Recenzja AVM FRITZ!Box 7590
Recenzja AVM FRITZ!Box 7590

Recenzja AVM FRITZ!Box 7590

0

Następca popularnego i niezwykle wydajnego routera AVM FRITZ!Box 7490 zadebiutował w Polsce. Podobnie jak w poprzedniku, cena jest stosunkowo wysoka, ponieważ wynosi aż 1199 zł, ale czy jest warty takiej kwoty? Bez wątpienia! Router AVM FRITZ!Box 7590 to idealne urządzenie do domowego zastosowania. Sprawdzi się także w przypadku małej firmy.

Zestaw

Klient, który zdecyduje się na zakup AVM FRITZ!Box 7590 otrzyma cały zestaw gadżetów, który umożliwia mu podłączenie się do dowolnego źródła Internetu.

W stosunkowo dużym opakowaniu umieszczono kabel zasilający, kabel DSL oraz dwa adaptery DSL. Oczywiście nie brakuje podstawowej instrukcji obsługi i kilka papierków.

Nowoczesny wygląd AVM FRITZ!Box 7590

Trzeba przyznać, że design routera AVM FRITZ!Box 7590 różni się całkowicie od dotychczasowego portfolio. Do tej pory wszystkie urządzenia marki AVM miały podobny, niezbyt ciekawie prezentujący się wygląd, a tutaj mamy całkowicie nowe podejście. W końcu!

Obecna stylistyka FRITZ!Box 7590 bardzo przypadła mi do gustu – jest nowoczesna. Moim zdaniem design pasuje do każdego wnętrza – zarówno domowego, jak i firmowego. Jeśli chodzi o samą jakość wykonania, to oczywiście mamy do czynienia z tworzywem sztucznym. Cała konstrukcja sprawia wrażenie dość solidnej, choć niestety trudno utrzymać czystość. Obudowa ma predyspozycje do zbierania kurzu.

Niezliczona ilość portów i przycisków

AVM FRITZ!Box 7590 to obecnie jeden z najlepszych routerów na rynku. Doskonale nadaje się do pracy, jak i do mobilnej rozrywki (bez problemu można użyć streamingu obrazu). Pomagają w tym umieszczone technologie. Urządzenie współpracuje z ADSL2+ jak i VDSL. Nie ma problemu z sieciami kablowymi, czy osiedlowymi (wykorzystując port WAN). Za pomocą portów LAN można podpiąć się do innego routera i udostępnić kolejną sieć.

Na przednim panelu obudowy widnieje sześć przycisków z diodami: zasilający, WLAN, FON DECT, WPS oraz INFO. Z kolei z tyłu umieszczono (od lewej) port DSL, dwa wejścia analogowe i jedno cyfrowe (telefoniczne), WAN, cztery wejścia LAN, wejście do kabla zasilającego i port USB. Nic więcej tak naprawdę nie potrzeba…

Polski interfejs

Dużą zaletą wszystkich routerów niemieckiej firmy AVM jest polski język interfejsu. Po zalogowaniu się do panelu administracyjnego łatwo odnaleźć interesującą nas opcję – menu jest przejrzyste. Wszystko wydaje się być tam, gdzie powinno. Co ważne, konfiguracja sieci dla gości, czy centralki telefonicznej jest naprawdę bardzo proste. Wystarczy tylko po kolei wykonywać kolejne kroki. W razie jakichkolwiek problemów pomocą służy infolinia producenta.

Warto odnotować, ze jeśli podłączymy router jako bridge (most), to nie jesteśmy w stanie zalogować się do panelu administracyjnego.

W praktyce AVM FRITZ!Box 7590 działa bez zarzutu

Router AVM FRITZ!Box 7590 to sprzęt, który po położeniu na półce i poprawnym skonfigurowaniu staje się kompletnie niewidoczny. Co mam na myśli? Otóż zapomnicie, że trzeba go resetować, poprawiać konfigurację. Od pierwszej minuty użytkowania wszystkie funkcje i usługi działały prawidłowo.

Przez ponad trzy tygodnie nie było żadnego błędu. A jakość prędkości transmisji danych zdecydowanie szybsza od standardowego urządzenia oferowanego przez sieć kablową.

Zasięg w całym mieszkaniu

Router za 1199 zł musi mieć wbudowane mocne anteny do przekazywania sygnału innym urządzeniom. I faktycznie tak jest. Nie mam żadnych, ale to absolutnie żadnych zastrzeżeń, a jedynie mogę wypowiadać się w samych superlatywach. Podczas testu, sieć WiFi była dostępna w miejscach, gdzie stary router po prostu „nie dawał rady”.

Dodatkowo nigdy, ale to nigdy połączenie nie zostało zerwane. Nie ważne, czy podłączymy się laptopem, tabletem, czy smartfonem.

Podsumowanie

Testowany router AVM FRITZ!Box 7590 nie jest tanim urządzeniem, ponieważ kosztuje 1199 zł. Osoby, które potrzebują naprawdę wydajnego sprzętu na lata powinni się tym modelem zainteresować. Umożliwia tak naprawdę wszystko: stworzenie sieci dla gości, ustawienie kontroli rodzicielskiej, skonfigurowania serwera plików, czy centralki telefonicznej.

AVM FRITZ!Box 7590 to także idealna propozycja dla małych firm, gdzie tak naprawdę kilka urządzeń możemy zastąpić jednym. A konfiguracja wszelkich usług odbywa się w jednym miejscu, co jest praktyczne.

Autor: Michał Rogowicz
5/5 - (1)
ZaletyWady

Zalety

  • Współpraca z każdym łączem internetowym
  • Duży zasięg
  • Stabilność działania sieci
  • Wbudowana centralka telefoniczna
  • Duża ilość portów
  • Design

Wady

  • Cena

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *