Recenzja Hoco Tempered Glass Full Rim, szkła hartowanego dla zegarka Apple Watch
Recenzja Hoco Tempered Glass Full Rim, szkła hartowanego dla zegarka Apple Watch

Recenzja Hoco Tempered Glass Full Rim, szkła hartowanego dla zegarka Apple Watch

0

Apple Watch niedawno został przeceniony. Jednak jego zakup, nawet w najtańszej wersji, to wciąż znaczący wydatek. Dlatego mimo, iż zegarek, to dla większości po prostu biżuteria, wiele osób zabezpiecza ekrany Watcha różnego rodzaju protektorami. HOCO pokazało, że taki protektor nie tylko chroni, ale także nie wpływa na wygląd czasomierzu.

Recenzja HOCO Tempered Glass Full Rim w AppleMobile.pl 2 

Uważacie, że folia na ekran czy innego rodzaju protektor przeznaczone na ekran zegarka to już gruba przesada? Może i zwykłego zegarka rzeczywiście nie zdecydowałbym się oklejać folią czy szkłem hartowanym. Jednak co innego w przypadku smartwatcha, szczególnie tego od APPLE. Niestety zakup nawet najprostszej wersji, pomimo ostatniej obniżki cen zegarków APPLE to wciąż znaczna kwota, a ewentualne uszkodzenie ekranu to duży problem dla jego właściciela, gdyż po za oficjalnym kanałem serwisowym APPLE, nie można wykonać wymiany uszkodzonego wyświetlacza. Po prostu na rynku nie ma części zamiennych. Jeżeli przydarzy nam się taka przykra sytuacja, w której ekran naszego smartwatcha się uszkodzi, jesteśmy zmuszeni na jego wymianę na „odnawiany” w APPLE. Koszt takiej usługi często przekracza połowę tego, co za zegarek zapłaciliśmy podczas zakupu. Nie są to więc małe pieniądze. Co gorsza na taką wymianę musimy czekać często kilka tygodni.

 

Jak zabezpieczyć ekran Apple Watch’a? 

Na rynku są sprzedawane dedykowane zegarkom APPLE bummpery oraz protektory na ekran. Od ZGSKLEP.PL otrzymałem do testów nowy protektor marki HOCO. Co prawda podobne szkło hartowane już miałem okazję testować. Niestety nie do końca sobie ono radziło z okrągłościami ekranu zegarka. Obłe kształty sprawiały, że dość grube i sztywne szkło na brzegach nieco się odklejało, co powodowało nieestetyczny efekt szarego obramowania na brzegach protektora. Podobnym problem dotyczy szkieł hartowanych dla iPhone’a 6, 6S czy 6 Plusów, które również posiadają nieco zaokrąglone ekrany na brzegach. Jeżeli na taki ekran nakleimy szkło zasłaniające niemal cała powierzchnie szkła, a nie tylko sam obszar 4.7 calowego wyświetlacza, to również na brzegach pojawiał się prędzej czy później nieestetyczny efekt.

pol_pl_Szklo-ochronne-dla-zegarka-Apple-Watch-Hoco-Tempered-Glass-Full-Rim-881_1

HOCO wpadło na pomysł, aby brzegi swoich szkieł barwić na kolor szkła zegarka. Dzięki temu pozbyto się widocznego efektu zszarzałych brzegów szkła, zapewniając kompleksową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi w połączeniu z komfortem obsługi urządzenia dotykając szklanej powierzchni protektora.

 

Czy szkło HOCO będzie dobre dla mojego zegarka? 

Apple posiada w swojej ofercie zegarki z ekranem pokrytym szkłem Ion-X oraz szkłem szafirowym. To drugie występuje w droższych modelach. Jest oczywiście dużo bardziej odporne na uszkodzenia oraz zarysowania, niż te w tańszych modelach.

Zrzut ekranu 2016-04-21 o 20.24.25

Niestety moje doświadczenie pokazuje, że niestety nawet jabłkowy szafir wcale nie jest tak odporny, jakbyśmy tego oczekiwali. Po kilku miesiącach użytkowania Apple Watcha ze stalową kopertą i szafirowym szkiełkiem, na tym ostatnim mimo wszystko pojawiły się ryski czy ubytki szkła w jego powierzchni. Dlatego jeżeli posiadasz zegarek ze zwykłym szkłem, protektor na taki ekran wydaje się być obowiązkowy. Natomiast dla Watch’ów ze szkłem szafirowym – zalecane.

Recenzja HOCO Tempered Glass Full Rim w AppleMobile.pl 5

Montujemy

W zestawie znajdziemy wszystko co jest potrzebne do prawidłowego odtłuszczenia i oczyszczenia powierzchni szkła naszego zegarka oraz ewentualnego poprawienia jego naklejenia.

Recenzja HOCO Tempered Glass Full Rim w AppleMobile.pl 6

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *