Recenzja ENCORE RockMaster OE – bardzo dobrze grające słuchawki za mniej niż 200 złotych
Recenzja ENCORE RockMaster OE – bardzo dobrze grające słuchawki za mniej niż 200 złotych

Recenzja ENCORE RockMaster OE – bardzo dobrze grające słuchawki za mniej niż 200 złotych

0

Do testów zawitało u mnie coś zupełnie z nowej stajni, a konkretnie od marki ENCORE. Nagłowne słuchawki ENCORE RockMaster OE to zestaw na tzw. „każdą kieszeń”. Nieprzesadnie drogie, nieprzesadnie piękne – wystarczy dać im szanse, a te odwdzięcza się najlepiej jak będą potrafiły.

 Recenzja ENCORE RockMaster OE w AppleMobile.pl 12

Do tej pory miałem okazję testować słuchawki w różnych pułapach cenowych, od tych tańszych, po te droższe. Jednak wciąż uznawane jako te konsumenckie, a nie audiofilskie, których ceny zaczynają się od kwot 4 cyfrowych. Oczywistym jest, że z większą ochotą czeka się na produkty droższe topowych producentów, gdyż najczęściej frajda z samych testów takich gadżetów jest znacznie większa. Tym razem jednak dostałem słuchawki nagłowne, które mogą stać się nasze za mniej niż 200 złotych. I wiecie co? To będą naprawdę dobrze wydane pieniądze.

Recenzja ENCORE RockMaster OE w AppleMobile.pl 1

Jest prawie wszystko co potrzeba

Takiego zestawu sprzedażowego często próżno szukać u topowych producentów najbardziej popularnych słuchawek. ENCORE po za obowiązkowym plecionym przewodem o optymalnej długości do korzystania z zestawu podłączonego czy to stacjonarnie do naszego wzmacniacza, komputera, czy mobilnie do smartfonu lub tabletu, dodatkowo dołożył komplet materiałowych nauszników. Na słuchawkach fabrycznie nałożone są te ze sztucznej skóry, której nie znoszę, gdyż pod nią nasza skóra strasznie się nagrzewa i poci. Dlatego już po kilku minutach odsłuchu zmieniłem nauszniki na materiałowe. To dzięki nim w mojej głowie pojawiła się pierwsza pozytywna refleksja na temat RockMasterów.

Po za przewodem w pudełku znalazło się miejsce dla materiałowego pokrowca ułatwiającego przenoszenie słuchawek. Słuchawki niestety nie są MFI, nie posiadają pilota do obsługi smartfonu APPLE, ani żadnego innego, bo i nie z myślą do takiej pracy zostały stworzone. Z powodzeniem jednak możemy je podpiąć do naszego iPhone’a czy iPod’a. Grają bez zarzutu. Czy czegoś zabrakło? Może dodatkowego przewodu o długość 2m by zwiększyć komfort korzystania podczas grania na komputerze. Jednak łatwo wymienialny kabel łatwo nam to rekompensuje. Może przejściówki na dużego JACK’a? Tą zawsze można dokupić za kilkanaście złotych.

Recenzja ENCORE RockMaster OE w AppleMobile.pl 3

Duże, ale wygodne

Słuchawki są duże. Nawet jak na zestaw nagłowny, wokół uszny, muszle są sporych rozmiarów. Nie są ciężkie, co jest zasługa użycia jedynie plastiku do ich wykonania.

Recenzja ENCORE RockMaster OE w AppleMobile.pl 2

W zasadzie plastikowe jest tu wszystko po za uchwytami muszli i pałąkiem, które są metalowe.

Recenzja ENCORE RockMaster OE w AppleMobile.pl 6

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *