Recenzja Klipsch R-15PM – aktywnych monitorów głośnikowych z bezprzewodową komunikacją Bluetooth
Recenzja Klipsch R-15PM – aktywnych monitorów głośnikowych z bezprzewodową komunikacją Bluetooth

Recenzja Klipsch R-15PM – aktywnych monitorów głośnikowych z bezprzewodową komunikacją Bluetooth

0

Większość z Was odeszła już od posiadania tradycyjnego komputera stacjonarnego, gdzie jednym z podstawowych akcesoriów były zewnętrzne głośniki. Wygoda w postaci mobilnego laptopa, tabletu czy nawet zwykłego smartfonu sprawiła, że komputer stacjonarny co raz trudniej znaleźć u kogoś w domu. Niestety mobilne sprzętu z racji swoich płaskich obudów i niewielkich przestrzeni wewnątrz obudowy są wyposażone w bardzo przeciętne nagłośnienie. W takim wypadku można dokupić dobre słuchawki. Jednak we własnych 4 kątach nie każdy lubi się odcinać od świata zewnętrznego. Dla takich osób powstał zestaw aktywnych monitorów głośnikowych Klipsch R-15PM.

Recenzja Klipsch R-15PM w AppleMobile.pl 19

Co w zestawie?

Urządzenie składa się z dwóch niewielkich kolumn głośnikowych, wyposażonych w solidny wzmacniacz, odpowiednio zabezpieczony przed zakłóceniami własnymi. Można je rozstawić sobie w pokoju. Wyglądają nieziemsko pięknie, doskonale wkomponują się w salon, gabinet czy nawet w sypialni.  Jedna z kolumn posiada wszystkie wyprowadzenia do podłączenia drugiej kolumny, zasilania i oczywiście źródła dźwięku.

Recenzja Klipsch R-15PM w AppleMobile.pl 13

Dodatkowo można podłączyć zewnętrzny głośnik niskotonowy. Zaręczam jednak, że nie jest to konieczne. Klipsch zadbał o to, aby oferowane przez te kolumny zejścia spełniły oczekiwania każdego słuchacza.

Recenzja Klipsch R-15PM w AppleMobile.pl 1

Po za kolumnami i przewodami znajdziemy w zestawie pilot do zdalnego sterowania. Pilotem możemy regulować poziom głośności, w tym głośności subwoofera, kontrolować odtwarzacz muzyczny, zarządzać źródłami dźwięku oraz włączać i wyłączać diodę kontrolną LED na jednej z kolumn. Świetnie, że w ogóle ktoś pomyślał o tym ostatnim.

Recenzja Klipsch R-15PM w AppleMobile.pl 17

Możemy za jego pomocą sterować w zasadzie wszystkim. Sam pilot jest bardzo praktyczny i przydatny. Nie znoszę jednak tych małych pilotów wykonanych w technologii membranowej. Wyglądają tandetnie, są tandetnie wykonane, membrany dość szybko się wycierają i pękają. Za krótko mam ten zestaw w testach, by potwierdzić czy i w przypadku pilota dołączonego do tego zestawu będzie tak samo, jednak doświadczenie pokazuje, że tego typu piloty nie są solidne.

Recenzja Klipsch R-15PM w AppleMobile.pl 22

Pierwsze wrażenie Klipsch R15PM

Kolumny są przepiękne. Połyskująca okleina o głębokiej czerni i nadającej charakteru fakturze to klasyka i trudno, aby komuś się to nie spodobało. Złota kopuła dużego głośnika w bardzo klasycznej bryle pięknie się komponuje. W jednej z kolumn znajdziemy wszystkie połączenia do podpięcia źródła dźwięku.

Recenzja Klipsch R-15PM w AppleMobile.pl 3

Źródłem może być gramofon analogowy, ale także komputer PC/MAC, laptop, tablet czy smartfon. Źródło możemy podłączyć kablowo odpowiednimi przewodami (w tym także cyfrowymi i optycznymi)  lub bezprzewodowo za pomocą łączności Bluetooth.

Recenzja Klipsch R-15PM w AppleMobile.pl 16

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *