Okres wakacyjny dobiega już prawie do końca, jednak wielu z Was napewno ma zaplanowany jeszcze nie jeden wyjazd w tym roku. Ważne więc, aby zadbać by te wyjazdy przebiegały bez nerwów i niepotrzebnych problemów. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego samochodu jest z pewnością ładowarka samochodowa, która umożliwi nam naładowanie najważniejszych urządzeń telekomunikacyjnych, ale również urządzeń, które służą nam za nawigacje.
W moje łapki testera wpadła jedna z ładowarek od Hamy, która wspiera Qucik Charge 3.0 – sprawdźmy więc, jak sprawdziła się podczas wakacyjnych wypadów w Polskę!
Co znajdziemy w zestawie?
Ciężko opisywać zawartość opakowania ładowarki samochodowej, ponieważ w zestawie sprzedażowym jest tak naprawdę tylko ona. Testowany model ładowarki należy do serii produktów „Prime Line” od Hamy, które charakteryzuje wysoka jakość oraz fakt, że są naprawdę ładnie opakowane.
Samo pudełko jest dość spore patrząc przez pryzmat tego, że sama ładowarka jest kilkanaście razy mniejsza, niż jej pudełko. Pudełko jest wyposażone w „okienko”, dzięki któremu możemy podglądnąć, jak w rzeczywistości prezentuje się nasza ładowarka samochodowa. Wewnątrz pakunku nie zabrakło oczywiście papierowej instrukcji.
Wykonanie? Na bardzo dobrym poziomie!
Nigdy nie mogłem powiedzieć, że akcesoria od Hamy są źle wykonane. To wysokiej klasy produkty, które w moim domu goszczą już od dobrych kilku lat. Przechodząc do tematu dzisiejszej recenzji, czyli ładowarki samochodowej to trzeba przyznać, że jest ona wykonana z wysokiej klasy plastiku, który nie sprawia wrażenia takiego, który rozpadnie się po kilku użyciach.
Fajnym smaczkiem są chropowate wypustki, które polepszają chwyt, gdy zechcemy ładowarkę przykładowo wyjąc z gniazda zapalniczki. Na górnej krawędzi umieszczona zostałą dioda led, która sygnalizuje nas o tym, czy podpięte urządzenie jest w danym momencie ładowane.
Szybkie ładowanie w samochodzie doceni każdy użytkownik
Deklarowana wartość ładowania przez producenta wynosi 19,5W/3A. Do dyspozycji został nam oddany tylko jeden port, więc nie musimy obawiać się o to, w jaki sposób rozkładane jest napięcie. W momencie posiadania zgodnego urządzenia ze standardem Qualcomm Quick Charge 3.0 mamy pewność, że urządzenie będzie ładowane z deklarowaną przez producenta mocą.
Warto również pamiętać o tym, że nie każdy model telefonu będzie w stanie wykorzystać potencjał, jaki oferuje opisywany model ładowarki. Oczywiście ładowarka jest uniwersalna i będzie pasować do każdego modelu telefonu, jednak czasy ładowania będą się miedzy sobą znacząco różnić.
Ważnym punktem w każdej ładowarce samochodowej jest jej spasowanie z gniazdem zapalniczki w aucie. W okresie testów miałem okazję przetestować recenzowany model ładowarki w trzech różnych samochodach i o dziwo w każdym z nich nie było jakiegokolwiek problemu z działaniem – często się zdarza w przypadku innych modeli, że trzeba dość długo dopasowywać ładowarkę, aby znaleźć odpowiednie położenie, aby zaczęła ona działać – tutaj nie mamy takiego problemu.
Zalety | Wady |
---|---|
Zalety
| Wady
|