Recenzja etui Lifeproof Next dla iPhone X z certyfikatem szczelności IP5X
Recenzja etui Lifeproof Next dla iPhone X z certyfikatem szczelności IP5X

Recenzja etui Lifeproof Next dla iPhone X z certyfikatem szczelności IP5X

0

Etui, które jest czymś pomiędzy tradycyjnym etui ochronnym, a tym zapewniającym wodoodporność jak Lifeproof Fre. Dla mnie to przede wszystkim ciekawa konstrukcja zapewniający wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi i zalaniami w połączeniu z wygodą jaką daje bezpośredni dostęp do dotykowego ekranu bez żadnej warstwy zakrywającej wyświetlacz.

O tym jak świetne są etui Lifeproof nie muszą przekonywać nikogo, kto choć raz zabrał w nim swój telefon na wakacje i mógł z czystym sumieniem fotografować i filmować w wodzie, a nawet pod wodą.

Wodoszczelne etui dla iPhone 7/8. Recenzja Lifeproof Fre

Wodoszczelność zgodna z certyfikatem IP68, a przy tym wysoka jakość produktów Lifeproof gwarantują wysokim poziom bezpieczeństwa i szczelności zezwalający na zanurzanie smartfonu.

Każdy mój urlop to test etui wodoodpornego. Z case’em Lifeproofa zwiedziłem kawałek świata i moczyłem je w różnych wodach – słonych morzach i oceanach oraz basenowych. Dzięki nim mam mnóstwo niepowtarzalnych zdjęć z wakacji, a moje iSprzętu nigdy nie zostały zamoczone ani zawilgocone.

Niestety największą wadą wodoszczelnych etui jest to, że zakrywają one urządzeni z każdej strony.

Ekran też za pomocą cienkiej przezroczystej plastikowej folii pozwalającej obsługiwać telefon, ale nie pozwalającej zamoczyć ekranu.

Lifeproof Next to następna generacja wodoodpornych etui, która tego zabezpieczenia na ekranie nie posiada.

W końcu szkło nie przepuszcza cieczy, a specjalnie zaprojektowana uszczelka, która zamyka dostęp cieczy do obudowy dociskając je do powierzchni ekranu, w ten sposób zapewnia mu szczelność zgodną z certyfikatem IP5X

Oczywiście nie jest to stopień gwarantujący bezpieczeństwo podczas nurkowania w basenie.

 

Tym bardziej, że głośnik (fabrycznie zabezpieczony, ale jednak) jest na zewnątrz przez co jest, on bezpośrednio narażony na przepuszczanie wody.

Jednak z powodzeniem oblanie napojem wytrzyma.

Dodatkowo etui doskonale chroni przy upadkach. Tu jednak tracimy ergonomię telefonu, gdyż niestety smartfon zabezpieczony etui Next znacząco zwiększa swoje gabaryty. To jednak jedyna wada tego rozwiązania.

Etui Lifeproof Next to ciekawe rozwiązanie na niecodzienne wyjazdy i aktywny wypoczynek, przy którym musi towarzyszyć nam telefon.

Etui Lifeproof NEXT do recenzji wypożyczył sklep https://iCorner.pl

Recenzja etui Lifeproof Next dla iPhone X z certyfikatem szczelności IP5X

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *