Recenzja Fresh 'n rebel Cult – kultowy styl w połączeniu z nowoczesnością

Recenzja Fresh 'n rebel Cult – kultowy styl w połączeniu z nowoczesnością

0

Recenzja Fresh 'n rebel Cult – kultowy styl w połączeniu z nowoczesnością

0

Styl to dla wielu najważniejszy element życia. Styl to nie tylko kwestia wyglądu zewnętrznego, ale i postrzegania chociażby rzeczy, które wizerunkiem, rozwiązaniami i wieloma innymi czynnikami pasują do naszych upodobań.

Każdy z nas swój styl wyraża w indywidualny sposób. Takim elementem może być również elektronika, która od dawna nie jest już postrzegana tylko jako sprzęt, czy zwykły gadżet, ale właśnie jako cześć garderoby, czy sposobu na wyrażanie własnego ja (oczywiście w zdrowy sposób).

W moje testowe rączki wpadły nowe słuchawki Fresh 'n rebel Cult, które stylistycznie nawiązują do lat 90. Zapraszam do recenzji tego oldschoolowego modelu!

Co z najdziemy w zestawie sprzedażowym?

Słuchawki Fresh 'n Rebel podążają za filozofią wizerunkową marki. Widać to już po samym opakowaniu, które stylistycznie nawiązuje i czerpie garściami od innych modeli z portfolio firmy. Jest to niewątpliwie zaleta, gdyż słuchawki wyróżniają się na sklepowych półkach i pomylenie ich z produktami konkurencji, nie wchodzi w grę.

Dobierając się do zawartości, możemy liczyć na takie akcesoria, jak: przewód usb-c i obustronny kabel jack (dzięki któremu, podłączymy słuchawki przewodowo do źródła dźwięku). Zestaw na tym się tak naprawdę kończy, brakuje tutaj jakiegoś etui na słuchawki, chociażby w postaci woreczka, gdyż same słuchawki możemy w łatwy sposób złożyć, także byłby to przydatny dodatek.

Słuchawki oferowane są w sześciu kolorach do wyboru, które występują również w całej reszcie produktów od Fresh n’ rebel – tym samym, mamy okazję zbudować jednolity ekosystem, w którym wszystkie urządzenia będą w tym samym kolorze. Drobiazg, ale jakże bardzo istotny dla wielu osób!

Jakość wykonania – klasyka w spotkaniu z nowoczesnością

Słuchawki wykonano z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Newralgiczne miejsca, jak pałąk do regulacji rozmiaru, wykonano z aluminium, także konstrukcyjnie jest bardzo dobrze. Bardzo dobre wrażenie wywołują również nauszniki wykonane z czegoś na wzór skóry, materiał jest bardzo miękki, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania.

W miejscu, w którym słuchawki opierają się na naszej głowie, znajduje się materiałowe tworzywo wypełnione gąbką. Cała reszta konstrukcji słuchawek, jest pokryta tworzywem sztucznym, który wykończono matową powłoką. Takie rozwiązanie wygląda zdecydowanie lepiej, niż błyszcząca odmiana, a zarazem zdecydowanie łatwiej zadbać o czystość słuchawek pokrytych właśnie takim tworzywem.

Styl retro przełamują natomiast umieszczone na prawej słuchawce klawisze służące do regulacji głośności, oraz klawisz umożliwiający pauzowanie utworów. Poniżej nich, ulokowana została kolorowa dioda led, która informuje nas o aktualnym stanie słuchawek.

Słuchawki idą z duchem czasu, dlatego na pokładzie nie zabrakło portu usb-c służącego do ładowania. Analogicznie, na lewej słuchawce znajdziemy port jack 3,5 mm.

Fresh n’ Rebel Cult mogą pochwalić się fenomenalnym czasem pracy na baterii, gdyż producent deklaruje czas na poziomie 25 h ciągłego odtwarzania muzyki. Jest to bardzo satysfakcjonujący wynik, szczególnie przez fakt, że słuchawki konstrukcyjnie należą do kategorii tych zdecydowanie mniejszych.

Komfort użytkowania

Fresh 'n Rebel Cult to z pewnością słuchawki nie dla każdego. Każdy z nas ma inny kształt czaszki/głowy i w moim przypadku słuchawki na uszach trzymają się zbyt luźno, co przekłada się na dyskomfort, gdyż muszę je co jakiś czas poprawiać.

Zupełnie inne wrażenie odnosi natomiast moja dziewczyna, dla której słuchawki są jak stworzone, nie spadają, a przy tym nie uciskają zbyt mocno. Warto więc sprawdzić słuchawki na własnym przykładzie przed zakupem, jeśli będziecie mieć taką możliwość.

Membrany o średnicy 40 mm sprawiają, że słuchawki możemy przypisać śmiało do kategorii „półotwartych”, gdyż nie zakrywają one w całości naszych uszu. Przekłada się to na mniejszy rozmiar samych słuchawek, ale i do tego, że słuchawki nie odcinają nas od świata zewnętrznego.

Na pokładzie nie uświadczymy również ANC, co mogłoby świadczyć o tym, że słuchawki słabo wygłuszają. Tak jednak nie jest. Pasywne wygłuszenie jest naprawdę bardzo dobre, ponieważ nauszniki bardzo przyjemnie i dokładnie otulają nasze uszy.

Producent nie zapomniał również o takim udogodnieniu, jak możliwość złożenia słuchawek. Szkoda tylko, że producent nie zaopatrza nas w jakieś etui na słuchawki. Słuchawki ważą 236 g, także przenoszenie ich na szczęście nie należy do uciążliwych. W końcu ich przeznaczeniem jest jak najczęstsze przebywanie z nami.

Jakość dźwięku

Czy Fresh 'n Rebe Cult to dobrze brzmiące słuchawki? Tak, ale zacznijmy od początku. Grajki wyposażono w bezprzewodową łączność Bluetooth. Czyni to je wygodnymi słuchawkami do delektowania się treściami audio poza domem.

Producent chwali się, że ” słuchawki cechują się mocnym basem”, co jak dla mnie jest błędnym określeniem. Ciężko też dokładnie określić, co dla producenta oznacza „mocny bass”. Moim zdaniem bass jest obecny, ale nie ma go przesadnie dużo, co jest ogromnym plusem i pierwszy raz cieszę się, że słowa producenta okazały się niesprawdzone.

Dźwięk przy pierwszy kontakcie cechuje się delikatnie przytłumionym dźwiękiem. Pierwsze skrzypce grają tu niższe i średnie partie dźwiękowe. Brakowało mi tutaj góry i „klarowności” wynikającej właśnie z przytłumionej natury odgrywanego brzmienia. Pomijając tą kwestię, tak sama jakość brzmienia jest dobra, ba nawet bardzo dobra. Słuchawki są skierowane moim zdaniem przede wszystkim do osób poruszających się w klimatach muzyki elektronicznej/techno/klubowej. W innych gatunkach, natura bardziej basowa, może powodować delikatny dysonans.

Podsumowanie

Modelowi Fresh n’ Rebel Cult nie można odmówić charakteru i stylistyki, która wzoruje się na wspaniałych latach 90. Celowanie designem w oldschoolowe wzornictwo, jest moim zdaniem strzałem w dziesiątkę. Słuchawki przypadną do gustu nie tylko osobom pamiętającym lata 90. XX wieku, ale również osobom młodszym, gdyż stylistycznie słuchawki bronią się nawet pomimo niewiedzy, że styl nawiązuje do jakiegoś okresu.

Recenzja Fresh 'n rebel Cult – kultowy styl w połączeniu z nowoczesnością

Zalety Wady

Zalety

  • Stylowy wygląd nawiązujący do lat 90. XX wieku
  • Bardzo dobra jakość zastosowanych materiałów
  • Miękka "ekoskóra", z których wykonano nauszniki
  • Fenomenalny czas pracy na baterii
  • Ogólna jakość dźwięku i bardzo przyjemny bass

Wady

  • W moim przypadku, słuchawki za luźno trzymały się na głowie
  • Przytłumione brzmienie
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.