Recenzja Green Cell PowerPlay 20 – uniwersalny powerbank z Power Delivery i Ultra Charge

Recenzja Green Cell PowerPlay 20 – uniwersalny powerbank z Power Delivery i Ultra Charge

Recenzja Green Cell PowerPlay 20 – uniwersalny powerbank z Power Delivery i Ultra Charge

2

Powerbanki to urządzenia, które dla wielu osób są nieodłącznym akcesorium dnia codziennego. Jest to oczywiście powiązane z naszymi smartfonami, które już dawno zastąpiły w dużej mierze takie sprzęty jak laptop czy komputer – każdy z nas potwierdzi, że smartfon to centrum zarówno rozrywki, jak i narzędzie pracy.

Tym samym, posiadanie powerbenka o dużej pojemności, który jednocześnie naładuje nasz smartfon z wykorzystaniem technologii szybkiego ładowania, która zaimplementowaną jest do większości modeli smartfonów na rynku to tak zwany „must have”.

W moje łapki testera trafił bardzo ciekawy i zarazem popularny powerbank od polskiej i bardzo cenionej firmy Green Cell, która z małej firmy, przerodziła się w prawdziwego giganta, który wyznacza trendy na rynku. Green Cell PowerPlay 20, gdyż o nim tutaj mowa, jest powberbankiem o tyle ciekawym, że posiada trzy największe zalety idealnego powerbenka – ma dużą pojemność (20000mAh), wspiera szybkie ładowanie (zarówno Power Delivery i Ultra Charge), a na dodatek jest w miarę kompaktowy.

Zestaw sprzedażowy

Powerbank PowerPlay 20 dostarczany jest do nas w bardzo schludnym i minimalistycznym opakowaniu. Po jego otwarciu, naszym oczom ukazuje się przepięknie wyeksponowane akcesorium. Jest to z pewnością najładniej opakowany powerbank, jaki miałem okazję rozpakowywać – to oczywiście potęguje wrażenie, że jest to produkt, do którego producent przyłożył dużą wagę.

Wewnątrz, oprócz samego PowerPlay 20, znajdziemy także przewód USB-A na USB-C. Producent uraczył nas również małym „giftem” w postaci trzech naklejek (zawsze to miły detal), który cieszy podczas odpakowywania nowego nabytku.

Jakość wykonania

Jak wspomniałem na samym początku, tak Green Cell PowerPlay 20 nie jest w cale tak duży, jak by to mogła sugerować jego pojemność. Jego wymiary to odpowiednio: długość 140 mm, szerokość 72 mm, wysokość 24,6 mm. Waga wynosi natomiast 341 g. Jego wielkość porównywalna jest do smartfona w rozmiarze około 6″ – porównywałem go do iPhone’a 14 Pro i zarówno na długość, jak i szerokość są do siebie bardzo zbliżone. To duża zaleta, którą doceni się z czasem, gdy będziemy go użytkować na co dzień.

PowerPlay 20 wykonany został z bardzo solidnego tworzywa sztucznego. Nic się nie ugina, nie skrzypi, a przy tym jest spasowane perfekcyjnie. Sprawia wrażenie na tyle solidnego, że nie miałem uczucia „obcowania z jajkiem”, jak ma się to w przypadku wielu urządzeń na rynku. Jeśli zaś chodzi o kwestie „designu”, tak projektanci z Green Cell postawili na niestandardową bryłę przypominającą równoległobok – ciekawy zamysł, który dodaje urządzeniu powiewu świeżości.

Technologie ładowania

Powerbank Green Cell 20 wspiera zarówno technologię Power Delivery (PD), jak i Ultra Charge. Prędkość maksymalna z jaką możemy naładować nasze urządzenia to 18W. Zatrzymując się w temacie Apple, a konkretnie przy iPhonie, tak maksymalna moc z jaką jesteśmy w stanie naładować smartfon to aktualnie 20W. Do pewnego momentu maksymalna moc to było właśnie 18W. Różnica nie jest duża, co sprawia, że będziemy w stanie naładować iPhone’a praktycznie z tą samą mocą, co podczas standardowego ładowania z gniazdka.

Oczywiście recenzowany powerbank nie zamyka się tylko i wyłącznie na smartfony, ponieważ jest on w stanie naładować również tablety (także iPady), konsole do gier (Nintendo switch) i oczywiście wiele więcej. Ciekawostką jest również to, że podczas testów spróbowałem podłączyć MacBook’a Air z M1 do powerbenka i o dziwo działa.

Powerbank z funkcjami ładowarki wieloportowej

Bardzo fajnym rozwiązaniem jest funkcja Pass-Through. Czym jest owa funkcja? Już śpieszę z wyjaśnieniem. To nic innego jak możliwość jednoczesnego ładowania powerbenka, jak i wszystkich urządzeń, które są do niego podpięte. Tym samym z powerbenka możemy również korzystać, jak z ładowarki wyposażonej w wiele portów. Bardzo fajne rozwiązanie, które pokonuje pewną barierę, z którą niejednokrotnie spotkałem się podczas korzystania z innych banków energii.

Kultura pracy

Częstym problemem tego typu urządzeń są temperatury do jakich są w stanie się nagrzać, gdy podepniemy do nich maksymalną liczbę urządzeń do ładowania. W przypadku recenzowanego modelu, jego kolejną dużą zaletą była właśnie kultura pracy. Oczywiście podczas korzystania z powerbanka z wcześniej wymienionej funkcji, czyli ładowarki wieloportowej przy jednoczesnym ładowania wbudowanych ogniw, urządzenie delikatnie się nagrzewa, ale jest to oczywiście cecha – tym samym ładowarka nie przekazuje ciepła na urządzenie, które jest do niej podłączone.

Fajnie rozwiązany został wskaźnik informujący o stanie naładowania powerbanka. O poziomie pozostałej energii informują nas cztery diody led. Aktywujemy je poprzez kliknięcie w logo Green Cell.

Podsumowanie – rewelacyjny powerbank w bardzo dobrych pieniądzach

Green Cell PowerPlay 20 to power bank, który zdecydowanie jest warty polecenia. Prawdę mówiąc, ciężko zarzucić mu jakiekolwiek wady. Jest bardzo solidnie wykonany, ma dużą pojemność 20 000 mAh, wspiera technologie szybkiego ładowania i wspiera funkcję Pass-Through. W dodatku jego cena oscyluje w granicach 169 zł, co jednoznacznie stawia go w czołówce powerbanków, jakie warto wziąć pod uwagę przy wyborze takiego akcesorium. Jeśli szukacie powerbanka w pełni kompletnego, któremu nic nie brakuje, to zdecydowanie warto pochylić się nad wyborem recenzowanego modelu. Polecam!

5/5 - (5 votes)
ZaletyWady

Zalety

  • Wysoka jakość wykonania
  • Patrząc na pojemność to kompaktowe rozmiary
  • Funkcja Pass-Through
  • Pojemność 20000 mAh
  • Wsparcie technologii szybkiego ładowania - zarówno PD, jak i Ultra Charge
  • Duża uniwersalność
  • Atrakcyjna cena

Wady

  • Brak
Oceny
  • Green Cell PowerPlay 20
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

Comment(2)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *