Home Newsy Kilka prostych wskazówek, jak zastrzec swój numer telefonu na Androidzie
0

Kilka prostych wskazówek, jak zastrzec swój numer telefonu na Androidzie

Kilka prostych wskazówek, jak zastrzec swój numer telefonu na Androidzie
0

Wbrew pozorom, zastrzeganie numeru wcale nie jest tak proste i banalne jak się wydaje. Kiedyś, w starych telefonach (typu nieśmiertelna Nokia 3310), ukrywanie numeru było naprawdę łatwe – wystarczyło wejść w ustawienia telefonu, a ta opcja sama rzucała się w oczy. Zresztą, nic dziwnego – dawniejsze komórki bez wątpienia były zdecydowanie mniej skomplikowane i łatwiejsze w obsłudze. Świat idzie jednak naprzód, a razem z nim technologia – w dzisiejszych czasach, kiedy większość ludzi posiada Androida, warto dowiedzieć się, jak zastrzec numer bez „błądzenia” po wszystkich ustawieniach i funkcjach w swojej komórce. Poniższe wskazówki powinny w zupełności rozwiać twoje wątpliwości, a jeśli szukasz porady, lub jakiejkolwiek informacji na temat Androida, odwiedź stronę: https://android.com.pl/, na której znajdziesz mnóstwo porad, ciekawostek i różnorodnych tematów związanych z tym oprogramowaniem.

Jak zastrzec numer telefonu w Androidzie?

Nierzadko zdarza się sytuacja, w której musisz zadzwonić do kogoś w sprawach służbowych z prywatnego numeru lub po prostu chcesz pozostać anonimowy. Jeśli zastrzeżesz numer telefonu w Androidzie, to nawet jeśli ktoś ma cię liście swoich kontaktów, wyświetlisz mu się jako osoba anonimowa.

Opcja ukrycia numeru znajduje się w sekcji „Ustawienia połączeń”. Zależnie od rodzaju telefonu, do tej sekcji dostać możesz się w różny sposób, lecz z reguły znajduje się ona w aplikacji „Telefon”. Kiedy masz już dostęp do ustawień telefonu, wystarczy znaleźć „Ustawienia dodatkowe”, a następnie zależnie od modelu, skierować się do sekcji „ID rozmówcy”, lub też „Identyfikacja rozmówcy”. To właśnie ta opcja odpowiada za to czy osoba, z którą chcemy się skontaktować, widzi nasz numer czy nie. Klikając w „ID rozmówcy”, wyświetli ci się opcja ukrycia numeru. Jeśli chcesz ponownie przywrócić jego widoczność, wystarczy w tej samej sekcji zmienić opcję na „Pokaż”.

Jak jednorazowo zastrzec numer, czyli najprostszy sposób na ukrycie numeru

Jeżeli nie chce ci się szukać opcji zastrzegania numeru w ustawieniach i chcesz po prostu szybko i jednorazowo zastrzec numer, jest na to znany i prosty sposób. Jeżeli masz  kartę SIM np. w sieci Play lub Plus, wystarczy, że przed wybranym przez siebie numerem telefonu, dopiszesz #31# – jest to bardzo szybki i zdecydowanie mniej czasochłonny sposób na to, aby twój numer telefonu był niewidoczny dla konkretnie wybranej przez ciebie osoby.

Jak ukryć numer telefonu w Samsungu i Sony?

Wiele urządzeń działa obecnie na bardzo popularnym systemie Android i są to między innymi znane wszystkim Samsung i Sony. Warto pokrótce pokazać, jak zastrzec numer na tych konkretnych urządzeniach, ponieważ wiele osób posiada właśnie te modele smartfonów.

W większości Samsungów i Sony, sytuacja wygląda identycznie:

  • W głównym MENU należy wybrać opcję „Ustawienia połączeń”.
  • Szukasz pozycji „Dodatkowe ustawienia”.
  • Znajdujesz pozycję „Identyfikator rozmówcy”.
  • Z listy wybierasz opcję „Ukryj numer”… i gotowe!

Zastrzeganie numeru wcale nie takie proste

Niestety, jak widać, zastrzeganie numer, nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Każdy telefon jest inny i nawet ukrywanie numeru na smartfonie z Androidem może się od siebie nieco różnić, w zależności od tego, jaka jest to wersja systemu i czy jest to starszy czy też nowszy model. Mimo wszystko, dla wszystkich Androidów schemat jest raczej podobny. Warto również pamiętać o opcji szybkiego i jednorazowego ukrycia swojego numeru. Trzeba mieć także na uwadze, że dla każdej sieci kod ukrywający numer będzie inny, co łatwo można sprawdzić u swojego operatora.

Artykuł partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.