Nowe wcielenie. Stary dobry dźwięk. Recenzja KOSS Porta PRO KTC

Nowe wcielenie. Stary dobry dźwięk. Recenzja KOSS Porta PRO KTC

Nowe wcielenie. Stary dobry dźwięk. Recenzja KOSS Porta PRO KTC

0

Koss Porta PRO KTC zawitały na testy. Czy rzeczywiście ta legendarna konstrukcja słuchawek, mająca na karku kilkadziesiąt lat nadal spisuje się świetnie oferując wygodę i bardzo dobre brzmienie? Zapraszam do recenzji słuchawek, które do testów użyczyła mi firma Top HI-FI.

Firma Koss oferuje od wielu lat (na rynku od 1984 roku) dobrze znane większości słuchawki KOSS Porta Pro, które doczekały się kilka odmian. Do moich rąk trafiła wersja z dopiskiem „KTC”, która oferuję współprace z urządzeniami Apple. Posiada również certyfikat Made for iPhone, co też gwarantuje doskonałą współpracę nie tylko samych słuchawek ale także pilota przy obsłudze odtwarzacza muzycznego czy głośności.

 

Nowe, ale jednak dobrze wszystkim znane

Sprzęt od wielu lat zbierał pozytywne opinie zarówno od niedzielnych zjadaczy chleba, jak i od osób znających się na sprzęcie audio. Oferuje w swoim przedziale cenowym rewelacyjny, przenosząc słuchacza na poziom wyżej, oferując dźwięk i komfort nie spotykany w tym przedziale cenowym.

Producent zaopatrza nas w ładnie wykonane i estetyczne pudełko, w którym znajdują się słuchawki, papierologia i ładny, ale mało pojemny pokrowiec wykonany z miękkiej skóry.

Design kwestią gustu?

Pierwszy mój kontakt ze słuchawkami (pomijając dźwięk) był raczej nieciekawy, słuchawki nie zachwyciły mnie „dizajnem”. Pamiętam zawsze w takich momentach, że testuję słuchawki, które przede wszystkim mają dobrze grać, a dopiero potem wyglądać.

Pierwsze nałożenie słuchawek na głowę i myśl „jakie one wygodne!”, włączyłem pierwszą lepszą piosenkę i… odleciałem, zauroczyły mnie! Nigdy nie spodziewałbym się, że takie słuchawki mogą produkować tak krystaliczny i pełny detali dźwięk.

 

Ponadprzeciętny komfort

Słuchawki posiadają regulację pałąka oraz regulację jak mocno i pod jakim kątem mają przylegać do ucha. Pierwszy raz spotykam się z takim rozwiązaniem i mówiąc szczerze spisuje się dobrze- można dostosować je indywidualnie pod siebie.

Urządzenie pozwala złożyć się do kompaktowych rozmiarów, ale wciąż są za duże, aby komfortowo zmieścić je do dostarczonego w zestawie pokrowca.

Sterowanie telefonem odbywa się za pomocą wygodnego pilota, posiadającego standardowe, najważniejsze opcję – głośniej, ciszej, zmiana i pauzowanie piosenki.

Podsumowując, to bardzo dobry zestaw!

Słuchawki Koss Porta Pro KTC, szczerze uznaję je za najlepsze słuchawki w tej cenie, grające najlepiej i utrzymujące się najwygodniej na uszach z jakimi kiedykolwiek się spotkałem. Zachwycam się nimi po dzień dzisiejszy, ponieważ jest to kawał przemyślanego i dobrego sprzętu, który zadowoli większość użytkowników. Polecam!

Słuchawki KOSS Porta PRO KTC do recenzji użyczył salon Top HiFi & Wideo Design 

Nowe wcielenie. Stary dobry dźwięk. Recenzja KOSS Porta PRO KTC

Zalety Wady

Zalety

  • Doskonały dźwięk
  • Atrakcyjna cena
  • Doskonała współpraca z urządzeniami Apple
  • Wygodne w podróży

Wady

  • Design, który nie każdemu może się podobać
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *