Recenzja Invisibile Shield GLASS dla iPhone 6- Szklany protektor wysokiej jakości od ZAGG
0

Recenzja Invisibile Shield GLASS dla iPhone 6- Szklany protektor wysokiej jakości od ZAGG

0

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 1

ZAGG to jeden z najlepszych producentów akcesoriów na świecie. Jednym z flagowych produktów marki są protektory na ekran sprzedawane pod marką Invisible Shield. Mieliśmy okazję już wielokrotnie testować różne modele folii tej firmy dzięki uprzejmości ZGSKLEP.pl. Tym razem dotarł do mnie zupełnie nowy produkt w kategorii ochrony ekranu – szklany protektor Invisible Shield GLASS dedykowany dla iPhone’a 6. 

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 5

W zestawie sprzedażowym prócz samego protektora znajdziemy ściereczkę do wypolerowania ekranu oraz ściereczkę z alkoholem do odtłuszczenia ekranu.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 7

W pierwszej kolejności zabieramy się za odtłuszczenie powierzchni ekranu telefonu. Służy do tego ściereczka nasączona alkoholem, którą znajdziemy w widocznym na poniższym zdjęciu kwadratowym opakowaniu.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 8

Płyn, w którym nasączona jest ściereczka pozostawia smugi. Nie warto się tym jednak zbytnio martwić. Pozostałość po płynie wypolerujemy drugą dostępną w zestawie ściereczką.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 10

Ten krok jest bardzo ważny. Nie można dopuścić do tego, aby na powierchni szkła pozostał jakikolwiek kurz, paproch czy smuga. Inaczej po naklejeniu protektora efekt będzie kiepski.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 15

Kiedy ekran będzie nieskazitelnie czysty, możemy w drugą rękę wziąć protektor i zacząć go montować.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 16

W tym celu ściągamy pierwszą folię ochronną z protektora. Została ona opisana na białej naklejce.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 19

Po jej zdjęciu i upewnieniu się, że na ekranie nie pojawił się żaden paproch, możemy chwycić za żółte końce drugiej folii ochronnej i odpowiednio wymierzyć ułożenie protektora nad ekranem.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 21

Trzeba przyznać, że ZAGG bardzo fajnie sobie to wymyślił. Miałem okazję w swoim życiu naklejać mnóstwo różnych folii, ale tak łatwo jak tej, chyba nie nakłada się żadnej.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 24

Kiedy odpowiednio wymierzymy wycięcie nad klawiszem Home oraz nad kanałem głośnika słuchawki, wystarczy ją tylko upuścić.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 25

Sama przylgnie do ekranu i zacznie się do niego kleić.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 26

Po chwili na całej powierzchni ekranu protektor zostanie przytwierdzony do szkła. Dobrze jest jeszcze ściereczką do polerowania rozmasować ekran, szczególnie jeżeli pojawią się jakieś minimalne niedoklejenia.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 27

Jak widać na zdjęciu protektor idealnie i samodzielnie mocuje się na szkle. Pod powierzchnią protektora nie pojawiają się żadne bąble czy inne niedoskonałości.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 28

W zasadzie nie pozostaje nam nic innego, jak odkleić zewnętrzną folię ochronną od naszego szklanego protektora.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 29

Ochronna żółta ochronna powłoka bardzo łatwo odchodzi od protektora. Wystarczy pociągnąć z wyczuciem.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 31

Ekran wygląda idealnie!

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 33

Protektor jest krystalicznie przezroczysty. W żaden sposób nie przekłamuje kolorów, nie wpływa na jasność podświetlenia czy kontrast samego ekranu.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 34

Cięte laserowo szkło jest bardzo cienkie. Dzięki zaokrąglonym i spolerowanym brzegom telefonu używa się niezwykle komfortowo. Protektor jest w zasadzie niewyczuwalny.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 35

W żaden sposób nie wpływa źle na percepcje warstwy dotykowej. Obsługa telefonu mimo naklejonego protektora nadal jest bardzo komfortowa, a palec przesuwa się po powierzchni invisible Shield jak po powierzchni oryginalnego szkła telefonu.

Recenzja Invisible Shield GLASS dla iPhone 6 38

ZAGG oferuje oczywiście jak zawsze dożywotnią gwarancję na swoje produkty. Jeżeli tylko folia zacznie się strzępić, rozwarstwiać czy cokolwiek innego złego zacznie się z nią dziać, możemy liczyć na wymianę przez producenta. Oczywiście nie nalezy zapominać, że protektor szklany to nie to samo co folia ochronna. Jak każde szkło, mimo wysokiego stopnia hartowania 9H, może ulec uszkodzeniu, a wręcz rozbiciu. Jednak sami przyznacie, że lepiej aby rozbił się protektor niż drogi ekran naszego smartfonu…

kup ten produkt

 

Szklany protektor Invisible Shield GLASS dostępny jest dla iPhone’a 6, iPhone 6 Plus oraz iPadów Air. Protektory możecie zakupić w naszym sklepie internetowym https://sklep.applemobile.pl.

Dziękujemy ZGSKLEP za udostępnienie produktu do recenzji.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *