Recenzja lampki biurkowej hama® SL 65 z wbudowaną ładowarką indukcyjną Qi
Recenzja lampki biurkowej hama® SL 65 z wbudowaną ładowarką indukcyjną Qi

Recenzja lampki biurkowej hama® SL 65 z wbudowaną ładowarką indukcyjną Qi

0

Dzięki ostatnim decyzjom Apple, co raz więcej osób oswaja się z technologią indukcyjnego ładowania. Popularność tego rozwiązania widoczna w nowych flagowcach została już dawno dostrzeżona nie tylko przez producentów akcesoriów, ale także mebli, samochodów czy urządzeń do wnętrz. Hama® SL 65 to stylowa lampka biurkowa o bardzo nowoczesnym wzornictwie wyposażano w kilka nowych technologii.

Recenzja lampki biurkowej hama® SL 65

Zapytacie – no dobra, ale po co piszę o lampce biurkowej na APPLEMOBILE? A no dlatego, że poza nowoczesnymi funkcjami sterowania oświetleniem w tej lampce, producent zdecydował się wyposażyć ją w technologię bezprzewodowego ładowania urządzeń elektronicznych w standardzie Qi, czyli także smartfonów Apple, jak również w praktyczny port USB, do którego możemy wpiąć na przykład kabelek od ładowarki Apple Watcha. W ten sposób mamy świetną lampkę biurkową i ładowarkę do dwóch urządzeń w jednym.

Recenzja lampki biurkowej hama® SL 65

Lampka LED z czterema trybami oświetlenia 

Sztucznego światła, szczególnie teraz, gdy z każdym dniem robi się co raz szybciej ciemno potrzebujemy do różnych czynności. Oczywistym jest, że mocne jasne światło będzie idealne do nauki czy pracy, ale w żaden sposób nie pozwoli nam się zrelaksować i odpocząć.

 

Zupełnie inna barwa światła nadaje się do czytania gazety dla przyjemności, a jeszcze inna do odrabiania prac domowych.

Recenzja lampki biurkowej hama® SL 65

Nie trzeba jednak kupować różnych żarówek czy lamp do tego, aby korzystać z najlepszego oświetlenia do wykonywanej czynności. Wystarczy jedna dobra, nowoczesna lampa z funkcją zmiany temperatury i intensywności światła. Taką jest właśnie model SL 65 od firmy hama®.

Recenzja lampki biurkowej hama® SL 65

Lampka posiada cztery tryby oświetlenia. Sterujemy nimi za pomocą dotykowych przycisków znajdujących się na obudowie lampy. Można je łatwo zauważyć dzięki piktogramom prezentującym daną funkcję.

Test lampki biurkowej hama® SL 65

Przy trybie do pracy światło emitowane przez wysokiej jasności diody LED zapewnią nam chłodne oświetlenie łączące w sobie duże natężenie zimnej barwy. Takie oświetlenie nie będzie wpływało na nasze znużenie i pozwoli łatwiej się skupić i przyswoić czytaną wiedzę.

Test lampki biurkowej hama® SL 65

Natomiast w trybie czytania oświetlenie nabierze bardziej ciepłej, żółtej barowy tylko nieco podbitej intensywnością białej, co też pozwoli się zrelaksować przy książce czy gazecie. Takie światło przez to, że nie jest tak „wściekle” białe, pozwoli nam odpocząć nie męcząc wzroku intensywnością, ale przy tym zapewni idealne warunki do komfortowego czytania.

Test lampki biurkowej hama® SL 65

Tryb wyciszenia, to bardzo ciepłe i delikatne oświetlenie. Idealne do relaksu przy ulubionej muzyce czy dobrym filmie. Emituje światło, ale nie rozświetla się zbyt mocno, kojąc nasze oczy.

Test lampki biurkowej hama® SL 65

Ostatni tryb, to tryb spania. Idealny przed zaśnięciem. Bardzo słabe światło o ciemnej, żółtej barwie nie emituje fali niebieskiego światła, która źle wpływa na uwalnianie się melaniny, co w konsekwencji utrudnia zaśnięcie. Idealne do zasypiania dla dzieci bojących się zasypiać w ciemności czy subtelnego podświetlania.

W każdym trybie możemy ręcznie regulować intensywność światła w aż 5 poziomach jasności. Poza tym możemy uruchomić timer, który potrafi automatycznie wyłączyć lampkę po upływie 30 lub 60 minut. Do wyboru.

Test hama® SL 65

W każdą stronę, w każdym położeniu 

Dużą zaletą tej lampki jest także spora dowolność w sposobie jej ustawienia. Możemy nią obracać nie tylko w obie strony, ale także unosić i obniżać. To bardzo wygodne. Producent chwali się bardzo dobrą reprodukcją kolorów na poziomie Ra>90.

Oznacza to, że przy emitowanym świetle bezbłędnie jesteśmy w stanie rozpoznać barwy i ich zróżnicowanie, gdyż światło z lampki jest niemal takie samo jak te dzienne. Diody LED są także wolne od migotania z czym mamy do czynienia chociażby przy świetlówkach. Jak zapewnia firma hama® LEDy nie zużyją się wcześniej niż po 40 tysiącach godzin pracy. Jest więc to sprzęt naprawdę na lata.

 

Ładowarka indukcyjna do smartfonów w podstawie

Hama® dobrze wie, jak robić ładowarki indukcyjne. Mieliśmy okazje już kilka jej modeli recenzować i za każdym razem ich testy wypadały wzorowo. Nie inaczej jest w przypadku ładowarki wbudowanej z podstawę lampki SL 65.

Test hama® SL 65

Miejsce, w które należy odłożyć telefon do naładowania zostało ładnie oznaczone szarą elipsą, w centrum której widoczne jest tylko logo producenta. Połyskujące tworzywo w połączeniu z nie zaburzą żadnym przyciskiem linią obudowy gwarantuje doskonałą prezencję lampki na każdym biurku.

 

Nie trzeba się zbytnio wysilać przy odkładaniu telefonu na ładowarkę. Ważne jednak, aby telefon ułożyć wzdłuż krawędzi. Nie ważne którą stroną. Inaczej ładowanie nie rozpocznie się. Lampka doskonale radzi sobie z ładowaniem iPhone’a X czy iPhone’a 8 Plus. Z powodzeniem można ja wykorzystać także w smartfonach innych producentów, chociażby Samsunga.

Poza ładowarką indukcyjną, mamy do dyspozycji port USB. Można do niego wpiąć kabel USB od zegarka czy tabletu i wykorzystać lampkę w roli ładowarki dla tych urządzeń.

Ważne! Port pracuje z natężeniem 1.5A. Nie zaleca się więc ładowania na przykład smartfona i tabletu jednocześnie. Z moich doświadczeń wynika jednak, że spokojnie można ładować smartfon i na przykład Apple Watcha.

lampa biurkowa hama® SL 65

Podsumowując o Hama® SL 65

Bardzo ładna lampka, bardzo praktyczna w związku ze sterowaniem temperaturą i natężeniem emitowanego światła (max 285 lumenów). Przy tym oszczędna (11W) i niezwykle funkcjonalna za sprawą wbudowanej ładowarki indukcyjnej Qi i portu USB dla kabla ładowania, dla urządzeń bez indukcji.

 

Za taką lampkę musimy zapłacić około 380 złotych. Nie jest to kwota mała, jednak jak tak sobie przeliczymy zakup osobno sensownej lampki na biurko i ładowarki dla smartfona, to nie wydaje się być wygórowana. Ja już wiem, że lampki nie oddam. Zostaje na moim biurku!

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Wysoka jakość wykonania
  • Cztery tryby temperatury światła
  • Pięć poziomów intensywności światła
  • Subtelnie ukryta ładowarka indukcyjna
  • Dodatkowy port ładowania USB
  • Możliwość dostosowania lampki w obie strony oraz góra dół
  • 40 tysięcy godzin pracy diod LED

Wady

  • Cena w okolicach 380 złotych
  • Obciążenie do 1.5A
  • Niewymienne diody LED
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *