Recenzja Audio Pro BT5 – niewielki domowy głośnik ze skandynawską duszą!

Recenzja Audio Pro BT5 – niewielki domowy głośnik ze skandynawską duszą!

0

Recenzja Audio Pro BT5 – niewielki domowy głośnik ze skandynawską duszą!

0

Skandynawskie dzieło sztuki? Spokój i harmonia? Kunszt i wysoka jakość dźwięku? Czego możemy się tego spodziewać się za kwotę 650 zł? Zapraszam do recenzji głośnika Audio Pro BT5.

Skandynawskie klimaty kojarzymy głównie z produktami pochodzącymi z IKEI – nic w tym dziwnego, bowiem produkty oferowane przez tą sieciówkę faktycznie mają w sobie coś „oryginalnego”. Skandynawskie korzenie samego sklepu jak i recenzowanego dziś głośnika mają ze sobą wiele wspólnego. Porównując te dwie odmienne od siebie rzeczy, chcę przedstawić Wam, że głośnik Audio Pro Bt5 również ma w sobie nutę tej „oryginalności”.

Urządzenie przychodzi do nas w opakowane kartonik, który samym sobą informuje nas o skandynawskim pochodzeniu. Przeróżne grafiki lasu i zwierząt i informacje o samym sprzęcie zdradzają, że w środku znajdziemy głośnik, który zachwyci nas swoim wyglądem i jakością dźwięku. Oczywiście wewnątrz nie zabrakło kabla zasilającego w standardzie europejskim i do tego kabel z odmiennym złączem. Oprócz tego znaleźć możemy instrukcję obsługi – i na tym elemencie zawartość dodatkowa się kończy.

Jakość wykonania – jest elegancko!

Głośnik Audio Pro BT5 po wyjęciu z opakowania zaskakuje – a przynajmniej mnie osobiście – swoim wyglądem. Ładny, stonowany kolor, dookoła bryła pokryta została materiałem, a górna i dolna strona to imitujące drewno panele. Pierwsze wrażenia nie mogą być inne, niż właśnie efekt „wow”, bo całość prezentuje się nie dość, że elegancko to jest jeszcze bardzo minimalistycznie i nietuzinkowo. Jeśli jednak chcielibyśmy porozmawiać o samej bryle to nie jest ona niczym odkrywczym – wielu innych producentów ma głośniki o takim samym kształcie, które są po prostu prostokątami.

Na górnej części głośnika została skumulowana cała klawiszologia, dzięki której obsłużymy głośnik. Oczywiście nie zabrakło tu takich opcji jak możliwość regulacji głośności, ale ciekawszym aspektem jest klawisz samego uruchamiania, który służy również jako przełącznik – możemy albo wyłączyć głośnik, albo używać go w trybie „standby”, dzięki czemu zawsze będzie on gotowy do odtwarzania dźwięku. Co do samych klawiszy to mam delikatne wątpliwości, ponieważ nie sprawiają wrażenia „dobrze wykonanych”, głównie przez pryzmat samego feelingu „klikania” – w momencie ich używania ma się wrażenie, że pewnego dnia jeden z nich się zablokuje i nie będzie można go użyć.

Na tylnej krawędzi umieszczono port zasilania. Nie zabrakło poczciwego złącza AUX, który umożliwi podpięcie źródło dźwięku bez wbudowanego modułu bluetooth. Obok niego ulokowano klawisz, który współgra wraz z klawiszem na górnej krawędzi. To od stanu tego przełącznik zależy czy po kliknięciu w wyżej wymieniony klawisz „power”głośnik przejdzie w tryb czuwania, czy też wyłączy się. Tył skrywa też wylot bass reflex, który jak w każdym innym urządzeniu – robi robotę.

Jakość brzmienia – czy od tak niewielkiego urządzenia możemy oczekiwać bogaty w detale dźwięk?

Omówienie jakości wykonania mamy już za sobą, pytanie czy dźwięk również sprostał skandynawskim korzeniom? Na to pytanie jest mi ciężko odpowiedzieć, ponieważ każdy ma inny gust – jeden będzie wolał dźwięk bardziej nasycony niskimi tonami, a drugiego zadowoli neutralność brzmienia. Oczywiście zawsze można dźwięk skorygować przy pomocy equalizera, ale zawsze podczas testów słucham muzyki na „fabrycznych ustawieniach”, czyli tak jak 99% użytkowników. Dźwięk, który wydobywa się z tej niewielkiej bryły jest naprawdę przyjemny. Nie możemy tu liczyć na studyjne brzmienie, lub prawdziwy efekt stereo, jednak do biura, lub jako głośnik na biurko jest naprawdę fajną opcją.

Samo brzmienie jest neutralne i żaden z dźwięków nie wybija się ponad inne. Bass jest tu obecny i wszystko zależy od danej piosenki – raz jest go mniej, a raz więcej. Nikt raczej nie liczył, że stworzy dzięki niemu imprezę na kilkadziesiąt osób, ot to taki idealny głośnik, aby słuchać na nim muzyki na codzień – podczas pracy, podczas spotkań z przyjaciółmi i chociażby podczas chwili relaksu. Nie brakuje mu mocy, dzięki temu że jest zasilany non stop z gniazdka – producent umieścił w nim moc na poziomie 40 W, co ewidentne jest słyszalne, jeśli ustawimy głośność maksymalną.

Urządzenie znajdziecie w sieci sklepów Top Hi-Fi, w których to również będziecie mogli posłuchać jak brzmi omawiany głośnik na żywo. Dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych do wyboru!

Recenzja Audio Pro BT5 – niewielki domowy głośnik ze skandynawską duszą!

Zalety Wady

Zalety

  • Minimalistyczny i elegancki wygląd głośnika
  • Jakość wykonania na wysokim poziomie
  • Bardzo ładne brzmienie, które ukryte zostało w niewielkiej, skandynawskiej bryle
  • Dwa standardy kabli w zestawie

Wady

  • Klawisze na górnej krawędzi nie robią pozytywnego wrażenia
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!