Recenzja Marshall Acton Bluetooth – Piękny, piękny, piękny!
Recenzja Marshall Acton Bluetooth – Piękny, piękny, piękny!

Recenzja Marshall Acton Bluetooth – Piękny, piękny, piękny!

0

Niesamowicie piękny, stylizowany na kultowy wzmacniacz elektroakustyczny z charakterystyczną maskownicą, podkreśloną logotypem marki Marshall, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Taki jest głośnik Bluetooth Marshall Action Bluetooth. 

Nawet jeżeli ktoś jakimś cudem nie zna marki Marshall, to zapewne widząc zdjęcie tego głośnika bluetooth, zapewne od razu skojarzy go z jakimś rockowym koncertem. Bo tak, marka Marshall to przede wszystkim producent wysokiej jakości wzmacniaczy elektroakustycznych, który już od lat 60 ubiegłego wieku jest najchętniej wybierany przez gwiazdy rocka, które cenią w nich charakterystyczne agresywne ciężkie brzmienie.

Wzornictwo tych wzmacniaczy jest tak charakterystyczny, że stało się niemal samo w sobie marką. Nic więc dziwnego, że nawet urządzenia małe, mobilne również są stylizowane na najbardziej popularne urządzenia dźwiękowe Marshall.

 

W tym głośniku podoba mi się wszystko – od gabarytów, które sprawiają, że urządzenie choć nie jest głośnikiem małym, to również nie można o nim powiedzieć, że zbyt dużym. Po użyte materiały z potencjometrami do regulacji natężenia dźwięku, poziomu basów oraz tonów niskich i włączniku, na samym dźwięku kończąc. Cały jest fenomenalny!

Co w zestawie sprzedażowym?

W zestawie z głośnikiem znajdziemy charakterystyczny skręcany przewód JACK-JACK ze złotymi końcówkami, który możemy podłączyć do źródła dźwięku i portu AUX Input tym samym używając tego sprzętu jako głośnika dla urządzeń zewnętrznych.

Nie zabrakło także potrzebnego przewodu zasilania oraz worka do przechowywania z przyjemnej w dotyku tkaniny.

 

Pierwsze wrażenie

Jaki on ładny… Oj tak, ten głośnik naprawdę może się podobać.

Te wszystkie detale, zdobienia, obicie z solidnej, bardzo dobrej jakości skóry naturalnej, panele wykonane ze złotego, szczotkowanego aluminium i oczywiście spinające całości wzornictwa ozdobne logo producenta sprawiają, że ten głośnik wygląda niesamowicie i trudno przejść obok niego obojętnie.

Marshall Acton to sprzęt stacjonarny. Nie posiada wbudowanego akumulatora, tak więc używanie go w plenerze będzie mocno utrudnione.

To w zasadzie jedyna wada tego urządzenia. Jest również bardzo ciężki, co może nieco tłumaczyć brak dodatkowo wbudowanej baterii, która jeszcze bardziej zwiększyła by jego masę, a tym samym sprawiła, że sprzęt stałby się jeszcze bardziej nie poręczny do przenoszenia.

Specyfikacja

Poza wspomnianym przewodowym podłączeniem źródła dźwięku. Marshall ACTON pozwala także na komunikację bezprzewodową za pomocą Bluetooth w wersji 4.0 z obsługą EDR.

Wewnątrz bardzo solidnej obudowy znajdziemy dwie ¾’’ kopułki wysokotonowe oraz jeden 4’’ głośnik niskotonowy.

Całość napędzana jest wysokiej jakości wzmacniaczami klasy D o mocy 2x8W oraz 1x25W. Przetworniki oferują pasmo przenoszenia w zakresie 50Hz do 20kHz. Dużą zaletą głośnika jest możliwość ręcznego wysterowania poziomu generowanych tonów niskich oraz wysokich.

Jest to funkcja rzadko spotykana w urządzenia tej półki. Marshall doskonale odnajduje się w gatunkach, z których marka się wywodzi, w których królują ciężkie brzmienia.

Jak na tak niewielkie urządzenie (265 x 160 x 150 mm) skuteczność przetworników jest bardzo duża, tym samym gwarantując wysoki poziom głośności. Masa urządzenia to aż 3 kilogramy.

 

Podsumowanie

Bardzo piękny, bardzo dobrze wykonany i dobrze grający głośnik do użytku domowego. Zarazem najmniejszych z rodziny głośników bezprzewodowych Marshall.

Tym bardziej szkoda, że chociaż w nim producent nie zdecydował się na zasilanie bateryjne, pozwalające zabrać ten wspaniały sprzęt w plener. Dużą zaletą jest możliwość ręcznego wysterowania basów i tonów wysokich.

 

Także cena oscylując a w granicach 600 złotych nie wydaje się tu być zbyt wygórowana.

5/5 - (1)
ZaletyWady

Zalety

  • Jakość wykonania
  • Wzornictwo
  • Możliwość ręcznego wysterowania pasm
  • Designerski kabel AUX w zestawie

Wady

  • Brak wbudowanej baterii
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *