Recenzja etui do iPhone 15 Pro. ZAGG Crystal Palace Snap – każdy fan przeźroczystych etui musi je mieć
Recenzja etui do iPhone 15 Pro. ZAGG Crystal Palace Snap – każdy fan przeźroczystych etui musi je mieć

Recenzja etui do iPhone 15 Pro. ZAGG Crystal Palace Snap – każdy fan przeźroczystych etui musi je mieć

0

Zdecydowana większość użytkowników iPhonów jest w posiadaniu przeźroczystych etui. Niestety spora część ludzi chce na obudowach zaoszczędzić i zamawia pierwszy lepszy (i najtańszy!) produkt ze znanych wszystkim stron, które zajmują się eksportowaniem „wszystkiego i niczego” z rynku azjatyckiego. Cóż… szkoda, że jakość nie idzie w parze z tak niską ceną. Dlatego  polecam zainwestować w etui, które oczywiście oprócz klasycznego, przeźroczystego designu, oferuje znacznie więcej… zapraszam do recenzji obudowy do iPhone’a 15 Pro – ZAGG Crystal Palace Snap.

Opakowanie zewnętrzne

Kartonik zewnętrzny na tle innych etui całkiem dobrze się wyróżnia ze względu na jego kolorystykę, która zachowana jest w różnych, gradientowych przejściach czerwieni, żółci, a także koloru bordowego. Na pierwszym planie znajduje się oczywiście nasz gwóźdź programu czyli obudowa. Na około przeźroczystego okienka z etui przedstawiona jest jego krótka specyfikacja, która pozwala nam dowiedzieć się bardziej szczegółowych informacji na temat produktu. Samą obudowę z pudełka wyjmuje się w bardzo prosty sposób i nie sprawia to żadnych problemów. Wystarczy najzwyczajniej w świecie otworzyć kartonik, wysunąć etui i cieszyć się jego użytkowaniem.

Solidna ochrona – telefon wypadł mi z rąk 2 razy…

Cóż… niejednokrotnie już wspominałam, że jestem dość pechową i niezdarną osobą. W czasie testów etui, telefon wypadł mi z rąk dwa razy. Pierwszy raz w domowym zaciszu po prostu upadł na podłogę, zaś drugi raz w pracy, spadł prosto na zmrożoną pod śniegiem kostkę brukową. Zarówno za pierwszym jak i za drugim razem telefon nie ucierpiał. Zero pęknięć, uszkodzeń i innych wad. Niestety w jednym miejscu zarysowało się szkło hartowane oraz etui. Nie mam jednak pewności, czy zdażyło się to bezpośrednio po którymś wypadku, czy może po prostu od trzymania telefonu w kieszeni… razem z kluczami do domu. Tak to jest jak człowiek wiecznie się spieszy. Koniec końców, sam iPhone 15 Pro dalej jest w stanie nienaruszonym, a przecież właśnie takie jest zadanie obudowy – chronić telefon.

Tak dobrą ochronę telefonu zawdzięczam konstrukcji obudowy oraz materiałom z jakich jest ona wykonana. Krawędzie etui oraz fragment na wyspę aparatów są podwyższone, dzięki czemu ekran oraz obiektywy są w mniejszym stopniu narażone na uszkodzenie. Myślę, że gdyby nie te odstające części, po tych dwóch incydentach mój iPhone byłby nieźle roztrzaskany. Dodatkowo wykorzystanie grafenu do wyprodukowania tego etui na pewno również zapewnia dodatkową ochronę.

Producent obudowy zapewnia, że przeszła ona testy zgodne z normami Military Grade. Czyli etui zapewnia ochronę przed zarysowaniami, upadkami do 4 metrów, a także odporność na uderzenia.

Co jest jeszcze ciekawego?

Dodatkową interesującą funkcją jest powłoka UV oraz antybakteryjna, która ma zapewnić świeżość, trwałość oraz czystość obudowy. Na etui niestety zostają odciski palców, jednak w bardzo prosty i szybki sposób można się ich pozbyć. Wystarczy ściereczką przetrzeć obudowę i już wygląda jak nowa. Producent zapewnia, że została zastosowana technologia, która ma zapobiegać żółknięciu etui. Niestety jest to taka rzecz, której nie da się sprawdzić w tak krótkim czasie testów. Potrzebowałabym kilku dobrych miesięcy, żeby sprawdzić, czy na pewno obudowa nie żółknie. Na pewno do wad etui stricte przeźroczystych można zaliczyć to, że bardzo widać brud jaki zbiera się pod obudową. Kurz oraz inne paprochy są dość mocno widoczne, aczkolwiek jest to typowa cecha przeźroczystego koloru. Trzeba się do tego przyzwyczaić i w miarę często wyjmować telefon z obudowy i czyścić ją od wewnętrz.

Idealnie wykonane wycięcia oraz elementy na przyciski

Dla mnie kluczową sprawą są dobrze dopasowane elementy etui dostosowane pod przyciski funkcyjne tzn. odblokowanie ekranu, zmiana głośności, przycisk akcji, a także wszystkie wycięcia na głośniki, wejście ładowania itp. Miałam okazję testować etui z niepoprawnie wykonanymi otworami i nie ukrywam, że estetycznie bardzo mnie to drażniło. Szczególnie biorąc pod uwagę, że cena obudowy wcale nie była niska. Na szczęście w ZAGG Crystal Palace Snap wszystko zrobione jest perfekcyjnie. Każdy guzik chodzi idealnie, nie potrzeba dużej siły by wcisnąć przycisk, a wszystkie wycięcia są co do milimetra idealnie dopasowane.

MagSafe na posterunku

Oczywiście obudowa jest kompatybilna z technologią MagSafe. Magnetyczny krążek znajdujący się z tyłu etui umożliwia bezprzewodowe, szybkie ładowanie. Dodatkowo można korzystać z różnorodnych akcesoriów (przykładowo uchwyty, powerbanki) bez konieczności zdejmowania obudowy.

Pytanie do Was – Lubicie jak widać magnes na obudowie? Osobiście preferuję jak go nie widać, a jakie jest Wasze zdanie? 🙂

Przeźroczysty design

Na temat designu nie ma co się zbytnio rozwodzić. Idealna konstrukcja, dobra ochrona i… przeźroczysty kolor, który ma swoich zarówno fanów jak i hejterów. Dla mnie osobiście bardzo ważne jest to, że obudowa nie pogrubia telefonu. Nie wygląda on na ciężki i toporny, a etui raczej „wtapia” się w iPhone’a i nie rzuca się na pierwszy plan. Według mnie nie pełni ono funkcji reprezentatywnej, tylko typowo ochronną i użytkową. Chociaż dla niektórych widoczność ugryzionego jabłka na plecach iPhone’a jest bardzo ważna i specjalnie kupowane są obudowy z wycięciem z tyłu 😉

Podsumowanie

Stosunek ceny do jakości obudowy ZAGG Crystal Palace Snap do iPhone’a 15 Pro jest jak najbardziej poprawny. W zależności od sklepu, spodziewać się możemy kwoty od 110 do 190zł. U mnie etui znajduje się na pewno w topce najlepszych jakie używałam do tej pory. Polecam zainwestować w dobrą obudowę i długo cieszyć się znakomitą ochroną telefonu.

 

Etui do testów dostarczył oficjalny importer marki ZAGG w Polsce, firma Alstor

2.3/5 - (3)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *