Recenzja IFROGZ Little Rockerz Costume. Słuchawki bezpieczne dla słuchu Twojego dziecka
Recenzja IFROGZ Little Rockerz Costume. Słuchawki bezpieczne dla słuchu Twojego dziecka

Recenzja IFROGZ Little Rockerz Costume. Słuchawki bezpieczne dla słuchu Twojego dziecka

0

Nowoczesne technologie fascynują co raz młodsze pokolenia. Dziś co raz młodsze dzieci mają swój własny smartfon, a często nie jest on jedynym ich nowoczesnym urządzeniem. Nic wiec dziwnego, że co raz więcej producentów zaczyna spoglądać na kilkuletnie dzieci, jak na swój najważniejszy target. Przykładem jest to marka IFROGZ należąca do ZAGG, która wprowadziła do sprzedaży słuchawki przeznaczone dzieciom.

 

Każdy lekarz powie Wam, że słuchawki to przekleństwo dzisiejszych czasów. Do gabinetów foniatrów trafiają co raz młodsi pacjenci, skarżący się na zaburzenia słuchu. Przed rokiem 2000 na kłopoty ze słuchem narzekali głównie ludzie w podeszłym wieku, w okolicach 70-iątki. Dziś z problemami słuchowymi do laryngologów trafiają co raz młodsi, a ponad połowa z nich nie ukończyła 55 roku życia. Specjaliści są zgodni, że słuchawki w tym niechlubnym trendzie mają swój ogromny udział. Niestety słuchawek używamy za długo w ciągu dnia, a muzyki przy ich pomocy słuchamy zbyt głośno. To z tego powodu nawet 1/3 Polaków nie słyszy co najmniej na jedno uchu dźwięków poniżej 30 decybeli.

Jak więc pogodzić chęć korzystania naszych dzieci z nowoczesnych technologii często z słuchawkami na głowie, z bezpieczeństwem i zdrowiem słuchu? Przede wszystkim kontrolować to ile czasu spędzamy z nimi na głowie oraz… jak głośno słuchamy muzyki.

Oczywistym jest, że dzieciaki z nowinek chcą korzystać pełnymi garściami. Nic wiec dziwnego, że testują na sobie moc posiadanych słuchawek, często spędzając długie godziny ze zbyt głośno uruchomionym odtwarzaczem. Dlatego wybierając słuchawki, które ma używać Twoje dziecko, wybieraj te, które są dla niego bezpieczne.

Na rynku znajdziemy wiele takich zestawów. Nie są one drogie. Swój propozycję ma tez firma ZAGG, właściciel marki IFROGZ, która stworzyła serię słuchawek Little Rockerz Costume przeznaczoną dla dzieci.

Co w zestawie sprzedażowym?

W ofercie znajdziemy wiele wariantów słuchawek. Do testów otrzymałem słuchawki, które naszą pociechę zamienią w Lwa lub Księżniczkę. Parametrami słuchawki nie różnią się, toteż nie będę testował obu, a jedynie przedstawię je na zdjęciach.

W kolorowych opakowaniach poza słuchawkami nie znajdziemy nic więcej. Nie ma nawet instrukcji, gdyż zestaw jest bardzo prostu w budowie, a więc także w obsłudze.

Nie posiada pilota do obsługi połączeń czy zarządzania odtwarzaczem muzycznym. Słuchawki są przewodowe 1.2 metrowy przewód zakończony jest 3.5 mm wtykiem w standardzie JACK.

Słuchawki dla dziecka

Co sprawia, że akurat jedne słuchawki są odpowiednie dla dzieci, a inne nie? Oczywiście ich wielkość. Słuchawki przeznaczone dla dorosłych, szczególnie te nagłowne będą po prostu za duże na małą główkę dziecka. Z takich słuchawek na pewno nie będzie dziecku korzystało się wygodnie.

Nic więc dziwnego, że IFROGZ Little Rozkerz Costume mają niewielkich rozmiarów pałąk. Są przystosowane do niedużej głowy. Producent jednak nie zapomniał o możliwości regulacji długości pałąka, tak więc starsze dziecko również z tego zestawu skorzysta.

Słuchawki dla dzieci są bezpieczne dla słuchu. Zestaw od IFROGZ został dopuszczony do używania przez dzieci w wieku już nawet 3 lat. Głośność słuchawek to około 85 dB, co sprawia, że nawet gdy rozkręcimy głośność na maksymalny poziom, to zagrają one z głośnością najwyżej graniczną dla bezpieczeństwa uszu.

By jednak dziecko chciało używać „bezpiecznych” słuchawek, a nie rasowych, głośnych słuchawek dla dorosłych, to trzeba je jakość do tego przekonać. Czy można prościej przekonać małą dziewczynkę do założenia bezpiecznych słuchawek niż powiedzieć, że wygląda w nich jak księżniczka? Nie jeden chłopiec będzie też chciał być silnym lwem, a to oferuje zestaw Lion.

Wykonanie 

Słuchawki nie są drogie. Kosztują poniżej 100 złotych, tak więc nie ma co oczekiwać najwyżej jakości materiałów. Biorąc jednak pod uwagę jak szybko dzieci niszczą wszelkiego rodzaje rzeczy, myślę, że w tym wypadku nie było sensu szaleć.

Zestaw w głównej mierze wykonany jest z tworzywa sztucznego. Reszta to w zależności od wybranego wariantu różne tkaniny, dzięki którym nasza pociecha zamienia się we wspomnianą księżniczkę, lwa, rakietę czy cokolwiek innego, co ma w ofercie IFROGZ.

Materiały są bardzo przyjemne, użyty przewód solidny i gruby, co pozwoli dość długo się cieszyć słuchawkami i nie uszkodzić ich przy pierwszym lepszym pociągnięciu za kabel.

Jak gra IFROGZ Little Rockerz Costume?

Słuchawki grają stosunkowo płasko. Są ciche i tu nie ma z czym dyskutować. Podczas słuchania muzyki przy maksymalnej głośności, w dalszym ciągu słyszałem uderzenia w klawisze mojej klawiatury.

Sami wiec rozumiecie, że nie o jakość tu chodzi, a o zapewnienie dziecku dźwięku, który mu nie zaszkodzi.

Mimo niewielkiej skuteczności i dość mało dynamicznej reprodukcji dźwięku, słuchawki oferują pasmo przenoszenia pomiędzy 18Hz a 20 kHz. Grają przyzwoicie i jak na potrzeby dzieci, które potrzebują dźwięku z bajek odtwarzanych na tablecie czy też dziecięcej muzyki, zupełnie wystarczający.

Podsumowując

Niedługo dzień dziecka. IFROGZ Little Rockerz Costume t świetna propozycja na prezent z tej okazji. Jest to także dobry kompromis pomiędzy potrzebą dzieci, które chcą mieć słuchawki z nich korzystać, a bezpieczeństwem dla ich słuchu.

Przy tym pomysł na „kostiumowanie” zestawu jak dla mnie jest strzałem w dziesiątkę!

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Bezpieczne dla słuchu
  • Wizualnie atrakcyjne dla dzieci
  • Niska cena zakupu
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *