Recenzja Jabra Elite Sport – w pełni bezprzewodowe słuchawki, które wyposażono w czujnik pomiaru tętna
Recenzja Jabra Elite Sport – w pełni bezprzewodowe słuchawki, które wyposażono w czujnik pomiaru tętna

Recenzja Jabra Elite Sport – w pełni bezprzewodowe słuchawki, które wyposażono w czujnik pomiaru tętna

0

Recenzja chyba najbardziej innowacyjnych słuchawek skierowanych dla osób lubiących aktywności fizyczne. Zapraszam do lektury na temat Jabra Elite Sport, które swoimi funkcjami zaskoczą nie jedną osobę.

Czy można się wyróżnić na rynku wśród tak wielu podobnych produktów? Firma Jabra to znany producent produktów skierowanych do osób uprawiających sport. W swojej ofercie mają wiele bardzo dobrych, cenionych na rynku perełek. Do tego grona trafia nowy model, który już swoją nazwą sugeruje, że skierowany jest do najbardziej wymagających użytkowników.

Jabra Elite Sport wyróżniają się na rynku elementem, który przeważnie występował wyłącznie w zegarkach sportowych – mowa o czujniku tętna. Brzmi ciekawie, prawda? Zastosowanie czujnika bezpośrednio w słuchawkach to wielki krok na przód w kategorii sprzętów skierowanych dla sportowców. Nie musimy inwestować dodatkowo w zegarek, który jest wyposażony w taką opcję. Wszytko co potrzebne mamy bowiem bezpośrednio w słuchawkach.

Zestaw sprzedażowy Jabra Elite Sport

Zestaw jaki otrzymujemy od producenta zasługuje na aplauz. Jest solidnie i zarazem minimalistycznie. Widać, że mamy do czynienia z produktem premium. Wewnątrz oprócz słuchawek znalazł się spory zestaw wymiennych gumek, w którym każdy powinien znaleźć i dopasować swój odpowiedni rozmiar. Nie jest to sprawa łatwa, gumek jest sporo i każda różni się od siebie nie tylko rozmiarem, ale także i kształtem oraz materiałem. Słuchawki trzymają się naszego ucha za pomocą gumowych, wymiennych wypustek.

Jakość wykonania i kilka słów na temat specyfikacji

Jabra Elite Sport są z typu „posiadających ładujący case”. Wyposażono go w baterię, która pozwala na 13,5 godziny pracy. Słuchawki ładujemy umieszczając je w docku. Wadą jest brak magnesów, które trzymałyby słuchawki na swoich miejscach, przez co łatwo mogą nam wypaść. Ważne dla mnie w przypadku tego typu sprzętów to jakość wykonania i pewność, że nic się przypadkiem nie oderwie. Jabra Elite Sport to przykład bardzo dobrze wykonanego i zaprojektowanego urządzenia.

Całość jest bardzo solidna i możemy mieć pewność, że będą służyć nam przez wiele lat. Bardzo dobre wrażenie robi klapka zamontowana w stacji dokującej. Mimo, iż na pierwszy rzut oka może sprawić wrażenie topornej, to warto dać jej szanse. Okazuje się, że to za sprawą trzymających mocnych zawiasów, które uniemożliwiają przypadkowe otwarcie, lub uchylenie klapki. Waga samego battery case wynosi 67 gramów. Jedna słuchawka waży natomiast zaledwie 6,5 grama.

W praktyce są one przyjazne w życiu codziennym, możemy je schować wszędzie i co najważniejsze nie są dużym ciężarem. Słuchawki wyposażono w certyfikat wodoszczelności na poziomie IP67 – nie jest to gwarancja pozwalająca na uprawianie sportów wodnych, ale zachlapania i lekkie zamoczenia nie powinny zrobić na nich większego wrażenia. Co ciekawe urządzenie jest objęte 3 letnią gwarancją na uszkodzenia spowodowane potem.

Aplikacja mobilna i funkcje, których nie znajdziemy u konkurencji

Żeby w pełni wykorzystać możliwości jakie daje nam Jabra Elite Sport to warto na nasz smartfon zainstalować aplikację „Jabra Sport”, która dostępna jest na urządzenia z systemem IOS i Android za darmo. Wbudowany czujnik tętna współpracuje z aplikacją i przekazuje jej dane zebrane podczas uprawiania sportu. Aplikacja będzie dostosowywać trening do aktywności naszego organizmu.

Nie jest to kolejne sztywno zaprogramowane działanie, tylko w zależności od wydolności naszego ciała trening będzie wyglądał inaczej, dostosowując się do naszych możliwości. Informacje kiedy możemy dać z siebie wszystko, a kiedy należałoby zwolnić otrzymamy w postaci informacji głosowych. Za mało wam bajerów? Dodam, że słuchawki ustalają pułap tlenowy – w ten sposób dowiemy się jaka ilość tlenu wchłaniana jest przez nasz organizm i czy jest to odpowiednia ilość.

Brzmienie i jakość dźwięku

Jak natomiast one grają? Bardzo dobrze. W momencie kupna słuchawek sportowych to nie jakość dźwięku stawiamy jako najważniejszy element, na który patrzymy przy ich wyborze. W przypadku Jabra Elite Sport jest naprawdę dobrze, choć moim zdaniem brzmienie jest troszkę zbyt przytłumione. Jakość na pewno przypadnie wszystkim osobom, którzy chcą żeby muzyka po prostu urozmaicała ich treningi.

Wygoda noszenia podczas uprawiania sportu

Omawiany model słuchawek jest pierwszym, który sprawił, że zasięgnąłem porad instrukcji. Czego dokładnie szukałem zapytacie? Otóż jak się je wkłada do ucha. Tak, niby powinno być to bardzo łatwe, ale na początku zawsze mi coś nie pasowało. Dopiero instrukcja uświadomiła mnie jak prawidłowo powinno się je zakładać.

Niby banał, a jednak nie takie to było oczywiste. Jeśli już nauczymy się je odpowiednio zakładać to cała magia Jabra Elite Sport narasta. Są bardzo wygodne i nie ma mowy o przypadkowym wypadnięciu ich z naszego kanału słuchowego. Do uprawiania sportu są wręcz idealnie skonstruowane.

Kilka słów na koniec 0 Jabra Elite Sport

Jesteś osobom, która od słuchawek oczekuję więcej niż inni? Zależy Ci na solidnie wykonanym produkcie? Chcesz mieć funkcję, której inne słuchawki nie mają? Wybór jest prosty – Jabra Elite Sport. Omawiany model jest skierowany przede wszystkim dla osób, które uprawiają dużo sportu. Nie są bez wad, zresztą jest to niemożliwe. Jak dla mnie dźwięk jest zbyt przytłumiony, ale każdy będzie miał inne odczucia. Cena nie jest mała, ale funkcję jakie oferują Jabra Elite Sport są tego warte.

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Bardzo dobre wykonanie
  • Masa wymiennych gumek i nakładek w różnych rozmiarach
  • Czas pracy na baterii
  • Moim osobistym zdaniem - wygląd
  • Czujnik tętna w słuchawkach
  • Masa ciekawych funkcji w aplikacji na smartfony

Wady

  • Brak magnesów trzymające słuchawki podczas ładowania
  • Dźwięk, który jak dla mnie jest zbyt przytłumiony
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *