?y złącze line-out. Dzięki takiemu zestawieniu uzyskamy sprzęt o szerokich możliwościach muzycznych które powinny zadowolić każdego.

Podsumowując o MicroPod Bluetooth – PODSPEAKERS by Scandyna

MicroPOD Bluetooth to bardzo ciekawy zestaw głośników stereo o dużych możliwościach. To właśnie one sprawiają, że zakupu tego sprzętu raczej nie będziemy żałować. Możliwość podłączenia w zasadzie dowolnego źródła dźwięku, czy to przewodowo, czy bezprzewodowo, a także perspektywa rozbudowy o dodatkowy subwoofer, gdyby zabraknie nam nieco dołu w odsłuchiwanych utworach sprawia, że poszukując takiego sprzętu, w połowie decyzji zakupowej jesteśmy na ?tak?. Drugą połowę zapewnia nam solidność wykonania, świetna jakość i nowoczesny design, którego tak wielu z nas poszukuje. Jak więc można odmówić sobie kupna takiego sprzętu?

Głośniki dostarczył oficjalny dystrybutor marki w Polsce, firma Horn Distribution

5/5 - (1)
ZaletyWady

Zalety

  • Nieziemski design
  • Solidnie wykonane z dobrej jakości materiałów
  • Wysokiej jakości wzmacniacz cyfrowy klasy D
  • Możliwość komunikacji przewodowej u bezprzewodowej
  • Możliwość rozbudowy w dowolnym momencie o subwoofer

Wady

  • Brakuje trochę mocniejszego pasma tonów niskich
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *