Recenzja etui UAG PATHFINDER dla iPhone 15 Pro. Coś dla prawdziwych łowców przygód.
Recenzja etui UAG PATHFINDER dla iPhone 15 Pro. Coś dla prawdziwych łowców przygód.

Recenzja etui UAG PATHFINDER dla iPhone 15 Pro. Coś dla prawdziwych łowców przygód.

0

Seria Pathfinder od znanej i cenionej amerykańskiej marki Urban Armor Gear (UAG) nieraz już gościła na APPLEMOBILE.PL. Ale tym razem do testów otrzymałem jej najnowszą, przemyślaną niemal zupełnie od zera propozycję dla najnowszego iPhone’a 15 Pro w wariancie Ice.

O tym, że etui dla niezwykle delikatnej serii 15 iPhone’a jest w zasadzie obowiązkowym akcesorium, ponieważ nowa konstrukcja szklanej obudowy i jedynie powleczony cienką warstwą tytanu korpus z aluminium w iPhonie 15 Pro sprawiają, że model ten nie był tak nieodporny na uszkodzenie jak nigdy wcześniej możecie przeczytać w naszej recenzji iPhone 15 Pro. Jednak z takim etui jak UAG PATHFINDER dla iPhone’a 15 Pro macie gwarancję, że jeżeli Wasz telefon iPhone upadnie z wysokości nie większej niż 4.8 metra, to nie musicie się obawiać, że coś złego mu się stanie.

etui Pathfinder od UAG dla iPhone 15 Pro

Najnowsza odsłona etui UAG Pathfinder dla iPhone 15 Pro

W odróżnieniu od wcześniejszych generacji etui Pathfinder, wariant dla telefonu iPhone 15 Pro zostało opracowane niemal w całości na nowo. Przede wszystkim etui wykonane zostało z materiałów pozyskanych z recyklingu, w tym także opakowanie, w którym umieszczono to akcesorium także pochodzi z przetworzonych odpadów.

etui z recyklingu

Dwie warstwy które tworzą te etui została ze sobą tak połączone, aby w największym stopniu pochłaniały i rozpraszały siłę uderzenia, niezależnie od tego czy telefon upadnie na plecy, ekranem czy też narożnikiem. Podczas zderzenia iPhone’a z ziemią, cała siła zostaje rozłożona na powierzchni obudowy, bez bezpośredniego kontaktu powierzchnią telefonu, która jest odseparowana jedną z warstw.

po wyjęciu z opakowania

Nie każdemu tak ekstrawagancki design przypadnie do gustu, ale warto się przełamać i spróbować UAG Pathfinder ponosić na swoim telefonie. 

Wzornictwo tego etui jest dość ekstrawaganckie. Wygląda bardzo industrialnie, a nawet trochę cyberpunkowo. Te imitacje śrub, nacięcia, krzywizny i wypustki sprawiają, że nie jest to kolejne z tych nudnych, gładkich etui o najbardziej klasycznym wyglądzie.

Pięknie wygląda to etui

Nie będę tu nikogo oszukiwał pisząc, że te etui spodoba się każdemu. Natomiast chciałbym namówić każdego, kto lubi przygody, albo raczej przygody lubią jego i z tego powodu jego telefon potrafi wielokrotnie bez powodu upadać i niestety również niszczyć, aby spróbował to etui nałożyć na twój iPhone i trochę go ponosić.

porty w etui

Początkowo wygląd tego etui może się nam wydawać zbyt krzykliwy, jednak po założeniu go na telefon i poużywaniu go dopiero widać jak wiele ma do zaoferowania, a przy tym jak ten na pozór krzykliwy design z czasem okazuje się nowoczesną formą, dodającą urządzeniu oryginalności.

jak wygląda iphone w tym etui z tyłu

Co nam daje w praktyce to etui na telefonie?

Wysoki poziom ochrony na wypadek upadku na twarde podłoże to oczywiście największa zaleta. Militarny certyfikat MIL-STD 810G gwarantuje, że z tym etui nie cackano się podczas testów wytrzymałościowych, a jego przyznanie przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych jest gwarantem wysokiej jakości. Przyznany certyfikat daje gwarancje, że telefon przeżyje upadek z wysokości 18 stóp (około 5 metrów).

klawisze w etui pathfinder

Jednak niewytłuszczona tak bardzo w specyfikacji, ale bardzo ważna zaleta tego etui, to komfort i pewność chwytu. To jedno z tych nielicznych etui, które mimo dużych rozmiarów iPhone’a 15 Pro, jesteś w stanie pisać na jego klawiaturze jedną ręką i to bez trudu i dyskomfortu.

pisanie na telefonie w etui uag

Wszystko za sprawą licznym wypustkom i gumowanym elementom wpływającym na pewność chwytu.

wypustki

Jak UAG Pathfinder dla telefonu Apple iPhone 15 Pro chroni urządzenie? 

Wspominałem już o innowacyjnej dwuwarstwowej konstrukcji z lekkiego kompozytu, które potrafi rozproszyć siłę uderzenia po swojej powierzchni. Jednak etui UAG Pathfinder ma w zanadrzu jeszcze kilka ciekawych rozwiązań zwiększających poziom ochrony.

zestaw kamer zabezpieczony etui uag

Zestaw kamer znajdujących się z tyłu telefonu, który posiada mocno wystające obiektywy to jeden z najbardziej narażonych na uszkodzenie elementów telefonu iPhone 15 Pro. Dzięki temu, że etui UAG Pathfinder posiada pierścień ochronny wystający ponad wysokość obiektywów, wszelkie uderzenia tą częścią zabezpieczonego tym etui telefonu są amortyzowane przez pierścień, bez uszczerbku obiektywów.

zabezpieczenia zastosowane w etui UAG Pathfinder dla iPHone 15 Pro

Otwór na smycz w narożniku pozwala zapiąć telefon na wygodną smycz, którą w razie gdy musimy mieć wolne ręce, możemy bezpiecznie puścić telefon wiszący na szyi.

z boku

Wzmocnione narożniki etui dodatkowo chronią najbardziej newralgiczne elementy telefonu. Do większości uszkodzeń ekranu w iPhonie dochodzi nie z powodu uderzeń w ekran, a właśnie przez uderzenie w narożniki, przez co skumulowana siła uderzenia na niewielkiej przestrzeni miażdży obudowę telefonu, a tak miażdży ekran. Niestety, bawet najbardziej hartowane szkło Gorilla nie wytrzyma miażdzenia w odróżnieniu od uderzenia. Wzmocnione narożniki etui chronią te miejsca telefonu.

krawedz chroniaca ekran iphone

Krawędź wystająca ponad poziom wyświetlacza dodatkowo ochroni ekran podczas upadku na płaską powierzchnię, amortyzując siłę uderzenia i rozkładając ją na całej jej powierzchni. Brak bezpośredniego kontaktu ekranu z twardym podłożem eliminuje ryzyko uszkodzenia ekranu przy takim upadku.

Szybkie ładowanie bezprzewodowe 

Choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, to etui Urban Armor Gear Patchfinder dla iPhone 15 Pro jest wyposażone w pierścień MagSafe.

magsafe

Co za tym idzie pozwala nie tylko skorzystać z szybkiego ładowania indukcyjnego MagSafe, ale również umożliwia montaż dodatkowych akcesoriów na plecach obudowy naszego telefonu w sposób trwały, bez wpływu na funkcjonalność.

warianty kolorystyczne

Podsumowując 

Mając na uwadze chęć najwyższego poziomu ochrony telefonu, etui marki UAG od lat cieszą się ogromną popularnością właśnie przez wzgląd na najwyższy poziom ochrony przy akceptowalnych rozmiarach etui. Wypracowane przez dekadę rozwiązania marki UAG sprawiają, że mimo potężnej ilości elementów wzmacniających, absorbujących i rozpraszających, ich etui wciąż doskonale leżą w dłonie i powodują efektu „buły”, w której znajduje się telefon.

etui w opakowaniu

Wzornictwo tego modelu jest dość krzykliwe. Warto jednak przymknąć na to oko, ponieważ przy dłuższym kontakcie wygląd zyskuje w naszych oczach, a poziom ochrony jest niezwykle wysoki.

Etui do recenzji dostarczył ALSTOR, importer produktów marki UAG, właściciel iCorner.pl

5/5 - (1)
ZaletyWady

Zalety

  • Wysoki poziom ochrony
  • Wojskowy certyfikat
  • Ochrona zestawu kamer
  • Ochrona wyswietlacza
  • Ochrona narożników
  • Magsafe

Wady

  • Sugerowana cena detaliczna to 219 PLN
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *