Ekskluzywne i niepowtarzalne etui Woodcessories CEVLAR SERIES dla iPhone X
Ekskluzywne i niepowtarzalne etui Woodcessories CEVLAR SERIES dla iPhone X

Ekskluzywne i niepowtarzalne etui Woodcessories CEVLAR SERIES dla iPhone X

0

Ekskluzywne, niepowtarzalne, doskonale dopasowane i po prostu ładne. Etui marki WOODCESSORIES wykonywane są z naturalnego drewna, w dużej mierze ręcznie. Dzięki temu każde etui jest niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Jeżeli zależy Wam na tym, aby się wyróżnić poprzez etui na telefon, tym na pewno zrobicie wrażenie na wszystkich. 

Woodcessories to firma, która swoje początki miała w 2011 roku, kiedy to jej założyciele wybrali się do Kolorado na wycieczkę. To właśnie wtedy oczarowani pięknem przyrody mieli wpaść na pomysł tworzenia wyjątkowych akcesoriów do najbardziej osobistych urządzeń elektronicznych jakie dziś używamy – telefonu, komputera, tabletu czy smart zegarka z naturalnych materiałów – drewna, ale także skóry i tekstyliów.

Jeżeli podobnie jak oni macie dość tanich i sztucznych plastikowych akcesoriów, te od Woodcessories na pewno Was zainteresują. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem.

Do testów otrzymałem etui z serii CEVLAR. Od pierwszego spojrzenia widać, że ta miłość do natury o której mówią założyciele, nie dotyczy jedynie tego, że dzięki naturze mogą zarabiać pieniądze. W Woodcessories rzeczywiście dba się o środowisko.

Potwierdza to nie tylko projekt sadzenia drzew (obecnie już 18.5 tysiąca nowych sadzonek) dzięki któremu możemy oddychać świeżym powietrzem, ale także zwracanie uwagi na choćby takie drobnostki jak opakowanie, którego ma być „jak najmniej” i które ma być stworzone w jak największym stopniu z materiałów pochodzących z recyklingu, w pełni biodegradowalnych.

Niewątpliwie takie podejście do biznesu jest godne pochwały.

Egzemplarz, który otrzymałem jest przeznaczony dla iPhone’a X. W ofercie można jednak znaleźć wersje dla starszych modeli, ale także dla laptopów i tabletów Apple. Są także stojaki, podstawki, a nawet drewniany pasek do zegarka Apple Watch.

Tu trzeba też dodać, że założyciele Woodcessories to fani marki Apple z krwi i kości. Nic więc dziwnego, że w ofercie nie znajdziemy produktów przeznaczonych dla urządzeń innych marek.

Do wyboru są etui wykonane z wiśni, klonu, dębu oraz bambusa. Etui są najcieńszymi dotąd stworzonymi etui na świecie.

Ich grubość to zaledwie 1 mm, a masa waha się od 23 do 27 gramów. Podczas obróbki drewno jest frezowane szlifowane, polerowane, rafinowane i woskowane. Większość procesów dokonywana jest ręcznie. Dzięki temu każde etui może się pochwalić niepowtarzalną fakturą słojów.

W końcu nie ma dwóch takich samych kawałków drewna.

Etui posiada wszystkie wycięcia dla każdego klawisza i otworu. Rzeczywiście jest bardzo lekkie i przyjemne w dotyku. Jak na drewno jest dość giętkie, dzięki czmeu jego założenie na telefon nie sprawia problemu. Podobnie łatwo jest z uwolnieniem smartfonu.

Nie mniej jednak tak precyzyjna obróbka cienkiego drewna zapewne sprawia sporo problemów.  Dlatego też producent zdecydował się na rynienki w miejscach klawiszy, a nie na otwory w samej krawędzi drewna.

W zasadzie nie wpływa to w żaden sposób na ochronę telefonu czy wygodę jego użytkowania. Otwory byłby jednak „wyższą szkołą jazdy”, zapewne trudną do wykonania, ale też cienkie krawędzie mogłyby się okazać pięta achillesową tych etui. Same etui wygląda po prostu obłędnie.

Zresztą sami widzicie na zdjęciach. Za produkt, który testowałem trzeba zapłacić około 50 euro. Nie mało, ale pamiętajcie, że jest to produkt naturalny, niemal indywidualnie przygotowany dla nas, niepowtarzalny i zgodny z naturą. Za to warto zapłacić więcej niż za tani plastikowy szajs.

Ekskluzywne i niepowtarzalne etui Woodcessories CEVLAR SERIES dla iPhone X

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *