Recenzja dwóch etui UAG do iPhone’a 15 Pro – Metropolis LT i Monarch Pro zapewnia pancerną ochronę
Recenzja dwóch etui UAG do iPhone’a 15 Pro – Metropolis LT i Monarch Pro zapewnia pancerną ochronę

Recenzja dwóch etui UAG do iPhone’a 15 Pro – Metropolis LT i Monarch Pro zapewnia pancerną ochronę

0

Przedsprzedaż nowych iPhonów z linii 15 miała miejsce 15 września, a ja długo nie czekając – zamówiłam sobie wersję Pro w kolorze tytanowym. Pojawiło się jednak pytanie jak zabezpieczyć swój nowy nabytek przed ewentualnym jego uszkodzeniem. Ukrywać się tego nie da, jestem trochę niezdarą, zatem dość mocno zależy mi na ochronie swojego telefonu. Pancerne etui jest dla mnie idealnym rozwiązaniem, jednak to, że zabezpieczenie iPhone’a jest dla mnie najważniejsze, nie znaczy, że na inne rzeczy nie zwracam również uwagi. Funkcjonalność i wygoda użytkowania to priorytet. Wszystkie te aspekty zapewniają nam etui UAG Metropolis LT oraz Monarch Pro.

Pudełko zewnętrzne

Oba etui przyszły w standardowych opakowaniach, które w dobry, czytelny i klarowny sposób przedstawiają obudowy. Na każdym z kartoników jest króciutka specyfikacja produktów, natomiast z tyłu jest bardziej rozbudowany opis przedmiotu. Żeby wyjąć etui z pudełka, wystarczy zahaczyć palcem lub paznokciem za lukę w plastiku, która znajduje się tuż pod nazwą akcesorium.

Wysokiej jakości materiały

Etui z serii Metropolis LT wykonane jest z elastycznego termoplastycznego poliuretanu oraz materiału Kevlar, który jest jednym z najmocniejszych tworzyw wykorzystywanych przy obudowach. Natomiast seria Monarch Pro wykorzystuje połączenie odpornego na wstrząsy rdzenia, ramki pancernej, która pokryta jest włóknem węglowym, poliwęglanowego tyłu, a także gumowej otoczki. Po samych nazwach materiałów, z których wykonane są te obudowy można śmiało stwierdzić, że nie jest to produkt niskiej jakości.

Kompatybilne z technologią MagSafe

Zarówno seria Metropolis LT jak i Monarch Pro są kompatybilne z MagSafe, co jest niesamowitym atutem. Dzięki tej technologii możemy cieszyć się szybkim, bezprzewodowym ładowaniem. Oprócz tego, obudowa z MagSafe zapewnia ponadprzeciętną przyczepność do ładowarki… a także innych akcesoriów, takich jak uchwyty czy powerbanki. Dodatkowo magnes nie jest widoczny co uważam za zaletę. Osobiście za nim nie przepadam i uważam, że niepotrzebnie szpeci obudowę. Aczkolwiek znam osoby, które bardzo lubią taki design z widocznym krążkiem, zatem tutaj już wchodzą gusta i guściki, na których temat się nie dyskutuje 🙂

Pewna, pancerna ochrona

Oczywiście oba etui są turbo pancerne i odporne na ludzką niezdarność, a także na pechowe przypadki losowe. Metropolis LT spełnia wojskowy standard odporności Military Grade, który informuje o 26-krotnym zrzuceniu urządzenia z wysokości 4,8 metra. Zaś Metropolis Pro posiada ten standard w wersji podwójnej, czyli urządzenie nie zostało uszkodzone przy upadku z wysokości nawet 6 metrów. Trzeba także podkreślić fakt, że wyspa obiektywów jest bardzo dobrze chroniona przez wystający element obudowy. Dzięki temu nie zarysujemy aparatów kładąc telefon na płaskiej powierzchni.

Trochę masywne, ale w końcu ma chronić

Szczególną uwagę zwracają wzmocnione narożniki zarówno w jednym jak i drugim modelu. Co prawda seria Metropolis LT sprawia wrażenie znacznie mniej topornej niż Monarch Pro, aczkolwiek to nie oznacza, że drugie etui jest niezgrabne. Niestety mimo wszystko oba etui pogrubiają telefon, zatem fani „cienkich gumelajz” nie będą z tego powodu zadowoleni. Żeby etui chroniło, musi nieco pogrubiać iPhone’a, w innym wypadku nie będzie zapewniało odpowiedniego zabezpieczenia.

Idealna konstrukcja, perfekcyjne wcięcia, płynne działanie.

Oba posiadają funkcjonalne kształty oraz idealnie dopasowane wycięcia na wszystkie niezbędne otwory, przyciski, głośniki czy obiektywy. Zawsze zwracam szczególną uwagę, czy każde wcięcie wykonane jest z należytą starannością, a tutaj wszystko zrobione jest perfekcyjnie.

Dodatkowo fragment etui na przycisk blokady i głośności jest wykończony tak, że nie sprawia żadnych trudności użytkowanie tego wybrzuszenia. Nieraz spotkałam się z pewien sposób niepoprawnie wykonanymi tymi elementami, ponieważ trzeba było używać ogromnej siły, aby przycisk zadziałał. Tutaj tego problemu nie ma, wszystko chodzi lekko i sprawnie.

Podsumowanie

Obudowy UAG Metropolis LT oraz Monarch Pro są tymi z górnej półki cenowej. Jednak należy pamiętać, że w tym przypadku za ceną kryje się doskonała jakość. Każdy pechowiec i niezdara powinni wyposażyć się w etui od tej firmy. Polecam serdecznie, na pewno często będę sięgać po jedno z tych dwóch etui.

Produkty dostarczył oficjalny polski importer, ALSTOR

5/5 - (1)
Oceny
  • Etui UAG Metropolis LT i Monarch Pro

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *