Recenzja CRONG Color Cover dla iPhone 14 Pro | przyjemne w dotyku etui dla najnowszej czternastki pro o wysokim poziomie ochrony

Recenzja CRONG Color Cover dla iPhone 14 Pro | przyjemne w dotyku etui dla najnowszej czternastki pro o wysokim poziomie ochrony

Recenzja CRONG Color Cover dla iPhone 14 Pro | przyjemne w dotyku etui dla najnowszej czternastki pro o wysokim poziomie ochrony

0

Lody jagodowe. Pierwsze co przyszło mi do głowy jak zobaczyłem najnowsze etui CRONG Color Cover dla iPhone 14 Pro w kolorze.. no właśnie, jakim?

Najnowszy model iPhone 14 Pro udało mi się kupić w moim zdaniem najciekawszej odsłonie kolorystycznej, czyli w Deep Purple. Dlatego nie lubię go zasłaniać i wolę transparentne case’y. Jednak ten model ma coś w sobie, coś magnetycznego co przykuwa wzrok.

Etui CRONG Color Cover jest piękne, ma fantastyczny i niepowtarzalny odcień fioletu, taki do zjedzenia. Przy tym jest niesamowicie przyjemne w dotyku, takie miękkie i gładkie, że aż nie chce się go ściągać z telefonu.

Przy tym producent bardzo się postarał, że poza stroną wizualną, etui CRONG Color Cover przede wszystkim spełniało swoją najważniejszą rolę – chroniło telefon na wypadek upadku czy uderzenia.

Obudowa zakrywa każda krawędź telefonu. Wykonana została z bardzo miękkiego i gładkiego silikonu. Natomiast od wewnątrz tworzywo to jest wyściełane miękką mikrofibrą dla ochrony przed mikroryskami.

Krawędź wystaje nieco ponad ekran urządzenia. To na wypadek, gdyby telefon upadł nam ekran w stronę podłogi. Takie uderzenie nie powinno mieć wpływu na telefon, ponieważ cała siła uderzenia rozłoży się na krawędzi etui, a nie na powierzchni ekranu.

Krawędź jest na tyle wysoka, że pomimo iż mam naklejone dość grube szkło ochronne na całą powierzchnię wyświetlacza, to i tak jest jeszcze nieco krawędzi ponad protektor. Świetna ochrona!

W podobny sposób chroniona jest wyspa kamer znajdująca się z tyłu komórki. Jak wiadomo, Apple w tym modelu nie poszło na żadne kompromisy. Obiektywy wystają tak bardzo, jak bardzo wystawać mogłyby, a przez bardzo łatwo o ich zniszczenie. W etui CRONG Color Cover zastosowano kołnierz wokół całej wyspy.

Czy to wystarczająca ochrona na wypadek uderzenia kamerami? Kołnierz jest dość miękki, wykonany z tego samego tworzywa co etui, czyli ze silikonu. Obawiam się, że mocniejszy upadek może spowodować ugięcie się pod wpływem siły uderzenia, a kamery mogą wtedy ucierpieć. Nie mniej jednak lepsze takie zabezpieczenie niż żadne.

Bardzo dobrze zabezpieczone zostały stalowe krawędzie obudowy. Etui otula jest z każdej strony, także od dołu, gdzie znajdziemy wyłącznie wycięty otwór na port ładowania czy kanały dźwiękowe.

Klawisze chodzą bez utrudnień, warstwa silikonu, która się na nich znajduje jest bardzo cienka, a co za tym idzie, nie ma większego wpływu na działanie mechanicznych przycisków telefonu. Jednak sam preferuję metalowe przyciski w etui, które pracują sztywniej.

Etui nie posiada pierścienia MagSafe. Natomiast z powodzeniem możemy korzystać w zabezpieczonym nim telefonie z ładowania indukcyjnego.

Podsumowując

Telefon w tym etui pewnie i wygodnie trzyma się w dłoni. Jest niezwykle przyjemne w dotyku, a jego kolor jest bardzo oryginalny i będzie na pewno zwracał uwagę wielu osób.

Zapewnia stosunkowo wysoki poziom ochrony na wypadek upadku czy uderzenia, choć kołnierz wokół wyspy kamer mógłby być sztywniejszy.

Etui do recenzji wypożyczył sklep B2BTrade.eu. Obudowę można kupić za 69 PLN

3.7/5 - (11 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *