Recenzja IFROGZ CODA Wireless Speaker. Głośnik, który możesz mieć zawsze przy sobie.

Recenzja IFROGZ CODA Wireless Speaker. Głośnik, który możesz mieć zawsze przy sobie.

Recenzja IFROGZ CODA Wireless Speaker. Głośnik, który możesz mieć zawsze przy sobie.

0

Prawdziwie przenośny głośnik to taki, który swoimi gabarytami sprawia, że rzeczywiście możemy go zabrać zawsze i wszędzie tam, gdzie mamy ochotę. W przypadku CODA Wireless Speaker marki IFROGZ warunek ten jest spełniony w pełni. Wiedząc, że możemy go zabrać wszędzie i zawsze musimy sobie zadać jeszcze pytanie czy warto?

 

Szukając w pełni przenośnego głośnika, który może nam towarzyszyć na rowerowej wycieczce, spacerze nad rzekę czy na urlopie, gdzie każdy kilogram w walizce jest na wagę złota, musimy szukać takiego głośnika, który zapewni nam w pełni bezprzewodową pracę (także bez konieczności podłączania go do zasilania), a przy tym bardziej mały i głośny. Tylko głośnik spełniający wszystkie te warunki, może być określany mobilnym. CODA Wireless Speaker to jeden z najmniejszych głośników bezprzewodowych jakie przyszło mi testować.

Urządzenie posiada wbudowaną baterię, które pozwala na prace przez niemal 4 godziny bez konieczności ładowania. Kiedy się rozładuje, możemy go naładować zwykłą ładowarką od naszego telefonu lub kablem USB korzystając z portu USB. Ponadto pozwala prowadzić rozmowy głośnomówiące, gdyż został wyposażony w mikrofon. To może się przydać przy rodzinnej rozmowie na wakacjach, kiedy dziadkowie zaczną tęsknic i będą chcieli pogadać z nami wszystkimi na raz.

 

Faktycznie mały

Głośnik mieści się w dłoni. Jest tak mały, że aż trudno uwierzyć, że mieści się w nim nie tylko przetwornik, ale także elektronika i bateria. Przetwornik jest tylko jeden, przez co urządzenie oferuje jedynie dźwięk monofoniczny. Czy cichego brzdękania na pikniku w plenerze wystarczy.

Wbudowane klawisze poza uruchomieniem samego urządzenia, pozwalają nam także uruchamiać i pauzować playlistę, jak również przełączać utwory. Komunikacja odbywa się bezprzewodowo za pomocą Bluetooth’a. Zasięg deklarowany to około 10 metrów.

 

Sterowanie w podstawie

To co wydaje się być czym niespotykanym, to umieszczenie przycisków w podstawie głośnika. Zapewne wymogła to na inżynierach wielkość urządzenia.

Chcąc przełączyć utwór czy na chwilę wyłączyć odtwarzanie, musimy głośnik podnieść i w podstawie odszukać odpowiedni przycisk. Ten by zareagował należy przytrzymać około 1-2 sekund.

 

Jak to gra?

Nie będę tu opowiadał o jakości dźwięku, to w przypadku tego typu urządzenia nie ma to większego sensu. Mogę jedynie powiedzieć, że CODa to fajny mały grajek, który uprzyjemni nam ulubioną muzyką chwile w plenerze.

Głośnik gra naprawdę głośno jak na swoje rozmiary. Spokojnie damy radę posłuchać ulubionej płyty nawet przy morskich falach czy w gwarnym parku.

 

Podsumowanie

Głośnik ten jest bardzo tani kosztuje poniżej 100 złotych, co jak na tego typu urządzenie jest ceną bardzo uczciwą.

Oferuje niezły czas pracy na baterii i wolność co do miejsca i czasu, w którym chcemy go używać. Jeżeli potrzebujecie takiego małego mobilnego grajka, produkt marki IFROGZ przypadnie wam do gustu.

Recenzja IFROGZ CODA Wireless Speaker. Głośnik, który możesz mieć zawsze przy sobie.

Zalety Wady

Zalety

  • Mały, lekki i poręczny
  • Wyposażony w klawisze do sterowania
  • Dobry czas pracy na baterii
  • Bezprzewodowa komunikacja
  • Atrakcyjna cena

Wady

  • Brak
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.