Home Recenzje Akcesoria Recenzja: Creative WP-450 – niezłe słuchawki o miękkim brzmieniu
Recenzja: Creative WP-450 – niezłe słuchawki o miękkim brzmieniu

Recenzja: Creative WP-450 – niezłe słuchawki o miękkim brzmieniu

0

Marka Creative przedstawiła nam bardzo uniwersalny i przy tym bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, który ma całkiem niezłego kopa. Na tle konkurencyjnych rozwiązań bezprzewodowych Creative wyróżnia się przede wszystkim możliwością korzystania z słuchawek nie tylko sparowanych przez Bluetooth z naszym telefonem i tabletem, ale również z komputerem i to takim, w którym fabrycznie nie ma modułu bezprzewodowego.

Ten znajdziemy w zestawie. Biorąc pod uwagę duży związek marki Creative ze światem IT, to doskonałą wiadomość, że pomimo próby zawojowania rynku smartfonów, nie zapomina gdzie tak naprawdę ma rzesze swoich oddanych klientów. A mając możliwość korzystania z słuchawek przez kilka dni, śmiało mogę stwierdzić, że dzięki temu produktowi grupa ta ma szansę się poszerzyć. Creative WP-450 to naprawdę bardzo dobre słuchawki, które zadowolą każde gusta.

W zestawie znajdziemy nie tylko same słuchawki, ale także miły w dotyku pokrowiec do przenoszenia gadżetu, przewód USB służący do ładowania wbudowanego w nie akumulatora oraz klucz USB będący nadajnikiem Bluetooth, pozwalający na transmisję muzyki z komputera niewyposażonego fabrycznie w taki nadajnik. Słuchawki są niewielkie jak na typ zastosowanej obudowy. Muszle wyłożono miękkim materiałem skóropodobnym pozwalającym cieszyć się muzyką w komfortowych warunkach, nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu. Z racji braku jakiegokolwiek przewodu na którym możnaby zamontować pilot do obsługi podłączonego odtwarzacza, producent zdecydował się wszystkie przyciski wkomponować w obudowe jednego z głośników.

Klawisz włączania i wyłączania odtwarzacza muzycznego, a także klawisz obsługi połączeń głosowych służący także do uruchamiania słuchawek i parowania ich z urządzeniami źródłowymi, znajdziemy po zewnętrznej stronie obudowy. Suwak do przełączania i przewijania utworu muzycznego zamontowano z boku obudowy, podobnie jak przyciski służące do regulacji głośności.

Pałąk zbudowany został z trzech ruchomych części. Dzięki temu muszle można schować do wewnątrz i wygodnie transportować. Dodatkowo każdy z elementów przygłośnikowych można odpowiednio wysuwać dopasowując do wielkości głowy. Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobrze przemyślany produkt.

Za świetne wrażenia z odsłuchu odpowiadają tutaj przetworniki neodymowe o średnicy 34 mm, które wraz z niemal bezstratnym kodekiem apt-x zapewniają wyrazisty dźwięk oraz najlepsze doznania w czasie słuchania muzyki i oglądania filmów, a równocześnie gwarantują świetną jakość rozmów. Testowałem słuchawki na różnych gatunkach muzycznych i nie mam większych zastrzeżeń. Dźwięki są odpowiednio wykończone, tony niskie są odpowiednio głębokie. Najgorzej słuchawki radzą sobie z utworami ciężkimi, bardzo rockowymi i metalowymi. Idealnie nadają się do słuchania muzyki elektronicznej, utworów lekkich, w których kluczową rolę odgrywa wokal.

Wbudowany ?niewidzialny? mikrofon pozwala na prowadzenie rozmów bez najmniejszego problemów. Specjalnie zaprojektowany system oczyszczania głodu sprawuje się wzorowo. Według producenta słuchawki pozwalają oddalić się od telefonu nawet na 10 metrów. Udało mi się przejść po moim całym mieszkaniu i nie odczułem jakiegokolwiek pogorszenia jakości rozmowy.

Bateria w tym urządzeniu pozwala na 8 godzin ciągłego słuchania muzyki lub nawet 9 godzinną rozmowę. Przyznam szczerze, że nie udało mi się ich jednorazowo tyle używać. Jednak korzystałem z nich przez cały tydzień po trochu i problem z baterią zgłosił się dopiero pod koniec weekendu. Creative stworzył bardzo przyzwoity produkt, który jest godny polecenia nie tylko z racji dość niskiej ceny jak za oferowany poziom doznań (130?).

 Zalety

  • + Bezprzewodowe słuchawki
  • + Świetna jakość dźwięku
  • + Bezstratne kodowanie dźwięku apt-x
  • + Wbudowany pilot bezprzewodowego sterowania
  • + Przyjemne w dotyku muszle
  • + Łatwe w transporcie
  • + Komunikacja z komputerem, telefonem, tabletem

 Wady

  • – Nie robią prania, nie sprzątają, zabierają czas przez przyjemne słuchanie

 

 

 

 

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *